Jump to content



Samsung 960 PRO & EVO


Recommended Posts

Καλά πάει στα writes.  Τα read λογικά στα μεγαλύτερα μοντέλα θα είναι καλύτερα. Λογικά είναι bottlenecked το drive από τον αριθμό των nand. 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα τα μεγαλυτερα θα εχουν καλυτερα νουμερα εκει. Αλλα δεν εδινα τοσα παραπανω λεφτα δυστυχως...Αλλωστε η αποδοση του μου υπερ-επαρκει για να μην λεμε και βλακειες...

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα απ'έξω έχουν αρχίσει και έχουν απόθεμα, αν και πήγαινα σε κάποιον evo, έχω ψηθεί κι εγώ για τον pro!

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά τα 70€-80€ παραπάνω τα σκέφτομαι αν τα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jax7480 said:

Χρειάζεται στον 960 αυτό; υποτίθεται όχι. Είδες θερμοκρασίες και 50αριζει;

Οχι ουτε με τον 950 που ειχα μου εκανε πολυ μεγαλες. Μονο μετα απο ωρα που επαιζα καποια παιχνιδια επιανε κατι 50αρια το καλοκαιρι. Μονο αν εγραφα απειρα δεδομενα μαζεμενα. Αλλα σιγουρα δεν βοηθαει τον δισκο μακροχρονια?

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Επειδή για τον 960 είπαν πως έχουν βάλει κι ένα φύλλο χαλκού ή τελος πάντων κάτι για αυτό το λόγο. Σίγουρα θα βοηθήσει αλλά δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο. 

 

DSC03621.jpg

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειπα γιατι διαβαζω διαφορους που μου λενε τι το πηρες αυτο για να γινεις beta tester και κατι τετοια. Οτι και καλα σε διαφορα sites διαβαζουν για προβληματα με το throttling...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, icy20 said:

Εγω το ειπα γιατι διαβαζω διαφορους που μου λενε τι το πηρες αυτο για να γινεις beta tester και κατι τετοια. Οτι και καλα σε διαφορα sites διαβαζουν για προβληματα με το throttling...

Τα ίδια άκουγα κι εγώ όταν αγόρασα τους πρώτους Χ25-Ε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, jax7480 said:

Τα ίδια άκουγα κι εγώ όταν αγόρασα τους πρώτους Χ25-Ε. 

Ξυπνάς αναμνήσεις :hehe: θυμήθηκα τους patriot (ούτε ένας ούτε δυο . τρεις , αυτό ήταν beta testing) που είχα πάρει πριν πάρεις τους ιντελ jmicron FTW ΡΕ .

άντε να βρεθεί κανένα ψιλό να έρθουν και εδώ μπας και πετάξω κανένα 256 πάνω.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.