Jump to content



Kandalf case by Thermaltake [56K BEWARE...]


YDinopoulos

Recommended Posts

Και ο Μαγος ηρθε... :D

Πρωτα απο ολα ευχαριστω τον Στρατο και το HACShop για την διευκόλυνση που μου εκανε, οσον αφορα την παραδοση (ξερει αυτος)

+++++++++++++++++++++++++++++++++

- Το κουτι ηρθε σε μια πολυ ωραια συσκευασια. Μαλιστα εντυπωση μου εκανε το υλικο με το οποιο ηταν τυλιγμενο το κουτι. Μεσα ειχε επισης καποιες οδηγιες για τα μπροστινα 5.25 Φατνια και τα εσωτερικα των σκληρων.

- Επισης μεσα στο κουτι ειχε κ ενα πανακι καθαρισμου. Ναι, καλα διαβασατε. πανακι καθαρισμου !!!

Πρωτα απο ολα, ξεντεριασα το παλιο LianLi PC-60 (το οποιο τωρα κοσμει το δωματιο της αδερφης μου) και ολα ακουμπησαν στο κρεβατι μου (μετα απο το υποχρεωτικο φυσημα-ξεσκονισμα).

1_jpg.JPG

Επίσης αγοραστηκε μια ΧΡ-120 και ενας Revoltec 120αρης να δροσιζει την CPU.

3_JPG.JPG

4_JPG.JPG

Μπηκε κ η ΧΡ πανω, αφου επαθα 3 απανωτα καρδιακα με τα πυκνωτακια και την εβαλα στην μητρικη....

5_JPG.JPG

6_JPG.JPG

7_JPG.JPG

8_JPG.JPG

Εδω βλεπουμε και τους χωρους οπυ εχει το κουτι που ειναι πανω απο ικανοποιητικους.

* Στο 1 παρατηρουμε τα screwless Pci

* Στο 2 φαινεται ενα 2ο φατνιο για 3 σκληρους. Ακριβως μπροστα υπαρχει και ενας 120αρης να φερνει αερα απο εξω.

* Στο 3 βλεπουμε και την επανω εξαγωγη αερα που φροντιζει ενας 90αρης.

9_JPG.JPG

Ενα ζουμ στο πανω φατνιο των σκληρων. Απο πισω υπαρχει κ αλλος ενας 90αρης που φροντιζει για την εξαγωγη του αερα απο το κουτι.

10_JPG.JPG

Συνεχιζω με υπολοιπα καλωδια

11_JPG.JPG

12_JPG.JPG

Και στην μορφη που ειναι τωρα που γραφω...

13_JPG.JPG

Με το παραθυρι....

14_JPG.JPG

15_JPG.JPG

Μια φωτο απο πισω. Διακρινει ευκολα κανεις οτι το PSU ειναι καθετα. Επισης βλεπουμε κ τις 4 τρυπες για τους σωληνες σε περιπτωση υδρόψυξης.

16_JPG.JPG

Οπως φαινονται...

- Συρταρι μικροαντικειμενων (ναι εχει κ τετοιο...)

-LG

- Audigy 2 Panel

-NEC 3520

- FLoppy (:p)

* Υποψιν οτι πισω απο όλες τις γριλιες εχει ειδικο φιλτρακι για την σκόνη...

17_JPG.JPG

18_JPG.JPG

Και μια βραδινη. Ακομα δεν εχω βαλει τις 2 Cathode. (Μια μπλε - μια UV)

Vradu.JPG

______

Ιστοσελίδα κατασκευαστή

Ιστοσελίδα πωλητη

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Ωραίος Dinopoule! :banging:

Πολύ όμορφο στίσιμο αν και πιστεύω πως πετόντας ένα sleeve στο psu και κρύψεις λίγο παραπάνω τα καλώδια θα γίνει ακόμα πιο τέλειο! :clap:

Ωραίος ο μάγος αν και stacker rulz

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια!

Από εμφάνιση το κουτί λέει αλλά εσωτερικά δεν με ενθουσίασε(έστησα ένα την παρασκευή)!

Το μπροστινό μέρος είναι πολύ βαρύτερο από το πίσω.

+Δεν ήταν τόσο εύκολο στην εγκατάσταση όσο περίμενα...

Το άλλο που δεν μου άρεσε ήταν ότι για να στερεωθεί μια από τις μπροστινές συσκευές έχει διάφανα πιαστράκια μόνο από την μια πλευρά (αυτήν που φαίνεται από το παράθυρο).

Τα φίλτρα είναι ακριβώς πίσω από τις γρίλιες άρα όπως και στο Stacker θα μαζεύεται σκόνη μπροστά, αλλά δεν θα φαίνεται γιατί είναι ασημένιο(!)

Το κούμπωμα των pci είναι λίγο χαλαρό αλλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό (όπως κάποια άλλα..).

Τώρα όσο αφορά το κατά πόσο μπαίνει ψυγείο υδρόψυξης στην πρόσοψη θα πρέπει να αναφέρω ότι αν το ψυγείο δεν χωράει στο Stacker τότε σίγουρα δεν χωράει στο Κandalf!!! Και αυτό γιατί ενώ το Stacker έχει ανοίγματα προς τα "έξω" για να κάθονται οι πλαστικές βάσεις που βάζεις στις συσκευές, το Kandalf έχει αλουμινένιες εσοχές έτσι ώστε να στηρίζεται η συσκευή χωρίς πρόσθετε πλαστικά! Αλλά έτσι μειώνεται ο χώρος ανάμεσα στο αριστερό και δεξιό τοίχωμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι η εγκατασταση ειναι τοσο δυσκολη. Το βαρος το δινουν οι 2 μπροστινες πορτες.

Όσο για τις pci, ειναι αρκετα σφιχτο σε μενα, ισως να χαλαρωνει μετα ?!

@Αριστο...Δινω 20€ σε οποιον κατσει να μου το sleevαρει! Μονο κ μονο στην σκεψη της δουλειας, ξενερωνω....

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο το κουτι και καλη η δουλεια που εκανες. Μου αρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το πρωτοτυπο παραθυρο, με τα ομορφα κοψηματα. Η τιμη ειναι ιδια με του μαυρου το οποιο δεν ειναι αλουμινιο?

Υ.Γ. Σε μαυρο βγαινει?

Thermaltake it, n@@b

Ok, την βρηκα την απαντηση.

Αλλα δεν ειναι αλουμινιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.