Jump to content



Recommended Posts

To ΑΜΜΥ έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλό και δεν χρειάζεται και εγκατάσταση αν δεν κάνω λάθος.

Μετά είναι όλα τα VNC τύπου, το LogmeIn κλπ αναλόγως το τί θες να κάνεις.

 

Να υποθέσω ότι σου κλείδωσε το teamviewer ;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, GoMaR said:

πως κλειδωνει το teamviewer? (γτ το χειριζομαι αρκετα συχνα)

Όταν βλέπει από συγκεκριμένη public να ανοίγουν πολλά session...

Έγινε επεξεργασία από chrkon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, eliasmao said:

Πολλα session??? δλδ αν μπαινω σε 5-6 υπολογιστες εχω θεμα???

Εφόσον αυτοί οι  υπολογιστές "φαίνονται" προς τα έξω με την ίδια IP και είναι static αργά η γρήγορα θα σε κόψουν...

Link to comment
Share on other sites

Τo Τeamviewer κλειδώνει με την MAC της κάρτας δικτύου παλικάρια και όχι με την ip.

 

Όταν από τον ίδιο Η/Υ μπαίνεις συνέχεια σε πολλούς άλλους κάποια στιγμή αρχίζει να σου πετάει μνμ ότι υποψιαζόμαστε commercial use κλπ αλλά σε αφήνει να συνδεθείς.

Αν συνεχίσεις μετά από λίγες μέρες θα κλειδώσει εντελώς η εφαρμογή με μνμ ότι το χρησιμοποιείς για δουλειά κλπ κλπ κλπ.

 

 

Αν έχεις πολλούς Η/Υ που θες να ελέγχεις ένας τρόπος είναι μέσω του web interface που έχουν στην σελίδα τους.

Εγώ βρήκα άλλο τρόπο μέσω vm, συγκεκριμένα στο vbox μπορείς απλά να κλονοποιείς τον ίδιο εικονικό υπολογιστή με άλλη mac address ή ακόμα καλύτερα μπορείς από τις ρυθμίσεις να αλλάζεις την mac κατευθείαν. ;)

 

 

Εννοείτε ότι ΔΕΝ θα έκανα το παραπάνω γιατί πρόκειτε για πολύ καλό πρόγραμμα που λύνει χέρια αλλά για να αγοράσεις άδεια χρήσης η τιμή είναι γειά σου. (περίπου 700 ευρώ ήταν πρόπερσι που είχα ρωτήσει :o )

Έγινε επεξεργασία από dpolal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εδω εισαι φιλε και αλλαγη mac εχω κανει με κλειδωσε ξανα και mail στο teamviewer team

για ξεκλειδωμα και παλι μια απο τα ιδια ωσπου κατεβασα αυτο και βρηκα την υγεια μου.

http://ultraviewer.net/en/ Δεν εχει απλα ηχητικη επικοινωνια αναμεσα στους 2 clients.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.