Jump to content



προβλημα....


def

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Voudas

όταν σου ζητήσει ριμπούτ, βγάλ το σιντί μέχρι να ξεκινήσει από το σκληρό και ξαναβάλτο ή όρισε 1η συσκευή μπουτ αυτό τον σκληρό, δεν ξαναχρειάζεται σαν πρώτη συσκευή το σιντί. εσύ ξαναμπαίνεις από αυτό και κάνεις καπάκι εγκατάσταση ενώ πρέπει απλά να μπουτάρεις από τον σκληρό και να συνεχίσεις το σετάπ

Ακριβώς... και εγώ το έκανα μια φορά κατα λάθος σε ένα φίλο :p

Link to comment
Share on other sites

αρχηγε PGM τελικα αυτο θα κανω θα το πεταξω........:wall: το εκανα αυτο αλλα τιποτε,λεω να αγορασω τα αυθεντικα win.lλετε να κολησε κανενα ιο;

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα αυτο ξεχασα να σας πω εφανιστηκε οταν απο ενα περιοδικο για pc κατεβασα καποια προγραμματα που ειχε το cd του.μετα το κατεβασμα αρχισε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender [Σήμερα, στις 14:38]

Ακριβώς... και εγώ το έκανα μια φορά κατα λάθος σε ένα φίλο :p

Ολοι το εχουμε κανει καποτε.

Παντως επειδη οι 2 πρωτες απαντησεις τουλαχιστον,αυτο ελεγαν βασικα, αν δεν καταλαβαινε επρεπε να το πει.

Οριστε κακιοσα:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

αρχηγε PGM τελικα αυτο θα κανω θα το πεταξω........:wall: το εκανα αυτο αλλα τιποτε,λεω να αγορασω τα αυθεντικα win.lλετε να κολησε κανενα ιο;

Ρε def μηως εχεις dfi? για ποσταρε μια το συστημα σου...

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον controller εχεις τον σκληρο?

Βαλτον σε αυτον του nforce 4 και οχι του sil...επισης κανε enable ΟΛΑ τα καναλια του sata γιατι αν δεν εχεις κανει update το βιος ΔΕΝ στα βλεπει αν δεν τα κανεις ολα...

Και μια κοτσανα...επειδη περιεργως ποτε δεν εχω βαλει μονο του σκληρο αta και δεν ξερω (τους εχω σε raid παντα) μηπως πρεπει να βαλεις τους οδηγους απο την δισκετα στην αρχη??

ΔΛΔ f6 οταν αρχιζει το install...

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμασω.εγω δεν αλλαξα τιποτε μεσα απο το bios. μακαρι να ειναι αυτο,θα το δοκιμασω το απογευμα και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

οκ θα το δοκιμασω.εγω δεν αλλαξα τιποτε μεσα απο το bios. μακαρι να ειναι αυτο,θα το δοκιμασω το απογευμα και θα ενημερωσω.

Ενημερωσε για εξελιξη :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Σε ποιον controller εχεις τον σκληρο?

Βαλτον σε αυτον του nforce 4 και οχι του sil...επισης κανε enable ΟΛΑ τα καναλια του sata γιατι αν δεν εχεις κανει update το βιος ΔΕΝ στα βλεπει αν δεν τα κανεις ολα...

Και μια κοτσανα...επειδη περιεργως ποτε δεν εχω βαλει μονο του σκληρο αta και δεν ξερω (τους εχω σε raid παντα) μηπως πρεπει να βαλεις τους οδηγους απο την δισκετα στην αρχη??

ΔΛΔ f6 οταν αρχιζει το install...

χμμμ ναι αλλά κατάλαβα ότι λέει ότι τα περνάει τα γουιν κανονικά και μετά ξανακάνει λούπα το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα τελικα φταιγανε ta win που ηταν αντιγραφη.πηρα απο ενα φιλο τα κανονικα και ολα οκ:) ενα αλλο που θελω να ρωτησω ειναι μεσα στο bios εχει καμια εντολη

που να κανει save το φορματ,μπορει να ειναι ηλιθια ερωτηση αλλα δεν ξερω και πολλα πραγματα γιατην dfi σας ευχαριστω.για μια ακομα φορα αποδειχτηκε η συμμετοχη στην επιλυση των προβληματων σε αυτο το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

παιδια ολα καλα τελικα φταιγανε ta win που ηταν αντιγραφη.πηρα απο ενα φιλο τα κανονικα και ολα οκ:) ενα αλλο που θελω να ρωτησω ειναι μεσα στο bios εχει καμια εντολη

που να κανει save το φορματ,μπορει να ειναι ηλιθια ερωτηση αλλα δεν ξερω και πολλα πραγματα γιατην dfi σας ευχαριστω.για μια ακομα φορα αποδειχτηκε η συμμετοχη στην επιλυση των προβληματων σε αυτο το φορουμ.

Τι εννοεις?Μηπως να κρατας καπου την εγκατασταση μετα απο φορματ κ οποτε χρειαζεσαι να την επαναφερεις??

Αυτο νομιζω γινεται μεσω προγραμματων για Images, δλδ κρατας ενα "image" τον σκληρο σου, κ το επαναφερεις οποτε θες...κατι τετοιο...δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

Αυτο εννοεις?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

ρε Βασιλη λες να εχω προβλημα και γραφω M...........ετσι για να περναει η ωρα,και αλλη φορα με απαντησες , και με σνομπαρες, vouda θα το δοκιμασω

μονο εγω ε?

Ρε συναδελφοι μπας και φταιει η ζεστη?

Ρε φιλε,οταν ρωτας σοβαρα αν το προβλημα στην εγκατασταση των παραθυριων επικεντρωνεται στον επεξεργαστη.........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.