Jump to content


Xiaomi Mi Band 2


deninho

Recommended Posts

Ψάχνομαι για ένα φτηνό fitness tracker, και με τα πολλά έχω ψιλοκαταλήξει σε αυτό του τίτλου. Φτηνό είναι, community υπάρχει (αν και, να πω την αλήθεια, πλέον θέλω "απλά να παίζει" :p), οπότε why not?

 

Όμως, έχω ορισμένες απορίες:

α. Για να καταγράψει (βήματα, καρδιακούς παλμούς) θέλει σύνδεση με το κινητό; Αν πάω για τρέξιμο πρέπει να έχω και το κινητό μαζί, ή μπορεί να συγχρονίσει και εκ των υστέρων;

β. Τρέχω με το Nike+ Run Club. Συνεργάζονται; Αν όχι, με ποιες άλλες εφαρμογές συνεργάζεται; Google Fit; Strava;

γ. Υπάρχει κάτι, κάποια παραξενιά του προϊόντος, που θα έπρεπε να ξέρω; Το να μου εμφανίζει notifications για κλήσεις, μηνύματα, κλπ δε με ενδιαφέρει.

 

Αυτά προς το παρόν :p

Link to comment
Share on other sites

α) Μέχρι μία βδομάδα δραστηριότητα χωρίς κινητό το δοκίμασα και δουλεύει. Με το που συνδεθεί με κινητό συγχρονίζει κανονικά. Στο ιντερνετ υπάρχουν αναφορές για 2 βδομάδες.

β) συγχρονίζει το mi fit και με λογαριασμό google fit. τα άλλα δεν τα γνωρίζω.

γ)Αυτό που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση είναι η μπαταρία του. 20 μέρες αυτονομία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δουλευα το Band 1 και τωρα το 1s. 


1) Γραφει τα παντα συνεχεια, εκτος απο παλμους.  Καρδιακους παλμους ΔΕΝ γραφει ανα χχ λεπτα, ΑΛΛΑ κατοπιν εντολης. Ειναι μια μεγα βλακεια η οποια ισχυει και στο band 2.

  ΑΛΛΑ, στο Play store υπαρχει το 'Mi Band Tools' οπου μπορεις και προγραμματιζεις εσυ αν το θες μονιμα, η ανα χχ λεπτα. 
Τα βηματα κλπ τα γραφει και εκτος συνδεσης BT.  Παλμους οτι και να κανεις, πρεπει να ειναι συνδεδεμενο με BT.

2) Δεν ειναι συμβατο Nike+. Μονο με Google fit.

γ) Εφοσον δεν σε νοιαζουν τα notifications κλπ, παρε ενα 1s. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.