Jump to content



New smartphone 150-250€


etien4

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες!

 Ενδιαφέρομαι να αγοράσω smartphone 150-250 ευρώ.Επειδή δεν το έχω και πολύ με τα κινητά θα ήθελα την βοήθειά σας!

Θέλω αρκετό χώρο να έχει 32-64 gb πιστεύω είναι καλά,αυτονομία μπαταρίας σε καλά επίπεδα,όχι κάτω απο 5",ram 3gb minimum!

Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες! Θα προτιμούσα από Ελλάδα εκτός και αν η διαφορά της τιμής είναι μεγάλη και συμφέρει αρκετά να το παραγγείλω από εξωτερικό!

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/9672674/Xiaomi-Redmi-Note-4-64GB.html είμαι σε αυτό προς το παρόν! έχει 245 Ελλάδα με μεταφορικά κτλ! 

Από gearbest το βρίσκω 192 ευρώ!Δεν υπάρχει θέμα με τελωνεία από εκεί έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος θα μείνεις

Προσωπικά έχω το Note 3 Pro και αν εξαιρέσεις ένα ατύχημα που είχε πάει μια χαρά.

 

Εχε υπόψιν σου και αυτό εδώ κάνοντας έρευνα αγοράς

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-4-pro-3gb-ram-64gb-rom-stock-in-eu-warehouse-grey.html

 

Η αποθήκη του είναι Θεσ/νικη και σου έρχεται σε 2-3 μέρες με ΕΛΤΑ courier. Απο εκεί είχα παρει το δικό μου και εκμηδενίζεις το ενδεχόμενο τελωνείου.

Από εκεί και πέρα δες τι χρηματική διαφορά παίζει με τα εδώ καταστήματα, ζύγισέ την μαζί με την εγγύηση και αποφάσισε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karmen1983 said:

Ευχαριστημένος θα μείνεις

Προσωπικά έχω το Note 3 Pro και αν εξαιρέσεις ένα ατύχημα που είχε πάει μια χαρά.

 

Εχε υπόψιν σου και αυτό εδώ κάνοντας έρευνα αγοράς

Xiaomi Redmi Note 4 Pro 3GB RAM 64GB ROM Stock In EU Warehouse -Grey

 

Η αποθήκη του είναι Θεσ/νικη και σου έρχεται σε 2-3 μέρες με ΕΛΤΑ courier. Απο εκεί είχα παρει το δικό μου και εκμηδενίζεις το ενδεχόμενο τελωνείου.

Από εκεί και πέρα δες τι χρηματική διαφορά παίζει με τα εδώ καταστήματα, ζύγισέ την μαζί με την εγγύηση και αποφάσισε.

Να σαι καλά,πολύ ενδιαφέρον

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SpirosKGR said:

Θα προτείνω και γω το Note 3 pro όπως και η karmen. Ανώτερο σε επεξεργαστή από το 4αρι. Από τις καλύτερες value for money λύσεις. 

με προβλημάτισες τώρα και όσο ψάχνω περισσότερο τόσο μένω αναποφάσιστος...Είχα καταλήξει σε xiaomi redmi note 4 64 gb και τώρα βλέπω και ότι το xiaomi redmi note 3 pro είναι φοβερό!

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=note+3+pro Τι διαφορά έχει το σπέσιαλ edition με το απλό?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι έχεις μπερδευτεί ή εσύ ή εγώ  :hehe:

 

Εχουμε

Note 3

Note 3 pro

Note 4

Note 4 pro

 

Τα δύο πρώτα είναι παλιά μοντέλα τα δύο τελευταία τα καινουρια

Στο λινκ παραπάνω σου έχω το Note 4 Pro

Δε βρίσκω λόγο να πας στο Note 3 Pro και ας το έχω. Έχει "παλιώσει" πλέον :)

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνω το ένα με το άλλο αυτήν την στιγμή! Σήμερα θα παραγγείλω και μάλλον από εδώ λόγω εγγύησης! http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=41187

 

 

 

8 minutes ago, karmen1983 said:

Κάτι μου λέει ότι έχεις μπερδευτεί ή εσύ ή εγώ  :hehe:

 

Εχουμε

Note 3

Note 3 pro

Note 4

Note 4 pro

 

Τα δύο πρώτα είναι παλιά μοντέλα τα δύο τελευταία τα καινουρια

Στο λινκ παραπάνω σου έχω το Note 4 Pro

Δε βρίσκω λόγο να πας στο Note 3 Pro και ας το έχω. Έχει "παλιώσει" πλέον :)

Νομίζω δεν υπάρχει νοτε 4 προ,μόνο σκέτο.Δεν έχω δει τουλάχιστον κάπου!Έχεις δίκιο να πάω σε καινούριο,αυτό σκέφτηκα και εγώ εξαρχής!

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, karmen1983 said:

Πριν λίγο καιρό βγήκε ρε συ. Εκτός αν ξεκουτιανα τόσο πολύ :hehe:

Δεν ηπιες καφε μαλλον :p

αναφέρομαι για το note 3 pro που προτεινε να παρει ο Σπυρος.

22 minutes ago, etien4 said:

 

Νομίζω δεν υπάρχει νοτε 4 προ,μόνο σκέτο.Δεν έχω δει τουλάχιστον κάπου!Έχεις δίκιο να πάω σε καινούριο,αυτό σκέφτηκα και εγώ εξαρχής!

Στα ελληνικα καταστημα μπορει οχι, αλλα στο link παραπανω που σου εδωσε η Αγαπη, υπαρχει το note 4 pro. Οπως και σα κινητο επισης

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4-pro.html

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GoMaR said:

 

Στα ελληνικα καταστημα μπορει οχι, αλλα στο link παραπανω που σου εδωσε η Αγαπη, υπαρχει το note 4 pro. Οπως και σα κινητο επισης

Buy Xiaomi Redmi Note 4 Pro 4GB 32GB Snapdragon 625 4G LTE

 

ναι σωστός! έχουν και διαφορετικό cpu! ποιο είναι καλύτερο ? to pro or not to pro? :D

Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος etien4 έγραψε:

το λινκ της @karmen1983 ας λέει pro είναι ακριβώς το ίδιο με το redmi νοτε 4 ,από λίγο ψάξιμο! Αύριο έμαθα βγαίνει το νοτε 4 με snapdragon cpu...

Και μεθαυριο το note 5 με κατι αλλο , και την αλλη βδομαδα το note 5pro , και την παραλλη βδομαδα το note 6 .....

 

Οποιο και να παρεις θα σε καλυψει πληρως , δεν εχει νοημα να σκας γιατι η εταιρια αλλαζει τα μοντελα σαν τα πουκαμισα . Το hardware και του 3 και του 4 ειναι τουμπανο , οποτε για εμενα καλυτερα να ψαξεις να δεις πιο απο τα 2 συνεργαζεται καλυτερα με ROMs etc ωστε απλα να σου ειναι η ζωη πιο ευκολη .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το note 3 pro έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή από το 4αρι - mediatek έκδοση - ( note 3 pro - snapdragon 650 ) καθώς και καλύτερη αυτονομία. Βγήκε νομίζω πριν κάτι μέρες το note 4 ( rev 2 ) με snap 625 αλλά και πάλι πιο αργός από τον 650 είναι σε ταχύτητα σε σχέση με το note 3 pro. Το μόνο θετικό που έχει το note 4 έναντι του 3 pro είναι η λίγο μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας καθώς και νέο design ( νομίζω πιο μεταλλικό πίσω μέρος ). ( λόγω finfet 14 nm  στον snapdragon 625 ) 

 

Επίσης ακούγονται φήμες για Note 4 X με Snapdragon 653.

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.