Jump to content



Msystems Gigabyte 970 RMA


Recommended Posts

πριν 17 ώρες, το μέλος Strategos έγραψε:

Ακόμη ούτε φωνή ούτε ακροάση, οπότε από ότι φαίνεται πρέπει να πάω απο εκεί αύριο γιατί ειναι μπακάλικο.

 

Εντομεταξύ με τι λόγική πχ ζητάει για μια 1070 g1 gaming το msystems 70 euro παραπάνω απο το MGmanager δεν το καταλαβαίνω... Δηλαδή πόσο πιο χάλια RMA θα είχα εκεί;

Κρίμα το μαγαζί το είχα σε πολύ μεγάλη υπόληψη και αν έχω ψωνίσει πράγματα από εκεί, τελευταία αγορά ήταν μια gigabyte 1060 6gb και παραλού που την είχαν ποιο ακριβά τους επέλεξα όπως πάντα για το καλό όνομα στο after sale που έχουν. 

Όλο αυτό που περνάς με βάζει σε σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Με ειδοποιήσανε τώρα ότι τους στείλανε email ότι επισκευάστηκε η κάρτα, θα μου την στείλουνε την επόμενη εβδομάδα και οτι θα τους πιέσουν πρώτα μπας και πάρουμε πιστωτικό.

 

Απίστευτα πράγματα δεν θα πω κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να υπάρχει κάποιου είδους επέκταση......έστω στο part που αλλάζει!

Βέβαια θα μου πεις, αν ξαναχαλάσει και τους την στείλεις, τι τους εμποδίζει να σου πουν ότι χάλασε κάτι άλλο(ή κάτι παρόμοιο)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Strategos said:

δεν ανανεώνετε 

http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=5

 

ΣΕΛΙΔΑ 3 ΑΡΘΡΟ 3

 

...σε περίπτωση αντικατάστασης η εγγυηση αυτόματα ανανεώνεται για ολη της τη διαρκεια...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επισκευή θα γινει η κάρτα απο οτι βλέπω και σου πρότειναν προσωρινή αντικατάσταση απλά δεν ήθελες λόγο οτι ήταν αδύναμη. ΟΚ δεν βλέπω κάτι το τραγικό πέραν της καθυστέρησης η οποία ειναι στανταρ πλέον σε οποιοδήποτε κατάστημα στην Ελλάδα.. Δεν αρνήθηκε το κατάστημα να σε καλύψει στην εγγύηση ή δεν στην έβγαλε εκτός εγγύησης απο και καλά κακή χρήση δική σου. Απλά ξενέρωσες επειδή δεν σου δώσανε πιστωτικό να τσιμπίσεις την καινούργια 1070.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σύμφωνα με τον νόμο 2251/1994 (άρθρο 5 παράγραφος 5 σελ. 14) 

 

.... Σε περίπτωση αντικατάστασης του προϊόντος ή ανταλλακτικού του, η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη τη διάρκεια ως προς το νέο προϊόν ή ανταλλακτικό.

 

58c2ba04978c0_Egghshproiontos.thumb.jpg.955592611b9ffebcdc11f9696c06a37e.jpg

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που σου την αλλάξουν, σίγουρα πρέπει να σου κόψουν καινούργια απόδειξη, για να έχει το serial no. της νέας κάρτας επάνω.

Σε περίπτωση επισκευής δε γνωρίζω, δεν μου έτυχε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι επισκευή έγινε. Όπως λέει ο νόμος αν έγινε αλλαγή ανταλλακτικού τότε και πάλι ανανεώνεται. Πρέπει να ζητήσεις να σου δώσουν εγγράφως τι ακριβώς έγινε. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 3/10/2017 at 4:55 ΜΜ, το μέλος Strategos έγραψε:

Πρέπει να μου δώσουν καινούργια απόδειξη τώρα μαζί με το δελτίο; για να ισχύει πάλι +3 χρόνια εγγύηση; ή το δελτίο επαρκεί;

Αν θες ενημέρωσε τελικα που καταλήξατε, η κάρτα ήταν οκ παραλαβές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.