Jump to content



Coil whine σε καινουργια gtx 1070 stryx


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 2/10/2017 at 7:11 ΠΜ, το μέλος iceblade έγραψε:

δοκίμασε πάντως αν κάνεις επιστροφή founders. Πήρα μια MSI GTX 1070 founders και είναι η μόνη κάρτα που είχα ever με πραγματικά 0 coil whine.

Οι founders' edition ειναι καλύτερες κάρτες; τι ακριβώς σημαίνει το fe. Γιατί μαρέσει πολύ το design τους αλλά δεν ξέρω πως αποδίδουν θερμικά.

Link to comment
Share on other sites

Είχα λίγο καιρό να μπω. Ηθελα να πω πως η asus άρχισε να κάνει άλλο ένα θεματακι με τα ανεμιστηρακια τα οποία σε κάποιο temp κάναν το εξής ... ανέβαζαν στροφές στιγμιαία και ξαναπέφτανε το οποίο έκανε έναν σπαστικό θόρυβο . Τελικά με πειραματισμούς από το software της asus έβαλα τα φανς να μην ανοίγουν καθόλου μέχρι τους 50 κάτι βαθμούς. πλέων έχει ηρεμίσει και για κάποιο παράξενο λόγο σταμάτησε και το coilwhine (δεν ξέρω αν σχετιζόταν). Αν θα ακούγεται που και που είναι τραγικά σιγανό . Με επικοινωνία με το μαγαζί που την πήρα μου λένε οτι την στέλνουν Asus  αλλά δεν είναι σίγουρο οτι θα την αλλάξουν καθώς και ότι φοβάμαι οτι μπορεί να τύχω σε χειρότερη . Θέλει κανα 10ημερο να πάει και να έρθει + όσο την κρατήσουν εκεί. Οπότε μετα την ηρεμία της κάρτας λέω να το αφήσω και εγώ εκει.

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο μας μαμανε οι εταιριες..............

Κανονικα επρεπε με το παραμικρο coil whine, η καρτα ή το τροφοδοτικο ή η μητρικη να πηγαινει πισω και να το τρωνε στην μαπα...............

μετα θα εβαζαν πιο καλα πηνια σε ολα τα πραματα..................

τα ιδια και με τα cpu.............................

silicon lottery σου λεει μετα......................

ρεεεεεεεεεεε ξεκολατε και μαμηστε τους στα rma...................................

μονο οταν πουμε εμεις οτι δεν αγοραζουμε μουφα πραματα τοτε θα σταματησουν να πουλανε μουφα πραματα............................

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο φιλε μου. Αλλα να χασω κανα μηνα να την στειλω με κινδυνο να μην μου την αλλάξουνε η να μου δώσουνε καμια χειρότερη? τεσπα δεν ξερω αμα δω οτι ειναι ενοχλητικό μπορεί και να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

εγω αυριο κανω rma τον 6700Κ γιατι βλεπω ανεβασμενες θερμοκρασιες........................

ολλανδια παει με dhl και μεχρι να ερθει...............θα ειμαι χωρις pc αλλα δε θα τους την χαρισω

εμεις εχουμε την δυναμη αλλα πρεπει να μαζευτουμε λιγακι.......................

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.