Jump to content



Μοτερ για bosch SGS5662/22


Recommended Posts

Καλημερα

Οπως λεει ο τιτλος,  τα παιξε το καημενο το μοτερ και για καινουριο μου ζητανε 300 ευρω αλλα με τοσα παιρνω καινουριο πλυντηριο.

Επειδη δεν ξερω τι παιζει με αυτα καθολου μπορει καποιος να μου πει που να κοιταξω για κανενα μαιμου-κινεζο ή αν εχει καποιο στανταρ μαγαζακι;

 

Αν ειναι σε λαθος ενοτητα το ποστ βαρατε με..

 

Ευχαριστω παιδες

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Το μοτερ μου ειπε. τιποτα αλλο

Tσεκάρισε τα καρβουνάκια, παθών πρίν μια εβδομάδα, τα φτυσε το πλυντήριο, ήρθε το σερβις και λέει μοτέρ!!!

Καλά του λέω φύγε και θα σου πω αν με συμφέρει να το φτιάξω ή όχι (δεν είχε πεί τιμή) όπως όμως είδα την μαυρίλα απο πίσω όπως το τσεκάριζε, λέω δεν το πάω και κάπου αλλού μπας και είναι τα καρβουνάκια;

Λύνω το μοτερ (2 βίδες) το πάω σε ένα φίλο και με 5 ευρώ καρβουνάκια το πλυντήριο δουλεύει σαν σίφουνας!!!:lol:

Έγινε επεξεργασία από orderlover
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε λεει μηπως ηταν το ρελε αλλα και με το καινουριο υπερθερμαινοταν το μοτερ ειπε.

Σ'ευχαριστω για την ιδεα σου αλλα δεν ξερω να τα τσεκαρω αυτα δεν εχω ιδεα οποτε..

Αυτα μου τα πε σημερα σε επικοινωνια απο το τηλ. οταν ζητησα περισσοτερες πληροφοριες μπας και βρουμε ακρη..

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Δοκιμασε λεει μηπως ηταν το ρελε αλλα και με το καινουριο υπερθερμαινοταν το μοτερ ειπε.

Σ'ευχαριστω για την ιδεα σου αλλα δεν ξερω να τα τσεκαρω αυτα δεν εχω ιδεα οποτε..

Αυτα μου τα πε σημερα σε επικοινωνια απο το τηλ. οταν ζητησα περισσοτερες πληροφοριες μπας και βρουμε ακρη..

πάρε μια ιδέα

 

https://www.youtube.com/results?search_query=bosch+wasing+machine+motor

 

αλλα πες μας προκειται για πλυντήριο ρούχων ή  πιάτων;

 

Αν δεν πιάνουν καθόλου τα χέρια σου, θα σου πρότεινα να πας για καινούργιο, γιατί 300 ευρώ για μοτέρ είναι μεγάλο νούμερο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιατων ειναι φιλε μου. Ναι δε συμφερει γι αυτο ειπα για κανα κινεζο μηπως κανω την δουλεια μου.

15 χρονων ειναι το καημενο τι να κανει πια..

Πιανουν απλα δεν εχω εμπειρια με οικιακες συσκευες θα δουμε μετα την επιμορφωση χαχχαχ

 

Να σαι καλα!

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
Link to comment
Share on other sites

Γυρίζει και ζεσταίνεται ή ζεσταίνεται και ρίχνει την ασφάλεια;

Όταν δουλεύει μυρίζει καμένο;

Φωτογραφίες έχεις;

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Αν και υπάρχει πιθανότητα να έχει πυκνωτή συνεχούς λειτουργίας που χάλασε εν τούτης αν μυρίζει ψήθηκε η περιέλιξη. 

Κάνε ένα γκουγκλάρισμα για περιελίξεις πλυντηρίων και ρώτησε μήπως σε συμφέρει αλλιώς κάνα φτηνό LG καινούριο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.