Jump to content



CoolerMaster case modding world series 2017 (η συμμετοχη μου)


SotosLg

Recommended Posts

Σαν φανατικός οπαδός του Half Life 2, έχω υποχρέωση να κάνω ένα case mod γύρω από το καλύτερο παιχνίδι πρώτου προσώπου που βγήκε ποτέ. Το σκέφτομαι αυτό από το τελευταίο μου μόντ που πήρε μέρος σε ένα διεθνή (2012) ιβέντ (δυστυχώς δεν ολοκληρώθηκε ποτέ γιατί η σελίδα που διατηρούσε τον διαγωνισμό βρέθηκε με προβλήματα όσο μπορώ να θυμηθώ). Οπότε, με λίγα λόγια, θα συγχωνεύσω μερικές τεχνικές μου και μερικές άλλες για να πετύχω το καλύτερο αποτέλεσμα που φαντάστηκα και που σκέφτηκα. Σκουριά, βαφή με ρωγμές, "καμμένο" οπτικά εξωτερικό πλαϊνό κάλλυμα και πιτσλιές χρώματος η ακόμη λίγο πινέλο είναι τα κύρια εργαλεία για να πετύχω κάτι μεγάλο και πάνω απο όλα κάτι που πάντα ονειρευόμουν. Οπότε, το Half Life 2: Gordon Freeman edition ξεκινάει!! Το θύμα είναι ένα CoolerMaster Cavalier κουτί!!

Εδώ μπορείτε να δείτε όλη του την πορεία απο την αρχή μέχρι το τέλος!! SotosLg version 7.0 (2017) Cheers!!

http://community.coolermaster.com/topic/21804-project-half-life-2-gordon-freeman-edition/

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια εύχομαι και μπράβο σου για την προσπάθεια σε παλιό κουτί :)

 

Δυο απορίες έχω

 

1) ο στόκος που έβαλες περιμετρικά είναι για να δημιουργήσεις κάποιο εφέ περιμετρικά του παραθύρου; 

2) Τα Logo fan grills Και το λ επάνω στο case Που δείχνεις από Plexiglass είναι κομμένα σε laser η κάτι άλλο; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, karmen1983 said:

Καλή συνέχεια εύχομαι και μπράβο σου για την προσπάθεια σε παλιό κουτί :)

 

Δυο απορίες έχω

 

1) ο στόκος που έβαλες περιμετρικά είναι για να δημιουργήσεις κάποιο εφέ περιμετρικά του παραθύρου; 

2) Τα Logo fan grills Και το λ επάνω στο case Που δείχνεις από Plexiglass είναι κομμένα σε laser η κάτι άλλο; 

 

 

Τον στοκο τον έβαλα για να κάνω το καμμένο λιωμένο εφε!!

Τα λογότυπα είναι 3d printed!!

Αν δεις και μέσα γράφω τι σκοπό έχω να κάνω με το λ στο πάνω μέρος!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.