Jump to content



Αγορά dvd writer


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω dvd writer

1) Ποιες μάρκες είναι καλές;

2) Σκέφτομαι να πάρω το pioneer είναι συμβατό με πολλά δισκάκια;

Επειδή έχω κάποια δισκάκια που δεν μπορεί να τα διαβάσει αυτό που έχω ήδη, αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι να είναι συμβατό με δισκάκια και να αντέχει στο χρόνο.

Εσείς τι μου προτείνετε;

 

Δίνω max μέχρι 30 ευρώ.

 

Έγινε επεξεργασία από xaris2335
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο ώριμη και στάσιμη τεχνολογία που απορώ γιατί πονοκεφαλιάζεις. Όλα του 15άρικου - 20άρικου είναι άριστα, και των Toshiba - Samsung, και της LG, και τα LiteOn - Philips, και τα Asus... Και δεν τίθεται κανένα πρόβλημα ασυμβατότητας, τουλάχιστον με το ICH9R. Πάρε όποιο είναι άμεσα διαθέσιμο, έως 20€ και είσαι εντάξει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αν είναι έτσι τότε γιατί υπάρχουν αρνητικά σχόλια στο e-shop :huh:

Να πω πως αν είναι να πάρω θα πάρω λόγω του γεγονός ότι αυτό που έχω δεν μου διαβάζει κάποια dvd που είχα αγοράσει.

Αν είναι να πάρω κάτι και να μην μου το διαβάζει και αυτό τότε έχω πετάξει 30 ευρώ.

Και δεν τα βρίσκει εύκολα κάποιος 30 ευρώ την σημερινή ημέρα ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος xaris2335 έγραψε:

Ναι ρε παιδιά αν είναι έτσι τότε γιατί υπάρχουν αρνητικά σχόλια στο e-shop :huh:

Να πω πως αν είναι να πάρω θα πάρω λόγω του γεγονός ότι αυτό που έχω δεν μου διαβάζει κάποια dvd που είχα αγοράσει.

Αν είναι να πάρω κάτι και να μην μου το διαβάζει και αυτό τότε έχω πετάξει 30 ευρώ.

Και δεν τα βρίσκει εύκολα κάποιος 30 ευρώ την σημερινή ημέρα ;)

Δεν ειναι δυνατον να σου πει καποιος οτι θα διαβαζει το Χ,Ψ DVD του κιλου που αγορασες (ολοι αγορασαμε κατα καιρους). Ακομη και ορισμενα που ειναι απο αλλες πηγες (πχ περιοδικα ή video club), μπορει να ειναι παλια και χρησιμοποιημενα πολυ.

Οποιοδηποτε φρεσκο αντιγραφικο , μπορει να εχει προβλημα με πολυ παλια DVD, μπορει και οχι. Ολα τα DVD-R ειναι το ιδιο πραγμα λιγο-πολυ. Ειδικα αυτα ~20€.

 

Oσο για τα σχολια στο e-shop...Ασχολιαστο.. Σχολιαζει η σαρα και η μαρα εκει... Ειδικα αυτο που θελουν και αθορυβα τα DVD-R του 20ρικου , με ξεπερναει. Υπαρχουν και λιγο πιο ησυχα κοντα στο 30ρι. Το δικο μου το εχω στο συρταρι παντως, για καθε ενδεχομενο. Ενα LG του 2009 ειναι, δουλευε μεχρι περσι κανονικοτατα.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω. Εχει οτι να'ναι καλα, και οτι να'ναι πιο...οτι να'ναι :hehe: Σπανια αντιμετωπιζα θεματα αναγνωσης. 

Εχω κατι αρχαια γραμμενα DVD , που το dvd-r στο 2ο πισι τα βλεπει κανονικα ακομη και σημερα (μιλαμε για 15ετιας DVD!!)

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος xaris2335 έγραψε:

Ναι ρε παιδιά αν είναι έτσι τότε γιατί υπάρχουν αρνητικά σχόλια στο e-shop :huh:

Γιατί το Internet έχει ωριμάσει τόσο που δίνει βήμα να μιλήσουν ακόμη και οι αγράμματοι.

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2017 at 6:02 PM, Oric said:

Γιατί το Internet έχει ωριμάσει τόσο που δίνει βήμα να μιλήσουν ακόμη και οι αγράμματοι.

Επίσης δίνει βήμα και σε αυτούς που δεν έχουν παιδεία ;) γιατί μόρφωση έχουν πολλοί, παιδεία όμως λίγοι.

Ειδικά στην Ελλάδα. Δεν σε πρόσβαλα δεν σε μείωσα εκτός και αν έχεις προσωπικά μαζί μου :p

 

On 5/3/2017 at 7:04 PM, kpetros said:

Αμα τα δισκακια ειναι σαπια , δεν θα σε σωσει ενα καλο DVD 

Στο θέμα μας τώρα κριτικές αρνητικές υπάρχουν  πολλές  για τα lg, το θέμα είναι ότι δεν μου διαβάζει το dvd writer δισκάκια γνωστά όπως TDK και Verbatim.

On 5/3/2017 at 4:46 PM, das said:

Dvd rom ,οταν αγόραζα ,οταν ήμουν νέος,έπαιρνα οτι να'ναι

Εγώ έπαιρνα plextor τα οποία διάβαζαν και κατουρημένο cd, δυστυχώς όμως δεν κυκλοφορούν DVD Writer στην Ελλάδα 

Έγινε επεξεργασία από xaris2335
Link to comment
Share on other sites

Verbatim δισκετες θυμαμαι :p Δε θυμαμαι να εβγαζε ποτέ ποιοτικα DVD. Taiyo yuden, τα καλυτερα.  Και JVC. 

Παρολα αυτα , μπορει να υπαρχει καποια ασυμβατοτητα με ορισμενα, προσπερασες αυτο που λεμε οτι κανεις δε μπορει να ξερει αν θα τα διαβαζει το νεο σου DVD Recorder :) 

Ειχα παρει ενα IDE DVD Recorder , BTC μαρκας, με Card Reader, 95€ το 2005. Ακομη δουλευει το αθεοφοβο :hehe: 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν προσπέρασα τίποτα όλα τα διάβασα για τα taiyo yuden το ήξερα και εγώ ότι υποστηρίζονται απο πολλά dvd recorders για τα jvc δεν το ήξερα ότι είναι καλά και αυτά.

Εντάξει θα δω τι θα κάνω σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις  :D

Link to comment
Share on other sites

παλιά έβγαζε taiyo yuden το e-shop μετά σταμάτησε και τώρα ξανα βγάζει μόνο cd 

απο δισκάκια ποια είναι πιο καλά εκτός απο τα jvc.

CMC, CREATION, DIVERSE, IMATION, INTENSO, JVCx ,LG, MAXELL, MEDIARANGE, SONY, TAIYO YUDEN, TDK, TRAXDATA, VERBATIM, XLAYER

Έγινε επεξεργασία από xaris2335
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2017 at 8:43 ΜΜ, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Verbatim δισκετες θυμαμαι :p Δε θυμαμαι να εβγαζε ποτέ ποιοτικα DVD.

Τετοια ψηνω εδω και χρονια (+R) μετα τα ΤΥ, στο 81643d1473482016-plextor-px-716sa-2005r-

Πολυ λιγοτερα σε ποσοτητα βεβαια απο τοτε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.