Jump to content



Κάρτα SIM 3G/4G με 12GB για ένα χρόνο - 25.90 λίρες


Recommended Posts

Κάρτα SIM (μόνο για Internet) της 3 με 12GB που μπορούν να καταναλωθούν εντός 12 μηνών με δωρεάν roaming σε 42 χώρες συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας. 23.95 λίρες + 1.95 μεταφορικά = 25.90 λίρες ή 30.60 ευρώ

 

Χοντρικά έρχεται κάπου δυόμιση ευρώ το gigabyte το οποίο είναι πολύ καλή τιμή.

 

https://www.mymemory.co.uk/3-payg-4g-trio-data-sim-pack-incl-12gb-data.html

 

http://www.three.co.uk/Discover/Phones/Feel_At_Home?id=1015&aidset=1

 

Στα ψιλά γράμματα λέει πως εάν γίνει κατάχρηση του roaming (πάνω από 2 μήνες σερί) ενδέχεται να στο κόψουν.

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι επιφοβο για χρηση στην Ελλαδα, μιας και λογιζεται ως roaming...

 

Επισης

50 minutes ago, GriGaS said:

Χοντρικά έρχεται κάπου δυόμιση ευρώ το megabyte το οποίο είναι πολύ καλή τιμή.

 

μηπως εννοεις gigabyte?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν βολεύει γιατί μέσα στους όρους με το δωρεάν roaming που ξεκινάει τώρα το καλοκαίρι αναφέρουν οτι δεν πρέπει να είσαι πάνω από 20 μέρες (δεν είμαι σίγουρος για τον αριθμό) σε χώρα περιαγωγής.

 

Η vodafone έχει ένα καρτοκινητό σε προσφορά αυτό το διάστημα που δίνει 9,5gb με 10€ για ένα μήνα για όποιον χρειάζεται internet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ειναι ελεύθερη η περιαγωγή. Αν χρησιμοποιείται η σύνδεση συνεχόμενα για κάποιο χρονικό διάστημα εκτός της χώρας προέλευσης Ρήγας κάρτας τότε υπάρχουν χρεώσεις.
Για να μην εξετάσουμε το θέμα Brexit.. [emoji12]

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος περί περιαγωγής έχει αλλάξει. Μου ήρθε σχετικό μύνημα από cosmote που λέει ότι από 15/6 καταργούνται οι χρεώσεις περιαγωγής βάση νομοθεσίας  της ΕΕ. Τώρα μέχρι να ολοκληρωθεί το Brexit (αν και δεν το βλέπω) , το λιγότερο ένα χρόνο θα τον πάρει οπότε και πάλι μέσα είμαστε.

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την χρειάζομαι για τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο που θα είμαι στο εξοχικό και εκεί δεν έχω σταθερό internet. Το θέμα είναι όμως με ποιά Ελληνική εταιρεία κάνει roaming η κάρτα. Στην περιοχή που το θέλω, Wind είναι σαν να μην υπάρχει,η Vodafone σκάρτο 3G με πολλά κολλήματα,και μόνο η Cosmote παίζει με 4G. Γνωρίζει κάποιος κάτι περί το roaming της συγκεκριμένης κάρτας;

Έγινε επεξεργασία από black66.gr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.