Jump to content



Αυξομοιωση ηχου στο ξαφνικο.


Recommended Posts

Καλησπερα ,  εδω και λιγο καιρο ο ηχος μου κανει κατι σκαμπανεβασματα , αυξομειώνεται μονος του σε ασχετα χρονικα σημεια , εχω κοιταξει και το communications εχω κανει disable και τα enhancements αλλα παπαλα , windows 10 creative t6100 πανω σε onboard realtek της b75 pro 3 . Δεν ξερω τι αλλο να κοιταξω .

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

κατα πασα πιθανοτητα καποιο μικρο-πρόβλημα με τον ενισχυτή τον ηχείων είναι, κάποια ψυχρή κόλληση, κάποιο καλώδιο που χάνει επαφή.

 

ο ενισχυτής είναι μέσα στο subwoofer οπότε άν το ανοίξεις μπορεί να φανεί και με το μάτι το προβλιμα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αλλα ηχεια για να αποκλεισεις οτι ειναι software (ή και hardware) issue. Μπορει να φταινε τα ιδια τα ηχεια, τα καλωδια τους , ο ενισχυτης τους, καποια κολληση κλπ κλπ. Τα Τ6300 βγαζουν προβληματα, φανταζομαι το ιδιο και τα 6100.

 

Εδιτ. Παλι με προλαβαν :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2017 at 0:27 PM, eleozz said:

κατα πασα πιθανοτητα καποιο μικρο-πρόβλημα με τον ενισχυτή τον ηχείων είναι, κάποια ψυχρή κόλληση, κάποιο καλώδιο που χάνει επαφή.

 

ο ενισχυτής είναι μέσα στο subwoofer οπότε άν το ανοίξεις μπορεί να φανεί και με το μάτι το προβλιμα

 

On 5/21/2017 at 0:28 PM, tommybertsen said:

Αλλα ηχεια για να αποκλεισεις οτι ειναι software (ή και hardware) issue. Μπορει να φταινε τα ιδια τα ηχεια, τα καλωδια τους , ο ενισχυτης τους, καποια κολληση κλπ κλπ. Τα Τ6300 βγαζουν προβληματα, φανταζομαι το ιδιο και τα 6100.

 

Εδιτ. Παλι με προλαβαν :p 

Ευχαριστω για τις απαντησεις , τελικα ηταν τα ηχεια , 10 χρονια κρατησαν , πιστευω καλη επενδυση ηταν :p Παμε για καινουργιο σετ τωρα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.