Jump to content



Βάση με λυγίσματα/καμπύλες στο ξύλο - bend wood or plywood


Recommended Posts

Για χαλαρή κουβεντούλε λοιπόν, ψάχνω να βρω ξύλινο pc case stand με ροδάκια (καμουφλαρισμένα ...σαν καλύπτρα με ρόδες) και δεν βρίσκω...

κάτι πλαστικούρες μόνο από ebay που όμως δεν μου γεμίζουν καθόλου το μάτι.

Εκεί που φαίνεται ότι υπάρχει κάτι που πλησιάζει πως το θέλω είναι στα monitor stand

πχ http://www.ebay.com/itm/New-Desktop-Monitor-Wooden-Walnut-Heighten-Stand-Holder-Display-Bracket-for-iMac-/141703051309?hash=item20fe28f82d:g:dBAAAOSw3ydVjMVJ

http://www.ebay.com/itm/SAMDI-Desktop-Computer-Monitor-Heighten-Wooden-Stand-Dock-Holder-Display-M5F4-/122433199509?hash=item1c81965d95:g:RusAAOSwAANY5W83

 

Οι γωνίες απαγορεύονται  (δεν θέλουμε ένα κουτί)  αλλά οι καμπύλες του δίνουν την πινελιά που πρέπει ...

αν ζητήσω κάτι τέτοιο από ξυλουργό θα το βγάλει όπως πρέπει ; Τι να ζητήσω από ξύλα δεν ξέρω...Με τι κόστος περίπου; το σχεδιο μπορώ να το κάνω σε ένα χαρτί...

απ'την άλλη στο Do it yourself μπορείς να βάλεις κρυφούς φωτισμούς, να χαράξεις σχέδια/λογότυπα κα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενας τρόπος είναι αυτός

 

 

 

Υπάρχουν πολλοί άλλοι, ψάχνεις σαν bend wood ή Plywood (το έβαλα και στον τίτλο για μελλοντική αναζήτηση). Το πόσο θα σου πάρει δεν μπορεί να στο απαντήσει κανένας. Μπορείς να κάνεις ένα σχέδιο και να ρωτήσεις μερικούς και να πάρεις τιμή εφόσον δεν διαθέτεις τα εργαλεία να το κάνεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.