Jump to content



[ RX Vega 64 & 56 Official thread ] Reviews, OC, απορίες και προβλήματα.


Recommended Posts

2 hours ago, Darap21 said:

Δλδ στην ουσία ειναι μια κάρτα η οποία θέλει πείραγμα για να αποδώσει το 100% ?

Δεν θέλω να έχω πάλι ενα αεροπλάνο δίπλα οπως εχω τωρα με την R9 290....H Vega 56 ειναι καλύτερη?>

Γενικά για να αποδώσουν θέλουν πείραγμα

Μπορείς να κάνεις κάτι πολύ απλό είναι να την κάνεις undervolt -100mv και θα είναι οκ με στοκ ρολόγια η κάρτα θα πέσει παρά πολύ απλά πλευράς θερμοκρασιών και watts άρα και κατά συνέπεια τα φανάκια να δουλεύουν σε μικρότερα rpm οπότε μικρότερος θόρυβος

 

Η Vega 56 ανάλογα την τιμή είναι value for money αυτή την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Γενικά για να αποδώσουν θέλουν πείραγμα

Μπορείς να κάνεις κάτι πολύ απλό είναι να την κάνεις undervolt -100mv και θα είναι οκ με στοκ ρολόγια η κάρτα θα πέσει παρά πολύ απλά πλευράς θερμοκρασιών και watts άρα και κατά συνέπεια τα φανάκια να δουλεύουν σε μικρότερα rpm οπότε μικρότερος θόρυβος

 

Η Vega 56 ανάλογα την τιμή είναι value for money αυτή την στιγμή

Η άρα να κοιτάξω καλύτερα για την Vega 56?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Ειμαι προς αλλαγη καρτας (κατοχος 1060 6GB), και σκεφτομαι να παω προς AMD. Η ερωτηση ειναι Vega 64 ή 56 ? Μιλαμε για 1080p αναλυση 60HZ monitor. Απ οσο ειδα θελουν πειραγματα κτλ που ενταξει θα τα βρουμε σιγα σιγα. Εχω βρει απο caseking vega 64 στα 500 ( Nitro+) και την 56 (Sapphire Pulse) στα 300. Ποια απο τις δυο λετε ? Και για ποιο λογο ? 

 

ΥΓ: Δεν ειμαι ο φαν του 3Α games κτλ. 1080p θελω να παιζω σταθερα. Games που ασχολουμαι οταν εχω χρονο ειναι κανενα lol με παρεα pubg, BF, fort και κανενα Fifa. 

Ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις η Vega 56 σε επιδόσεις κοντραρετε με την gtx 1660 ti και την rtx 2060 πλέον  , εσύ αποφασίζεις απλά ψάξου λίγο στο YouTube

 

Και η pulse καλή υλοποίηση είναι ...

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.