Jump to content



VGA custom waterblock


Staxtis

Recommended Posts

Γεια χαρά.
Επειδή προσπαθώ σαν τρελός εδω και κάτι μέρες να βρώ λύση ωστε να βάλω μια 1050ti στο htpc μου που φαίνεται κα ιστο ανάλογο thread (

)
αλλ λύση δεν φαίνεται να υπάρχει μιας και ειτε η μια δεν μπαίνει λόγο πάχους είτε λόγο μήκους είτε λόγο φάρδους...Ακόμα και με riser να προσπαθήσω για να την βάλω σε άλλο σημείο δεν χωράει..
(ΙΣΩΣ χωράει με riser στο πλαινο σημείο και αν βρώ κάπως να την στηρίξω αλλα είναι πολύ θεωρητικό κα ιεπειδη δεν εχω τίπτοα στα χέρια μου δεν μπορώ να το κάνω)


Tώρα πάμε στις ερωτήσεις μου για να δώ και αυτόν τον παράγοντα.

1.Υπάρχει κάποια εταιρία που να κάνει custom waterblocks για gpu?Να της πω θέλω  ενα waterblock για αυτή την gpu Και να το κάνει?
2.Εαν όχι...Υπάρχουν κάποιες λεπτομέριες που να γνωρίζει κάποιος ωστε να πάρω την κάρτα να την αντιγράψω στο pc και να κόψω σε cnc ενα bracket?Απλά να ξέρω σε τι διαμέτρους να κόψω τι χρειάζεται και τί οχι γιατι δεν υπάρχουν περιθώρια λάθους..Να μου πει δηλαδή οτι το νερό για να περάσει σε μαι τέτοια κάρτα θέλει αυτο..και γενικα να με βοηθήσει στο design του bracket.
3.Αυτά που χρειάζονται για μια υδρόψηξη είναι...αντιλα,tank(παίζουν και tankless?),σωλήνες,ρακόρ και ΨΥΓΕΙΟ...Θα μπορούσα να εχω μια εικόνα απο τα μικρότερα parts που να είναι ικανά να κάνουν μαι τέτοια δουλειά ωστε να δώ στο περίπου και αν υπάρχει αρκετό κενό ωστε να μπούνε εκεί που σκέφτομαι.
4.Γνωρίζω οτι το κουτί είνα ιfanless και το να βάλω fan είναι το τελευταίο που θέλω αλλα το πρώτο που θέλω επίσης είναι να βάλω μια 1050ti η μια 1060 στο κουτί.Επομένως ο ανεμισ΄τηρας είναι κάτι που δυστηχώς θα πρέπει να αποδεχτώ μιας και Passive κάρτα υπάρχει μια και είναι παρα πολύ μεγάλη...και για να κάνω custom passive ψύκτρα αν ειναι το waterblock δύσκολο το Passive φαίνεται (δεν φαίνεται σοτν ορίζοντα βασικά)

PS:Γνωρίζω οτι αν κάνω το bracket απο αλουμίνιο θα πρέπει αν το κάνω και anodize διότι θα χαλάσει αλλιώς...και οτι θα πρέπει να βάλω κάτι χημικά στο νερό για να μην χαλάσει επίσης.ΕΚΤΟΣ και αν το κάνω με χαλκό που και αυτό ειναι πολυ πιθανό και μάλλον και πιο αποδοτικό.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θες να μπεις σε τετοιες δουλειες για το τιποτα.

Απο την στιγμη που θες να κανεις εξτρα πραγματα με το htpc και θα χρειαστει να προσθεσεις - αλλαξεις hardware το συγκεκριμενο κουτι δεν σε καλυπτει, πρεπει να αλλαχτει.

Πρεπει να βρεις κατι που να παιρνει low profile fan και καρτα γραφικων.

Εδω δεν παιρνει την καρτα την υδροψυξη που θα την βαλεις? Θα ανοιξεις τρυπες στο κουτι και θα κρεμονται οι σωληνες απεξω με 120αρι ψυγειο που ειναι το μικροτερο μια DDC και 100αρι tank?

 

ψυγειο = 40 ευρω

ανεμιστηρας = 15

δοχειο μαζι με αντλια DDC = 75

6 ρακορ = 30

Συνολο = 160 ευρω... + οσο κοστισει το μπλοκ. Το κουτι αυτο που εχεις δεν κανει γιαυτο που θες, η το παιζεις στο PC η αγοραζεις αυτο.

 

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/node-series/node-202

Καπου στα 80-85 ευρω εχει και κανεις τη δουλεια σου.

Οτιδηποτε αλλο ειναι μη ρεαλιστικο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fatalara said:

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θες να μπεις σε τετοιες δουλειες για το τιποτα.

Απο την στιγμη που θες να κανεις εξτρα πραγματα με το htpc και θα χρειαστει να προσθεσεις - αλλαξεις hardware το συγκεκριμενο κουτι δεν σε καλυπτει, πρεπει να αλλαχτει.

Πρεπει να βρεις κατι που να παιρνει low profile fan και καρτα γραφικων.

Εδω δεν παιρνει την καρτα την υδροψυξη που θα την βαλεις? Θα ανοιξεις τρυπες στο κουτι και θα κρεμονται οι σωληνες απεξω με 120αρι ψυγειο που ειναι το μικροτερο μια DDC και 100αρι tank?

 

ψυγειο = 40 ευρω

ανεμιστηρας = 15

δοχειο μαζι με αντλια DDC = 75

6 ρακορ = 30

Συνολο = 160 ευρω... + οσο κοστισει το μπλοκ. Το κουτι αυτο που εχεις δεν κανει γιαυτο που θες, η το παιζεις στο PC η αγοραζεις αυτο.

 

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/node-series/node-202

Καπου στα 80-85 ευρω εχει και κανεις τη δουλεια σου.

Οτιδηποτε αλλο ειναι μη ρεαλιστικο.

 

 

fatalara καταλβαίνω το τρόπο σου κα ιγιατι τα λές όλα αυτά να σου δώσω μια πιο πλήρη εικόνα μήπως και μου δώσεις ενα δίκιο στο μυαλό σου...
Το κουτί το πλήρωσα πριν πολύ λίγο καιρό 200euro Και αλλα 100euro το nano psu του...Δεν θέλω να αλλάξω κουτί γιατι θα είναι σαν να πέταξα αυτά τα λεφτά + οτι μαρέσει το κουτί και με "βολευει" αν εξαιρέσουμε αυτο το γαμ** πρόβλημα..
Αν υποθέσουμε λοιπόν οτι έχουμε το waterblock...(πεσ οτι πηρα την vga εκανα το σχέδιο έκοψα το block και το έχω στα χέρια μου...
Είναι τόσο δύσκολο να βρώ κάτι τέτοιο η να κάνω κάτι τέτοιο?Sapphire_20152417113.jpg

Εκει στο πλάι απο την photo του κουτίου μου εχω ενα περιθόριο το λιγότερο 160X70X80 +λιγο ακομα...ανάλογα δηλαδή πως θα είναι γιατι εχει και 220Χ65Χ80..Τωρα εκεί μέσα δεν χωράει ενα αλλο ψυγείο??Και tank χρειάζομαι αναγκαστικά?αλλα ακόμα και αυτό ίσω μπαίνει...
Καταλβαίνω οτι σαν διαδικασία είνα ιμεγάλη και υπάρχει κόστος αλλα η θα πρέπει να κάνω κάτι τέτοιο η απλά θα πρέπει να "πετάξω" το κουτι που αγόρα μαζι με τα extra heatpipes+psu Και να παρω κάτι αλλο ηα θα πρέπει αν πώ οτι θα δώσω σύνολο πχ 350euro για να εχω μια υδροψυκτη 1050ti...Καταλβαίνω οτι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ αλλα αν πετάξω το κουτί+psu χάνω 300euro +100ενα αλλο κουτί(που δεν μαρέσει)+150euro γαι την vga...Και ενα ψυγείο όπως είναι αυτό της H75 χωράει και φαντάζομαι και αρκετά αλλα...Με το tank δεν ξέρω τι παίζει...ποσο έυκολο είναι να κάνω κατι χωρις τανκ???
Tank και αντλία μικρή βρήκα μια πρόχειρα...http://www.xs-pc.com/water-pumps/x4-tank-reservoirpump-combo
Ορίστε και μερικά μικρά ψυγεία...https://modmymods.com/radiators/60mm-radiators.html

Δεν θα είναι και άνετα αλλα δεν είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο?

Ελπίζω να καταλαβαίνεις του προβληματισμούς μου κα ιτην σκέψη μου γιατι είμαι μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα.
Το κουτι-htpc είναι ολοκάινουργιο και το πλήρωσα ακριβά ρε φίλε οπως κα ιτο psu:/
δεν μπορώ να τα "πετάξω" ουτε στην τσέπη μου πάει ουτε πουθενά:/

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπαν .... 

Το κουτι που εχεις δεν ειναι για τετοια , καθως επισης θα ηταν κριμα να το καταστρεψεις για να περνας σωληνες.

Περιμενε κανα APU μπας και .... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kpetros said:

Οπως σου ειπαν .... 

Το κουτι που εχεις δεν ειναι για τετοια , καθως επισης θα ηταν κριμα να το καταστρεψεις για να περνας σωληνες.

Περιμενε κανα APU μπας και .... 

Ναι το γαμ*** δεν είναι αλλα τι να κάνω που αυτό έχω τώρα?Για αυτο και εχω κολλήσει τόσο ωστε να βρώ λύση σε αυτο...
Passive λύση δεν υπάρχει λόγο όγκου...Με fan ολες οι κα΄ρτες κολλάνε κάπου στις διαστάσεις..και για αυτο σκέφτηκα το water μιας και θα χωρέσει κάρτα με waterblock το θέμα είναι που θα μπούνε τα υπόλοιπα parts...Για αυτό ανοιξα την κουβέντα εδώ...Αν ήταν-είναι εφικτό να συδνέσω το σύστημα της fury X η της H75 σε ενα custom waterblock τότε χωράνε όλα μεσα στο κουτί...

Υπάρχει περίπτωση το APU να έχει την ίδια η περισσότερη δυνάμη με μια 1050?:/
Αλλα και να την έχει θα πρε΄πει να αλλαχτει και mobo...!και πιθανότατα κα ιheatpipes...Πάλι δηλαδή μεγάλο έργο...και ΑΝ και οταν.!!

Link to comment
Share on other sites

Και να μπορεσεις να το συνδεσεις παλι δεν χωραει στο κουτι.

Θα πρεπει να κανεις τρυπες και να τα βγαλεις απεξω... για να μην βασανιζεσαι... με αυτο το κουτι μονο ταινιες βλεπεις οτι αλλο θες η πας στο pc σου η αγοραζεις αλλο κουτι.

Δεν γινεται κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύση βρέθηκε...
Θα μπεί αυτό το ψυγείο...
https://modmymods.com/alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-50mm-single-radiator-14221.html

Αυτό η αντλία με τανκ...
https://www.ekwb.com/shop/ek-xres-100-ddc-mx-3-1-pwm-incl-pump

Ενασ ανεμιστήρας 50mm

Εχει κάποιος να προτίνει κάτι σε tubing η ρακορ που θα έπρεπε να επιλέξω η τι να προσέξω?Τι υγρό...

Τωρα μένει ο πονοκέφαλος του custom waterblock που θα πρέπει να σχεδιάσω..
Εαν υπάρχει κάποιος πρόθυμος να βοηθήσει στον σχεδιασμό του θα το εκτιμούσα πολύ...

Ευχαριστώ πολύ!
 

Link to comment
Share on other sites

Τι να κλασει αυτο το ψυγειακι ..... η KalmX εκδοση της 1050 πιο καλη θα ειναι....

Χωρις να φανω περιεργος , μιας και κουμαντο στο πορτοφολι σου εσυ κανεις . 

Δεν ειναι καπως χαζο να λες "κριμα το κουτακι, το εχω χρυσοπληρωσει" , αλλα να εισαι διατεθειμενος να σκασεις 200αρια για να πετυχεις μια ψυξη που κατα την προσωπικη μου αποψη θα ειναι του κολου ? 

 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kpetros said:

Τι να κλασει αυτο το ψυγειακι ..... η KalmX εκδοση της 1050 πιο καλη θα ειναι....

Χωρις να φανω περιεργος , μιας και κουμαντο στο πορτοφολι σου εσυ κανεις . 

Δεν ειναι καπως χαζο να λες "κριμα το κουτακι, το εχω χρυσοπληρωσει" , αλλα να εισαι διατεθειμενος να σκασεις 200αρια για να πετυχεις μια ψυξη που κατα την προσωπικη μου αποψη θα ειναι του κολου ? 

 

 

Βρήκα εναν τ΄θπο που έκανε custom block για 1050ti(οχι low profile) το ψυγείο μου είπε οτι αρκεί μιας κα ιη 1050 δεν ανεβάζει πολύ θερμοκρασία γενικά..Αλλα εαν εισαι σίγουρος οτι δεν κάνει σαν μέγεθος πες το μου...Δεκτή κάθε άποψη...αλλωστ επειδη μου το είπε εκείνος δεν σημαίνει οτι έχει δίκιο...Κια ΜΑΛΛΟΝ υπάρχει χώρος για να βάλω το ίδιο ψυγείο αντι με 50Mm fan 40mm αλλα διπλό...
Η kalmX ΜΑΚΑΡΙ να χωρούσε δεν θα είχα μπλέξει σε όλη αυτη τη νιστορία...
Δεν πιστευω οτι θα βγεί κάν 200αλλα ταβάνιθ εκει θα πάει..
καμια 120-130 αυτα που σας έστειλα που θα αγοράσω και μετά μόνο το κόστος για να κάνω anodized το αλουμίνιο..Υλικό εχω...cnc εχω ...μόνο η εργασία μου θα είναι για το block.

+rakor+tubing...Αλλα ναι ταβάνι 200.
Οταν λές του κώλου γιατι?Δεν θα αντέξουν αυτά να ψυξουν μια 1050ti?Δεν είναι ρε σι καi titanx..:// Πιστευεις οτι θα έχω πρόβλημα?

23 minutes ago, GoMaR said:

εμενα με πιανει πονοκεφαλος σε τι πας να μπλεξεις και πως θα πεταξεις τα λεφτα σου...
Προσωπικη μου αποψη παντα.

Πολύ δεκττή αλλα πρέπει να βρώ λύση για να χωρέσω 1050ti σε αυτο το κουτί και άλλη δεν βρίσκω...:/ είναι ο μόνος τρόπος κα ιτα parts χωράνε τριπλοτσεκαρισμένα και μάλσιτα σχετικά "ανετα"



PS:Δεν παρεξηγώ  ΚΑΝΕΝΑΝ σας..Θέλω να ακύω τις γν΄βμες σας και τους προβληματισμούς για το ΕΑΝ γίνεται αλλα να ξέρω το γιατι.....Τα Parts φαίνεται να χωράνε(δεν φαίενται χωράνε)..
Τι αλλ οθέμα υπάρχει κατα την γν΄βμη σας?1 ειναι για το αν αρκούνε να ψύξουν την vga...

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως οσο low tdp και να ειναι η 1050τι , πιστευω πως ο συνδιασμος αυτος θα εχει κακα αποτελεσματα . 

Του κολου το αποκαλω γιατι θες να σκασεις 200αρι , πανω σε μια καρτα κοστους 150 και πιθανον να πετυχεις μια τρυπα στο νερο . 

Δυστυχως η επιλογη του κουτιου που εκανες δεν ηταν η καλυτερη μιας και εχει ενα σωρο περιορισμους , και οπως το βλεπω γω η αλλαγη του ειναι μονοδρομος . 

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που θελει να κανει απλα δεν γινετε.

Που ακριβως θα μπει το ψυγειακι εστω και των 50mm? Που θα μπει το δοχειο που ο κυλινδρος μονο εχει παχος 6 ποντους.

Πως ακριβως θα τσακισει ο σωληνας ωστε να συνδεσει τοσο κοντα και με τετοιες γωνιες το ενα κοματι με το αλλο?

Πως θα κλεισει το καπακι μολις μπουν τα ρακορ?

Οσο παχος και να εχει το μπλοκ μολις βαλεις τα ρακορ πανω θα εχεις το ιδιο παχος με το να ειχες βαλει την καρτα κανονικα με την ψυκτρα της... 

 

Δεν σε πειραζει να δωσεις ταβανι 200 ευρω γιαυτο που λες, το οποιο μετα αν θες π.χ να το βαλεις στο pc σου δεν μπαινει και σε ενοχλει να δωσεις τα μισα να παρεις το node η οποιο αλλο παρομοιο + ενα τροφοδοτικο, που θα μπορεις αν θες μετα να βαλεις οτι καρτα και οτι cpu θες και να καταργησεις και τελειως το pc αν δεις οτι σου αρεσει περισσοτερο να παιζεις στην tv.

Να με συγχωρεις αλλα αυτο που λες δεν βγαζει νοημα.

 

Δεν σου κανουμε επιθεση, συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια να σας πω εγω γιατι λεω οτι χωράνε...Και δεν ειπα ποτέ για επίθεση ίσα ισα σας ειπα και εγώ να μου μιλάτε οσο ελευθερα θέλετε..Αλλωστε δεν πιστευω οτι κανεις εχει λόγο να εινα ιεπιθετικός..Δεν υπάρχουν εμπάθειες...
Και συνεχίζω...
Το κόκκινο το πλαίσιο που βλέπτε μεχρι εκει που ξεκινάνε δηλαδή τα καλώδια απο τα μπροστικά usb(που στην τελική αν θέλω τα ξηλώνω η αφήνω μόνο το ενα...)
Ειναι 120μήκος Χ70φάρδος Χ93 υψος...
Το τιρκουαζ τετράγωνο είναι
83X70X(70 αν αφήσω τα usb αλλιως 93)
To res/pump ειναι
121Χ60....Αρα θα το βάλω εκει που έκανα το κίτρινο τετράγωνο πλαγιαστά.... η θα ακουμπάει κάτω η θα το σηκώσω πιο πανω για να μου δώσει και αέρα για τα connectors+ οτι υπάρχουν ακόμα 10 mm απο τα 60της αντλίας και η αντλία είαν ιστρόγγυλη επομένω δίνει και άλλο άερα πάνω κάτω.!
Στο τιρκουαζ θα μπεί το ψυγείο που είναι
45X50X65 και με τον ανεμιστηρα θα γίνει 65X50X65...

Εαν βγούνε τα usb o χώρος γίνεται πολυ πιο άνετος...Αλλα νομίζω δεν χρειάζεται να βγούνε καν αυτά...


Τωρα που σας τα δίνω και πιο αναλυτικά ακούω γνώμε...μιλήστε ανοιχτα...ΔΕΝ θεωρώ καμία επίθεση ίσα ισα χαίρομαι με τις απαντήσεις που ε΄ρχονται σε σύγκρουση αρκει να υπάρχει επιχείρημα.

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους σας...

 

21105430_10210246106174635_3738944490577102253_n.jpg

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος οτι θα πρεπει να κανεις το κουτι , σουρωτηρι για χαρη του ψυγειου το εχεις υπολογισει ? Μετα απο αυτο ουτε να το πουλησεις δεν θα μπορεις σε περιπτωση που αλλαξεις γνωμη . 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kpetros said:

Το γεγονος οτι θα πρεπει να κανεις το κουτι , σουρωτηρι για χαρη του ψυγειου το εχεις υπολογισει ? Μετα απο αυτο ουτε να το πουλησεις δεν θα μπορεις σε περιπτωση που αλλαξεις γνωμη . 

Γιατι ακριβώς να κάνω το κουτί σουρωτήρι? ουτε 1 τρύπα δεν θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις ο ανεμιστήρας του ψυγείου? απο την μια πλευρα διπλα στον ανεμιστήρα θα είναι η σχησμή που μπαίνει το dvd και απο την απέναντι πλευρά έχει ενα πλαίσειο περίπου 150Χ30 που είναι γεμάτο τρύπς*σουρωτηρι" απο την μάνα τους...Και υπάρχουν και τρύπες στην βάση του κουτιού κάτω...://

3 minutes ago, kpetros said:

Και το ψυγειο απο που θα τραβαει αερα?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Staxtis έγραψε:

εννοεις ο ανεμιστήρας του ψυγείου? απο την μια πλευρα διπλα στον ανεμιστήρα θα είναι η σχησμή που μπαίνει το dvd και απο την απέναντι πλευρά έχει ενα πλαίσειο περίπου 150Χ30 που είναι γεμάτο τρύπς*σουρωτηρι" απο την μάνα τους...Και υπάρχουν και τρύπες στην βάση του κουτιού κάτω...://

 

Δεν παιζει , το ψυγειο πρεπει να ειναι κολλημενο σε εισοδο ετσι ωστε να εχει φρεσκο αερα και εστω λογο της θετικης πιεσης ο αερας μετα να βγαινει εξω ή κολλημενο σε εξοδο ετσι ωστε τουλαχιστον να φτυνει εξω το ζεστο . 

Εαν το βαλεις ενδιαμεσα θα παρει φωτια .

Εαν το βαλεις κολλημενο στην σχησμη , θα υπολειτουργει λογο του μεγεθους της . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκει που θα μπει το ψυγειο πρεπει να κανεις τρυπα οση και ο ανεμιστηρας.

Μολις βαλεις το ρακορ θα γινει απο 65 85-90 γιατι θες γωνιες.

60mm ειναι το ρεζ το τετραγωνο απο κατω ειναι 70 +20-25 τα ρακορ εισαι παλι στα 90-95.

Πρεπει σιγουρα να κανεις τρυπα στο πατωμα , εννοειτε οτι θα χασεις τα usb και θα βαλεις τα πραγματα με τα σακορ να κοιτανε πανω.

Οταν λες οτι δεν χωραει η καρτα γραφικων, πως ακριβως θα χωρεσουν τα ρακορ στην καρτα γιατι το μπλοκ σου θα εχει παχος ακριβως ενα σλοτ + 25mm για να μπουν τα ρακορ.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, kpetros said:

Δεν παιζει , το ψυγειο πρεπει να ειναι κολλημενο σε εισοδο ετσι ωστε να εχει φρεσκο αερα και εστω λογο της θετικης πιεσης ο αερας μετα να βγαινει εξω ή κολλημενο σε εξοδο ετσι ωστε τουλαχιστον να φτυνει εξω το ζεστο . 

Εαν το βαλεις ενδιαμεσα θα παρει φωτια .

Εαν το βαλεις κολλημενο στην σχησμη , θα υπολειτουργει λογο του μεγεθους της . 

Hmmmm λες οτι ειναι αναγκαστικό??Αλλιως δεν θα κάνει δουλεία?η επειδή είναι μικρό κα ιτο ψυγείο είναι κάτι που πρέπει να γίνει???Γιατι αν ειναι ετσι εχω 2 επιλογες..
1 βάζω αυτο το ψυγείο...
https://modmymods.com/alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-40mm-dual.html
η αυτό που ειναι 60άρι
https://modmymods.com/alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-60mm-single-radiator-14222.html

η κάνω απλα ενα πλαίσιο 50Χ50 σουρωτήρι στο cnc καπάκι απο το κουτί και αλλάζω θέλεις το ψυγείο με την αντλία....
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.