Jump to content



Μόνωση ταβανιού και ραμποτέ


Recommended Posts

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε κατευθύνω. Δεν το έχω το συγκεκριμένο κομμάτι καθόλου.

Ο πετροβάμβακας θα σου δώσει και ηχομόνωση και θερμομόνωση και πυροπροστασία οπότε ισως να ειναι οκ. 

Ρίξε μία ματιά στην Knauf για λίγη μελέτη μέχρι να βρεθεί κάποιος να σε βοηθήσει παραπάνω.

 

http://www.knaufinsulation.gr/el/proionta

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Λοιπόν. Κεραμοσκεπή ~2,5x3m με τα κεραμίδια να στηρίζονται πάνω σε ξύλινα δοκάρια. Το αποτέλεσμα είναι ότι έχουμε εισβολή σκόνης και λοιπών μικροεντόμων και τα σόγια τους. Όταν φυσάει δε έχουμε ρεύμα αέρα...

Θέλω να το κλείσω από κάτω να πάει στο #@$@#

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες προσωρινά για να μην μπενουν τέτοια βάλε αφρο πολυουρεθανης ...άμα θες μόνιμα...βάλε τα μποτάκια και ανάμεσα νταου παράδειγμα....είναι εύκολο πιστεύω αφού έχεις ήδη τα φιλαράκια που στηρίζουν τα κεραμιδια

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

...βάλε τα μποτάκια και ανάμεσα νταου παράδειγμα....είναι εύκολο πιστεύω αφού έχεις ήδη τα φιλαράκια που στηρίζουν τα κεραμιδια

 

Μετέφρασε pls. Αφρό πολυουρεθανης να το πλακώσω από κάτω; Δεν θα δείχνει χάλια μετά;

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες μαναρακο μονιμο και όμορφο θα βάλεις νταου για μόνωση και από κάτω το ραμποτε σου....αν έχει ακόμα τίποτα κενά μικρά ...αφρο...κόψιμο του αφρού και μετά βαψιματακι..

Έτσι θα το έκανα εγώ...για περιμένε να δεις τι θα πουν και τα μαστοριά....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μία ερώτηση για τη σήμανση της ξυλείας ραμποτέ.

 

Επειδή ραμποτέ κυκλοφορούν εμποτισμένα και ανεμπότιστα, και συχνά σε χώρους πώλησης υπάρχουν γενικές περιγραφές, αλλά όχι σαφής ένδειξη, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια σήμανση που να πιστοποιεί αν η ξυλεία έχει εμποτιστεί ή όχι; (Για παράδειγμα κάποια χρωματική σήμανση στις άκρες τέτοιων ξύλων, ή εναλλακτικά άλλες μέθοδοι για να εξακριβώσουμε αν τα ξύλα είναι εμποτισμένα).

 

 

Έγινε επεξεργασία από mstrsensei
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.