Jump to content



Ποσο για κλωτσιες ρε Microsoft?


Recommended Posts

Ενταξει τι να πω? Οι ανθρωποι ειναι τραγικοι. Σου λενε βαλε win10. ΟΚ τα βαζεις.

ΠΛΕΡΩΝΕΙΣ παιχνιδια wup. Τα εγκαθιστας ολα ΟΚ.

Αν θελησεις να κανεις re-install τα windows, ΟΧΙ ΔΕΝ μπορεις να τα κανεις copy γιατι ετσι γουσταρουμε και πρεπει να ξανακατεβαζεις 150GB!!!!

 

Στην αρχη δεν φαινονταν οι φακελοι λεω οκ παιρνω το ownership , οκ τους βλεπω τωρα. Ελα ομως που δεν μπορεις να τους κανεις copy... Μου λεει οτι το organization μου και καλα δεν με αφηνει να βαλω αυτα τα αρχεια εκει που θελω...

 

ΕΛΕΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι! Εμένα μου κλείδωσαν τα δικαιώματα από όλο το C:\ με αποτέλεσμα να έχω διάφορα θέματα και να ψιλοφτύσω αίμα μέχρι να τα ανακτήσω. Και μιλάμε για λογαριασμό που είναι στο group Administrators (ναι, αυτό το group δεν είχε write permissions στο C).

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, cna said:

Ναι, είναι! Εμένα μου κλείδωσαν τα δικαιώματα από όλο το C:\ με αποτέλεσμα να έχω διάφορα θέματα και να ψιλοφτύσω αίμα μέχρι να τα ανακτήσω. Και μιλάμε για λογαριασμό που είναι στο group Administrators (ναι, αυτό το group δεν είχε write permissions στο C).

 

Εγω και εφτυσα αιμα, και δεν εβγαλα ακρη με το ιδιο προβλημα.

New installation ...

Παραεγιναν δημόσιο εκει στην MS.

Link to comment
Share on other sites

Η microsoft για να στρώσει χαρακτήρα , θέλει χαστούκι μεγέθους (σαν αυτό που έριξε η AMD στην lntel ).

Δυστυχώς τα εναλλακτικά λειτουργικά αυτή τη στιγμή , δέν μπορούν να το κάνουν.

 

Μέχρι τότε υπομονή ... και windows 7

:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Vadergr said:

 

Εγω και εφτυσα αιμα, και δεν εβγαλα ακρη με το ιδιο προβλημα.

New installation ...

Παραεγιναν δημόσιο εκει στην MS.


Τελικά πήρα το ownership από το C:\, έβαλα τo group Administrators με πλήρη δικαιώματα και μετά παρέδωσα το ownership πίσω στον TrustedInstaller. Είμαι σίγουρος ότι πάλι κάτι θα έχει ξεφύγει αλλά τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος των προβλημάτων εξαφανίστηκε...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ, τελικά δεν είναι τόσο απλή η διαδικασία:
 

Δεξί κλικ πάνω στον φάκελο και πας στο Security -> Advanced, κι επιλέγεις enable inheritance, σε όσα tab είναι διαθέσιμο. Θα αρχίσει να τρέχει η αλλαγή του owner σε όλους τους φακέλους (σε κάποιους ενδέχεται να βγάζει μήνυμα σφάλματος αλλά δεν πατάς cancel, αφήνεις να τελειώσει η διαδικασία). Αφού τελειώσει, επιλέγεις το group Administrators (λογικά θα πρέπει να είναι στη λίστα) και του δίνεις πλήρη δικαιώματα και το ownership. Κάνεις επανεκκίνηση τον υπολογιστή και λογικά θα σε αφήσει να γράψεις μέσα στον φάκελο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2017 at 8:03 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

Ναι οκ θα μπορουσα να βαλω και hirens κτλ αλλα ΓΙΑΤΙ????? Ειναι τοσο ηλιθιοι?

2 απαντήσεις στο γιατί→

 

α)επειδή είναι λ@κ@μ@δες εις το άπειρον και τον πα...,

σου έχει κρύψει διάφορα εργαλεία και πας μέσω ανταρκτικής και επιστρέφεις Ελλάδα (δικιά μου παρατήρηση μιας και θυμήθηκα κάτι που έψαχνα).

 

β)προσπερνάς το (α) και προσπαθείς να βρεις λύση για να κάνεις την δουλειά σου ώστε να μην σου έρθει φουσκωμένος ο λογαριασμός της ΔΕΗ :bleh:,

αν δεν σου κάνει το ubuntu live βάλε hirens ή οτιδήποτε άλλο θέλεις, σαν εύκολη λύση να δεις αν δουλέψει (κι να ενημερώσεις κι εμάς :whistling:)

 

Αν δουλεύει η παραπάνω λύση του cna προσπέρνα την πρόταση μου.

Στην τελευταία ερώτηση σου→ΝΑΙ :hehe:

 

Καλημέρες

Έγινε επεξεργασία από idonthave
μαλακες
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.