Jump to content



LG 1780Q ή 1720P?(η 1915S απο σποντα)


Mill

Recommended Posts

Ακουω γνωμες για οθονη.Εχω καταληξει στις LG λογω αποδοσης/τιμης και εγγυησης.Και αφου με ενδοιαφερει κυριως το ιντερνετ,τα παιχνιδια και καμμια ταινια,το tn+film με πολυ καλο response ειναι μονοδρομος(μαυτα τα λεφτα).Αυτοι ειναι οι "διαγωνιζομενοι":

1) LG 1780Q + : 8 ms,dvi,ενσωματομενο pivot για τοιχο,κορυφαιο design

- : ακριβη,δε ξερω αν εχει καλυτερη αποικονιση στην εικονα απο την 1720

2) LG 1720P + : εκδοση με dvi,12 ms,γαματο design,καλη ποιοτητα στην εικονα(ετσι εχω ακουσει)

- : ακριβη και δεν ειναι και καμμια καινουργια στην αγορα

Και η σποντα :D :

3) LG 1915s + : 19'' ιντσες στην τιμη 17αρας και με 12 ms,νορμαλ εικονα

- : Δεν εχει dvi,δεν εχει καμμια τρελη εμφανιση

Η ψηφοφορια αρχιζει απο τωρα!Περιμενω ψηφους!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mill

3) LG 1915s + : 19'' ιντσες στην τιμη 17αρας και με 12 ms,νορμαλ εικονα

- : Δεν εχει dvi,δεν εχει καμμια τρελη εμφανιση

Η ψηφοφορια αρχιζει απο τωρα!Περιμενω ψηφους!

19 inches δεν σου φτανουν ?????

εμενα μονο αυτο με φτιαχνει...

θα μπορουσες να βαλεις poll στο θεμα σου για να ψηφισουμε ... και οχι να τους μετρας εναν εναν... :p

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ στο The Lab

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρήγγειλα χθες την LG 1915S. :bigsmile:

Είδα προχθες από κοντά την 1715S και δε μου φάνηκε άσχημη η ποιότητα της εικόνας. Τα χρώματα βέβαια ήταν αρκετά ψυχρά, αλλά ελπίζω με το Digital Vibrance της nVidia να διορθωθεί κάπως η κατάσταση. Τώρα μένει να δω τι ghosting θα έχω σε Half-Life 2, World of Warcraft κλπ. :unsure:

Αν σε ενδιαφέρει πάντως η συγκεκριμένη καλά θα κάνεις να βιαστείς, καθώς από σήμερα τα περισσότερα eshops ανέβασαν την τιμή της κατά 30 ευρώ! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Eχοντας την 1720p,αν ξαναεπερνα tft θα επερνα μια που να μπορει να δωσει πραγματικα ΜΑΥΡΟ χρωμα.Κατα τα αλλα ειναι αψογη.

Οι 17" ειναι αρκετες για το μεσο χρηστη,οποτε αγορασε με γνωμονα την ποιοτητα καλητερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Al3x_86

Εγώ πάντως παρήγγειλα χθες την LG 1915S. :bigsmile:

Είδα προχθες από κοντά την 1715S και δε μου φάνηκε άσχημη η ποιότητα της εικόνας. Τα χρώματα βέβαια ήταν αρκετά ψυχρά, αλλά ελπίζω με το Digital Vibrance της nVidia να διορθωθεί κάπως η κατάσταση. Τώρα μένει να δω τι ghosting θα έχω σε Half-Life 2, World of Warcraft κλπ. :unsure:

Αν σε ενδιαφέρει πάντως η συγκεκριμένη καλά θα κάνεις να βιαστείς, καθώς από σήμερα τα περισσότερα eshops ανέβασαν την τιμή της κατά 30 ευρώ! :confused:

φίλε μου το Digital Vibrance της nVidia είναι ενσωματωμένο σε κάποιους οδηγούς(αν ναι σε ποιους??) ή είναι ξεχωριστό πρόγραμμα?λειτουργεί σε όλες τις tft?και τι λειτουργίες παρέχει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης [Σήμερα, στις 10:44]

φίλε μου το Digital Vibrance της nVidia είναι ενσωματωμένο σε κάποιους οδηγούς(αν ναι σε ποιους??) ή είναι ξεχωριστό πρόγραμμα?λειτουργεί σε όλες τις tft?και τι λειτουργίες παρέχει?

ευχαριστώ

Δεν είναι ξεχωριστό πρόγραμμα αλλά είναι ενσωματωμένο στους Drivers της κάρτας γραφικών...

http://www.nvidia.com/object/feature_dvc.html

http://www.nvidia.com/object/dvc_tb.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

1780Q κυκλοφορει?Αν αν ναι ποιες ειναι οι αποψεις για αυτη??

αναμένεται από μέρα σε μέρα (μάλλον Δευτέρα) εδώ και 1 μήνα περίπου

βασικά υποτίθεται ότι είναι 8ms και πιο μουράτη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Δεν είναι ξεχωριστό πρόγραμμα αλλά είναι ενσωματωμένο στους Drivers της κάρτας γραφικών...

http://www.nvidia.com/object/feature_dvc.html

http://www.nvidia.com/object/dvc_tb.html

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

αναμένεται από μέρα σε μέρα (μάλλον Δευτέρα) εδώ και 1 μήνα περίπου

βασικά υποτίθεται ότι είναι 8ms και πιο μουράτη....

Δηλαδή δεν υπάρχει στα μαγαζιά; Και αυτοί γιατί την έχουν στον κατάλογό τους; :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.