Jump to content



HTC Desire 310 Single Sim Unbreak


Seek & Find

Recommended Posts

Μια βοηθεια ρε παιδια δεν μπορω να βγαλω ακρη. Εχω κολλησει σε bootloop και recovery δεν μπαινει.

Βασικα δεν κανει τιποτα περα απο το loop, εβαλα δριωερσ κατεβασα και spflashtool  και ενα miui rom γιατι δεν βρισκω στοκ.

ξεκιναει το φλας και στα 13 δευτερα παιρνω S_FT_DOWNLOAD_FAIL (4008) στο νετ λεει οτι το ρομ και το σκατερ αρχειο δεν ταιριαζουν.

Πειτε μου ενα ρομ + σκατερ να το αναστησω δε μπορω να βγαλω ακρη, εχω φτυσει αιμα σημερα

 

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτο δουλευα αλλα κατι λινκ που ειχει σε ru  δεν δουλευουν. Αυτο που μου ποσταρες λεει για dual sim γι αυτο δεν το ακολουθησα.. το προσπαθω και αμα κολλησω μιλαμε.

Ευχαριστω φιλε να σαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA πάντως βλέπω μόνο για το dual sim. Μετά είδα ότι έχεις το μονό.

Λογικά φταίει ότι δεν είναι η σωστή ROM.

 

Ψάξε μήπως μπορείς να του περάσεις custom recovery και από εκεί να περάσεις μια custom rom.

Link to comment
Share on other sites

οκ, συμφωνα με τα λινκ το παραπανω error ηθελε αλλη εκδοση του spftool την κατεβαζω και τωρα μου βγαζει (2004) το οποιο λεει να αλλαξω usb. Τζιφος :(

κολλησα παλι.. αμα εχετε καμια ιδεα..

 

Ευχαριστω πολυ για ολα

Link to comment
Share on other sites

Προοδος! Σε XP φορτωσα την rom του φιλου dellman. Bootαρα κανονικα αλλα..

Παιρνω ερορ οτι εχω λαθος cid, imei και στην λιστα με τα wifi μου βγαζει κ ενα ερορ 0χ00 απο δω και περα πως κινουμαστε;

Υπαρχει καποιο νεωτερο ρομ ρουταρισμενο που μπορω να φλασαρω με αυτο το εργαλειο;

 

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις το θεμα ειναι οτι η μονη πηγη με ρομ και recovery που βρηκα ειναι αυτη του 3ου ποστ.

Τα λεει λιγο χαοτικα, οπως οτι για να ανεβω απο 4.2.2 πρεπει να βαλω στοκ απο 320 αλλα δεν καταλαβαινω πως πρεπει να το κανω

απο το σημειο που βρισκομαι τωρα. Σου ειναι ευκολο να ριξεις μια ματια για το τι να κατεβασω και ποια διαδικασια να ακολουθησω;

 

Ευχαριστω (ισως ειναι λιγο κουραστικο που το λεω συχνα αλλα το εννοω)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ θα πρέπει λογικά να είναι custom ROM: https://forum.xda-developers.com/desire-310/development/rom-t3238397

 

Δυστυχώς δεν έχω ιδέα πως λειτουργούν τα HTC σε αυτό το κομμάτι (rom, recovery, etc). Δεν έχω πιάσει καν HTC στα χέρια μου, όσο παράξενο και αν ακούγεται.

Άμα μου έλεγες για Asus (το έφτιαξα από τελείως hard brick, δεν έκανε απολύτως τίποτα) ή LG που τα έχω δουλέψει, μάλιστα.

 

Δε ρωτάς μήπως έχει κάποιος κρατήσει από τότε κάποια custom ROM  & recovery να σου δώσει να περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Νεωτερα.. Υποτειθεται οτι με vol- και power θα εμπαινα σε ενα μενου ωστε να βαλω λειτουργια fastboot. Οταν το κανω αυτο ομως δεν βλεπω τετοια επιλογη αλλα ενα αλλο factory mode που απλα τεσταρω το hardware.. ειναι λαθος το image? 

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω ενα ρομποτακι με κοκκινο τριγωνο με μηνυμα "καμια εντολη".

 

> fastboot flash recovery recovery.img
sending 'recovery' (6144 KB)...
OKAY [  0.181s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote:
Security deny - Err:0x2017
)
finished. total time: 0.195s

Αρα ο bootloader ειναι κλειδωμενος..

>fastboot oem get_identifier_token
...
FAILED (status read failed (Too many links))

δεν μου βγαζει καποιο token να το ξεκλειδωσω.. μπορω να κανω κατι η παπαλα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.