Jump to content



HTC Desire 310 Single Sim Unbreak


Seek & Find

Recommended Posts

Εκει κολλαμε. Δεν υπαρχει recovery mode παρα μονο fastboot. Αν παω να φλασαρω custom recovery απο κει λοιπον παιρνω το παραπανω ερορ (0x2017) Το οποιο σημαινει οτι ο bootloader ειναι κλειδωμενος συμφωνα με νετ..

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Seek & Find έγραψε:

 

 

Αρα ο bootloader ειναι κλειδωμενος..


>fastboot oem get_identifier_token
...
FAILED (status read failed (Too many links))

δεν μου βγαζει καποιο token να το ξεκλειδωσω.. μπορω να κανω κατι η παπαλα;

Εκει ποναμε η παραπανω εντολη θα επρεπε να μου δωσει τοκεν να κανω επικολληση στο htcdev ωστε να μου δωσουν unlock code.

Ομς η εντολη επιστρεφει τρεις τελειες "..." κ μου δενονται τα χερια..

Link to comment
Share on other sites

Απλά είχες βάλει άλλη εντολή πριν από αυτή ">fastboot oem get_identifier_token" στο προηγούμενο μήνυμα και είδα άλλη στο site και είπα μπας και...

 

Δεν δοκιμάζεις να ξαναπεράσεις την stock μήπως φτιάξουν τα προβλήματα; Ή κάποια άλλη stock αν βρεις;

Δυστυχώς όμως δύσκολα βρίσκεις rom, recovery etc μετά από τόσα χρόνια.

 

Εγώ θα σου πρότεινα πάντως να κάνεις ότι είχα κάνει όταν μου είχε brickαρει το Zenfone.

Είχα φάει όλο το Google & το YouTube και είχα δοκιμάσει τα πάντα. Δεν είχα άλλη εναλλακτική.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποσταρω εδω μην τυχον βρει καποιος την λυση. Ειμαι σε αυτο ακριβως το σημειο. Δεν υπαρχει τρπος να μπω recovery αλλα ουτε και να φλασαρω μια, γιατι ο bootloader φαινεται κλειδωμενος και το get_identification_token δεν επιστρεφει κατι για να τον ξεκλειδωσω.. αν βρει καποιος κατι ας το ποσταρει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επιτελους, Μετα απο τοσο καιρο τα καταφερα να βρω οτι χρειαζεται και να βαλω και Custom Rom και ολα κομπλε.

Το κινητο σωθηκε και ειμαι και με 6.0.1 με cyanogen 13 απο επιλογη, θα μπορουσα να ειμαι και με 7.

Σκοπευω να ανεβασω σιγα σιγα εναν αναλυτικο οδηγο γιατι πραγματικα ειναι ολα χυμα στο κυμα.

 

Μεχρι τοτε οποιος χρειαστει κατι PM ή μενσιον κ εφτασα.

 

Ευχαριστω για ολα για αλλη μια φορα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

έχοντας χτυπήσει τον πωπώ μου κάτω ατελείωτα βράδια προσπαθώντας να σώσω σε επίπεδο σοφτ κινητά που ήταν έτσι κι αλλιώς ξεπερασμένα σε επίπεδο χαρντ και δε θα χρησιμοποιούσα ως βασικά, μπορώ μόνο να γνωρίζω με βεβαιότητα πώς αισθάνθηκες όταν μπούταρες το πλήρως λειτουργικό κινητό σου!!!

Μπράβο φίλε!

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε "reaction δακρυα χαρας" οποτε εβαλα αυτο.. αλλα ναι πολλη ταλαιπωρια. Να σαι καλα!

Κανω upload ολο το "οπλοστασιο" και θα κανω καινουριο θεμα σιγα - σιγα για τον οδηγο.

Ολα καλα εκει στο xda ρε παιδι μου και να ναι καλα ολοι αλλα αμα περασει η "μπογια" μιας

συσκευης δεν υπαρχει βοηθεια και ειναι ολα σκορπια κ αντε βγαλε ακρη.

 

Θα τα μαζεψω εδω να υπαρχουν. Νταξει μωρε μονο 2.5 μηνες μου πηρε:hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.