Jump to content



Διακοπές ίντερνετ


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, έχω σύνδεση wind με σταθερό αλλά εδώ και καιρό το ασύρματο μου κάνει διακοπές σε όλες τις συκευές (κινητά , τηλεόραση και σταθερό) όλες συνδέονται ασύρματα. Με πολλά τηλεφωνήματα στο σερβις μου λένε συνέχεια ότι φταίει πιθανών το ότι είναι ασύρματη η σύνδεση των συσκευών και οτι η γραμμή μου φαινεται καθαρή απο αυτόυς. και ότι αν ΄φερουν τεχνικό και δει οτι όντως φταίει η ασύρματη σύνδεση και όχι η γραμμή θα τον χρεωθώ εγω.

Τελικά απο σήμερα πήρα και χρησιμοποιώ προσωρινά ένα 20μετρο ethernet να δω τι μέλει γεννεσθαι...

Βέβαια και πάλι παρατηρώ καθυστερήσεις σε άνοιγμα σελίδων και αστάθεια σε ταχύτητα κατεβάσματος σε τορεντ.

Μπορείτε να καταλάβετε απο την εικόνα αν έχει τίποτα η γραμμή μου; 

Μπορώ να δοκιμάσω κατι άλλο για να το ελενξω εγώ;

Σε κάποια φάση πάλι ''χάθηκε΄΄ το ασύρματο ενώ είχα καλώδιο στο σταθερό υπολογιστή.

Ευχαριστώ!

(το ρουτερ ειναι αγορασμένο προ 2 μήνου, δεν είχε στο πακέτο σύνδεσής. )

routerinfo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για αρχή δοκίμασε το νέο firmware που έχουν βγάλει.Λογικά πρέπει να έχεις την έκδοση 7 (v7).

http://www.tp-link.gr/download/TD-W8960N_V7.html#Firmware

 

Είχα αγοράσει το ίδιο modem-router,για να αντικαταστήσω αυτό που μου είχε δώσει ο πάροχος,γιατί ήταν στα τελευταία του.

Σχεδόν μετά απο 1 χρόνο που το έχω, δεν πέρασε μέρα που δεν ασχολήθηκα μαζί του,μου είχε κάνει τα νευρά...πρέπει να έιχα ανοίξει θέμα και εδώ.

Τρομερά ασταθές στο ασύρματο,με κινητα και tablets.

Επικοινώνησα και με την εταιρία,δοκίμασα ότι μου πρότειναν,firmware-ρυθμίσεις,αλλά τίποτα απο αυτά δεν βοήθησε.

Τελικά ζήτησα νέο Modem-router από τον πάροχο και ησύχασα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

η αλήθεια με το καλώδιο δεν έχω θεματάκια, αλλά το ασύρματο πάλι τρώει σκαλώματα που και που...

θα αναβαθμίσω και το λογισμικό και ελπίζω να διορθωθεί...

Για ρουτερ δηλαδή τι μάρκες προτεινεις; Εσύ τι πήρες μετά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.