Jump to content



Ψάχνω 144hz or more Pc monitor !


Recommended Posts

Αρα τα ιδια με μενα πανω κατω. Ευτυχως για τα 120 δεν εχει παραξενιες η δικη μου. 

On 3/2/2018 at 3:31 PM, sstav said:

δεν χρησιμοποιούσα σχεδόν ποτε μαχαίρι...από bad company τα είχα αχτι...αδειαζες ολον τον γεμιστήρα και ερχόταν ο άλλος κατά πάνω σου και σε ξέκανε...με ένα χράτς ..ο άτιμος (Παντελής Ζερβός οσκαρική ερμηνεία στην ταινία Μακρυκωσταίοι και Κωντογιώργηδες)

 

με παρέα θαναι ωραια ..το σκέπτομαι...μονο και μόνο να σας ακούω στο discord κια ας μη σκαμπαζω πολλά πολλά...

@DEADLAZARUS τι λες;; ψάχνουμε στα κλειδάδικα;;

Τι κανεις Σπυρο παιδι μου ακομα? Ο αλλος εκανε κινηση... 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, icy20 said:

Αρα τα ιδια με μενα πανω κατω. Ευτυχως για τα 120 δεν εχει παραξενιες η δικη μου. 

 

120 ?

120x2 = 240 ?

 

είχες καλωδιάκι μετρημένο με την σωστή αντίσταση :p , μην κοιτάς εμένα τον ανώμαλο που το μικρότερο καλώδιο που έχω είναι 3m xD

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος sstav έγραψε:

τώρα μπήκα...εχω διάβασμα Ομηροιυ Οδύσσεια και γεωμετρία (κάνουμε την μεσοκάθετο)...:D

Spoiler

Ωραία μαθήματα;). Αν ψήνεσαι (και δεν κοιμηθείς στις 22.00, θα είμαι discord. Κατά τις 21.30 λογικά). Tony Montana με λένε και όλα τα παιδάκια κλαίνε:hehe:.

 

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Αρα τα ιδια με μενα πανω κατω. Ευτυχως για τα 120 δεν εχει παραξενιες η δικη μου. . 

Spoiler

Χωρίς να θέλω να γίνω Μητσοτάκης:fie:, πρέπει να είσαι από τους τυχερούς. Όσοι τη δουλεύουν στα 120, αναφέρουν flickering. Κατεβαίνουν στα 110 και ενώ φαίνεται να στρώνει το πράγμα, επανέρχεται σε λίγες μέρες.

 

Link to comment
Share on other sites

περιμένοντας το νέο καλώδιο για τα 240hz

 

θέλω να ρωτήσω αυτό

 

έχω παρατηρήσει ότι στα όταν κουνάω αριστερά ή δεξιά παρατηρώ κάποιες πολύ μικροσκοπικές μαύρες γραμούλες σαν να συντονίζει (με το κινητό δεν μπορώ να το καταγράψω οπότε τράβηξα μια φωτογραφία όπου είναι κάτι σαν και αυτό)

 

whyyyyyyyyyyyyyyyy.thumb.png.7947070c03d7c72fac799661ba34cb1c.png

 

το βίντεο είναι από ένας live σταθμό στο youtube (απλά έχοντας μικρότερο μέγεθος το παράθυρο αριστερά δεξιά και εμφανίζονται στο μανίκι της κοπέλας οι μαύρες μικροσκοπικές γραμμούλες) , έχει κανείς ιδέα πως ονομάζετε αυτό ?

 

παραθέτω και το βίντεο

 

 

επίσης και στα 60hz και στα 120hz και στα 144hz (ποιο εξασθενημένα μου φένεται) το κάνει είναι πρόβλημα αυτό ?

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Πόρισμα

καλώδιο

4m ~ Not working

3m ~ working 144hz (αλλά υπάρχει αρκετά το παραπάνω effect)

2m ~ working 240hz ! και ελαττώνει πάρα πολύ το παραπάνω effect μέχρι που το εξαφανίζει τελείως παίζει ρόλο η περίπτωση * !

Dell Alienware AW2518HF μόνο με 2m καλώδιο για 240Hz

 

αν γνωρίζει πως λέγεται το παραπάνω effect τον ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

εδιτ *

πχ LoL

που μπορώ να το διακρίνω ποιο εύκολα

με normal response time χρειάζεσαι πάνω από 80fps+ για να μην το παρατηρήσεις κάτω από τα 80 φαίνεται ωραιότατα xD (ε θα μου πεις ρε κόπανε πήρες 240Hz για να παίζεις με 60fps , χαχαχαχαχ , δοκιμές κάνω δοκιμές)

με fast response time και στα 60fps δεν το παρατηρείς παρά μόνο σε μερικά σημεία

 

αυτά

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.