Jump to content



Ψάχνω 144hz or more Pc monitor !


Recommended Posts

πριν 17 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Άρα είχε δίκιο ο Ηλίας (@fatalara). Μια χαρά παίζεις (χωρίς stutter/tearing) χωρίς το gsync.

Σου λεω, εχεις τοσο χαμηλα fps (50 και κατω) για να εχεις stuttering? οχι

tearing θα δεις μετα τα 144 hz-fps οπου εκει ετσι και αλλιως δεν δουλευει το gsync freesync. Θα βαλεις 144 fps limit στο afterburner και τελος.

Αχρηστη τεχνολογια... Να το εβαζαν στις κονσολες να πω ναι εδω τι να το κανουμε?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, θα με ψήσετε, μετά από 10 χρόνια που έχω να πιάσω τέτοιου είδους παιχνίδια στα χέρια μου, να πάρω το bf1, να μάθω τι είναι αυτό το discord και να ξεκινήσω να κάνω το κοτόπουλο:p. Μόλις το θυμηθώ το παίγνιο, θα σας θερίσω:hehe:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν παιζουμε αντιπαλοι βρε ακυρε :p Οσον αφορα το discord https://discord.gg/kHRhCgt , εκτος του parental advisory που θα χρειαστει, οποιος τα παει καλα με τα θεια δεν ξερω μπορει να χαλαστει σε μερικες φασεις οταν λαμβανουμε πολυ πιεση...

 

ΥΓ εγω ειχα να παιξω online fps απο το 2006... Αρα στην ιδια μοιρα εισαι και εσυ.

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι από κινητό: πρέπει να το εγκαταστήσω το discord και να ενταχθώ στην ομάδα (ωραίο όνομα by the way :p) ή γίνομαι μέλος άμεσα;

2ον: Επειδή μιλάμε για mmo fps, δεν ξέρω αν θα την παλέψει ο 4570, έστω και αν τα βάζω όλα low. Προγραμματίζω αναβάθμιση προς Απρίλη μεριά.

Όταν έπαιζα cod ii, ήμουν ο δεύτερος καλύτερος sniper (έβγαινα στ' ανοιχτά, δεν κρυβόμουν). Λίγο ξεσκουριασμα θέλω και το έχω. 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, icy20 said:

Αφου μας εχεις αχτι αγορασε το bf1 να μαχαιρωνουμε μαζι :p

δεν χρησιμοποιούσα σχεδόν ποτε μαχαίρι...από bad company τα είχα αχτι...αδειαζες ολον τον γεμιστήρα και ερχόταν ο άλλος κατά πάνω σου και σε ξέκανε...με ένα χράτς ..ο άτιμος (Παντελής Ζερβός οσκαρική ερμηνεία στην ταινία Μακρυκωσταίοι και Κωντογιώργηδες)

 

με παρέα θαναι ωραια ..το σκέπτομαι...μονο και μόνο να σας ακούω στο discord κια ας μη σκαμπαζω πολλά πολλά...

@DEADLAZARUS τι λες;; ψάχνουμε στα κλειδάδικα;;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

δεν χρησιμοποιούσα σχεδόν ποτε μαχαίρι...από bad company τα είχα αχτι...αδειαζες ολον τον γεμιστήρα και ερχόταν ο άλλος κατά πάνω σου και σε ξέκανε...με ένα χράτς ..ο άτιμος (Παντελής Ζερβός οσκαρική ερμηνεία στην ταινία Μακρυκωσταίοι και Κωντογιώργηδες)

 

με παρέα θαναι ωραια ..το σκέπτομαι...μονο και μόνο να σας ακούω στο discord κια ας μη σκαμπαζω πολλά πολλά...

@DEADLAZARUS τι λες;; ψάχνουμε στα κλειδάδικα;;

Πάω για έναν καφέ με τη γυναίκα μου και τη μπεμπούλα μου.

Μόλις γυρίσω, αγοράζω bf1 (19 έουρος) και βάζω discord. Ψήσου και συ @sstav.

Μάριε, θέλει και τα dlc; Αν ναι, ποια;

 

Link to comment
Share on other sites

Παρε το Revolution να τελειωνεις που εχει ολα τα DLC

https://www.cdkeys.com/pc/games/battlefield-1-revolution-edition-pc

 

Οσο για το discord απλα κανεις ενα account απο το συνδεσμο που εβαλα παραπανω, κατεβαζεις την εφαρμογη κανεις login με το account σου και εισαι ετοιμος. Μετα οταν βλεπεις ατομα Battlefield καναλι η οποιο αλλο παιζετε παρεες μπαινεις εκει με ενα κλικ και μιλατε κατευθειαν. Ουτε κλησεις ουτε τπτ. Αρκει να ειστε στο ιδιο channel. Και βεβαια μπορεις να κανεις invite και οποιον αλλο θελεις.

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

βρε @icy20 με πόσα μέτρα καλώδιο την έχεις συνδέσει ?

 

με ένα 4metro της club 3D (28ευρώ αρνείται να δείξει σήμα)

και με ένα 3 μετρο τον 8 ευρώ πάει μέχρι 144hz  στα 240 πάει να δείξει αλλά σκαλώνει

μήπως θέλει 2μέτρα για τα 240hz ?

 

κατα τα άλλα ωραίο είναι

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

LOL ρε . Με αυτο που ειχε μεσα τη συνδεσα. Λες και την εχω μακρια απο το pc. Στους 50 ποντους ειναι απο τον πυργο. Εσυ τι θελεις να κανεις? Να εχεις αλλου την οθονη αλλου τον πυργο?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, icy20 said:

LOL ρε . Με αυτο που ειχε μεσα τη συνδεσα. Λες και την εχω μακρια απο το pc. Στους 50 ποντους ειναι απο τον πυργο. Εσυ τι θελεις να κανεις? Να εχεις αλλου την οθονη αλλου τον πυργο?

ρε σι 1 hdmi έχει μέσα στο κουτί

Link to comment
Share on other sites

θα μετρήσω το hdmi να δω τι συνιστά ο κατασκευαστής και θα πάω να πάρω ένα άλλο ίδιο μήκος ...

και βλέπουμε ...

 

τα Hz είναι σαν την VDSL

 

στα 4m απλά τίποτα

στα 3m 144hz

ε του π00στη στα 2m θα παίζει 240Hz L:o;L

 

Edit 1,80m είναι το hdmi

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ ωραίο έστω και στα 144hz

τα χρώματα αρκετά καλά για TN το μόνο που πείραξα ήταν η φωτεινότητα αντί για 75 που είχε την πήγα στο 50 !

 

τώρα περιμένω 2metro καλώδιο διότι διάβασα στο manual κάτι για x αντίσταση κλπ να μην ξεπερνάει ώστε για τα 240hz full hd ...

αυτά

άντε για να δω αν θα πιάσει με μικρότερο καλώδιο τα 240hz γιατί δεν έχει πολύ bleed πρέπει να είσαι ψήρας για να το δεις (το οποίο φαίνεται όταν ανάβει χεχεχε @icy20 ) , που να μπλέκω με RMA επειδή δεν πιάνει 240hz , μόλις έρθει το καλώδιο θα ενημερώσω τι γίνεται

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.