Jump to content


Ιστορικό Chrome


Recommended Posts

Καλησπερα, Εχω μια απορια για το browser Chrome το οποιο χρησιμοποιω χρονια τωρα αλλα ποτε δεν μπικα στην διαδικασια να ψαξω καθε ποτε να σβινει το ιστορικο. 
Καταλαθος (δεν θυμαμαι πως) μετα απο ενα φορματ και στην επανεγκατασταση του καθε φωρα που ανοιγω ιστοσελιδα μου εχει κανει logout απο καθε σελιδα που ημουν μεσα ανεξαρτιτος αν εχω τσεκαρει να με θυμαται.
Τι εχω κανει ή τι εχω αλλαξει καταλαθος;

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αλλά αυτό που θέλω να πω είναι έχοντας το pc ανοιχτό, κλείνω το browser και αν το ξανανοίξω θα πρέπει να ξανακάνω login είτε σε email είτε στο φβ ακόμα που οι κωδικοί είναι αποθηκευμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε cookies, cashe και history πατώντας ctrl+shift+delete. Θα ανοίξει ένα παράθυρο. Πάνε στην καρτέλα advanced και μαζί με αυτά που είναι ήδη τσεκαρισμένα, τσέκαρε και το passwords. Άνοιξε στη συνέχεια ένα σαιτ που βάζεις κωδικό και όταν σε ρωτήσει αν θέλεις να αποθηκευτεί πάτα ναι. Κάνε επανεκκίνηση και ξανα μπες στο σαιτ αυτό. Τώρα είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Settings/Advanced/Privacy and Security/Clear Browsing data ψάξε να μην είναι τσεκαρισμένο το Passwords (αν δεν το βλέπεις στο dialogue box που πετάγεται όταν πατάς το Clear browsing data πάτησε επίσης το Advanced μέσα στο dialogue box ώστε να το εμφανίσει). Εκεί επίσης βγάζεις το τσεκάρισμα από ό,τι δεν σε ενδιαφέρει να διαγράφεται κατά τους καθαρισμούς (π.χ αν θες να θυμάται τα login names κλπ κοιτάς να μην είναι τσεκαρισμένες οι αντίστοιχες κατηγορίες)

Settings/Advanced/Passwords and Forms/Manage Passwords και κοίταξε και εδώ τι επιλογές υπάρχουν και επιλέγεις/αποεπιλέγεις αναλόγως του πώς επιθυμείς να γίνεται η διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.