Jump to content



ΑΣΕΠ


edward

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση για τον ΑΣΕΠ.Μήπως ξέρετε πως υπολογίζονται τα μόρια;Στον τελευταίο διαγωνισμό που πήρα μέρος είχα 750 μόρια.Βαθμός λυκείου 15.6/11 και επίσης κατέθεσα το ECDL που ζητούσε.Γιατί μου φαίνονται λίγα;Πέρασαν άτομα με 1800 μόρια.Ένας πολύτεκνος παίρνει 250-300 μόρια.Και 20 απολυτήριο να έχει απο που βγαίνει τόσο μεγάλη διαφορά?

Έγινε επεξεργασία από edward
Link to comment
Share on other sites

Προϋπηρεσία? Ανεργία? Γλώσσα? Πτυχίο? Μεταπτυχ? Εντοποιότητα? δεν ξέρω αν ισχύουν αυτα που λέω αλλά πιθανά μου φαίνονται...

Πρέπει να δεις για την συγκεκριμένη θέση που έχεις κάνει τα χαρτιά σου να δεις τι άλλο μπορεί να σε μοριοδοτήσει επιπλέον.

 

Link to comment
Share on other sites

Λύκειο και ECDL.Αυτά τα δύο ζητούσε.Η 6Κ/2017.ΔΕ Διοικητικού Λογιστού.Το μόνο που σκέφτομαι είναι οτι μετράει η προυπηρεσία  χωρίς να το αναφέρει στα απαραίτητα δικαιολογητικά.Όπου ζητούσε εντοπιότητα δεν το δήλωσα.Στην προκήρυξη γράφει:Βαθμός βασικού τίτλου σπουδών Βαθμός × 110

 

Edit:Άρα μόνο απ'το απολυτήριο έπρεπε να έχω 1650 μόρια ή κάτι κατάλαβα λάθος,τι γίνεται ρε γμτ.:mellow:

Έγινε επεξεργασία από edward
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι πολύτεκνος συναγωνίζεσαι την κατηγορία πολυτέκνων. Αν είσαι ΑΜΕΑ την κατηγορία ΑΜΕΑ κοκ. Αν δεν είσια κάποιες από αυτές τις ειδικές κατηγορίες συναγωνίζεσαι τις γενικές θέσεις. Σε αυτές πρέπει να προσέξεις τα (1), (3) κλπ από τον παρακάτω πίνακα στην σελ 401

Untitled.thumb.png.c4668634d4a8dce16f55a381fea4e2a5.png

 

Τα μόρια υπολογίζονται από τον πίνακα στην σελίδα 409

http://asylo.gov.gr/wp-content/uploads/2017/05/ΦΕΚ-6Κ-2017.pdf

 

Αυτή η προκήρυξη είχε εντοπιότητα και τα άτομα αυτά έχουν προτεραιότητα.

 

Όμως η προκήρυξη είναι του 2017. Έπρεπε να σε πάρουν δεν έπρεπε πέταξε το πουλάκι. Οι ημερομηνίες για τις ενστάσεις έχουν παρέλθει. Ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει αυτά τα ψιλά γράμματα 100 φορές.Επειδή θα ξανακάνω αίτηση ρωτάω πως υπολογίζονται τα μόρια γιατί αυτό που γράφουν βαθμός x 110 δε βγαίνει σωστός με το απολυτήριό μου.Ένσταση δε θα έκανα ουτως ή αλλως.Πάλι σήμερα τους πήρα τηλέφωνο 40 λεπτά στη γραμμή δεν απαντάνε.

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει. Ο υπολογισμός γίνεται στην 10βάθμια. Δηλ. αν κάποιος έχει πτυχίο 9,5 /10 τότε είναι 9,5x110 / 2. Δηλ. 522,5. Εσένα έχει 11 αντί για 10 αλλά κάπου εκεί θα είναι.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2018 at 8:56 ΜΜ, το μέλος edward έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά,μια ερώτηση για τον ΑΣΕΠ.Μήπως ξέρετε πως υπολογίζονται τα μόρια;Στον τελευταίο διαγωνισμό που πήρα μέρος είχα 750 μόρια.Βαθμός λυκείου 15.6/11 και επίσης κατέθεσα το ECDL που ζητούσε.Γιατί μου φαίνονται λίγα;Πέρασαν άτομα με 1800 μόρια.Ένας πολύτεκνος παίρνει 250-300 μόρια.Και 20 απολυτήριο να έχει απο που βγαίνει τόσο μεγάλη διαφορά?

Πρέπει να ελέγξεις τι λέει η προκήρυξη. Τα γράφει μέσα όλα αναλυτικά για τα μόρια. Επίσης ενδεχομένως να αλλάζει από προκήρυξη σε προκήρυξη (όχι πάντα αλλά τυχαίνει), θα πρέπει να δεις συγκεκριμένα την προκήρυξη στην οποία έκανες αίτηση για να δεις πόσα μόρια παίρνει το κάθε πράγμα.

Έγινε επεξεργασία από gokuthelegend
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.