Jump to content



Εξωτερικος δισκος για Gaming


Recommended Posts

Επειδη εχω ενα minitx (node202) και για λογους θερμοκρασιας θελω το κουτι να εχει τα λιγοτερα υλικα και καλωδια εσωτερικα, σκεφτομαι το ενδεχομενο να χρησιμοποιω εξωτερικους δισκους για να επεκτεινω το χωρο αποθηκευσης για την εγκατασταση παιχνιδιων.

 

Esata δυστυχως δεν εχει η θηκη και ουτε θελω να βαλω καρτα για το λογο που ανεφερε,

αν επαιρνα δικτυακο nas για 2.5 θα τρωω κοφτη απο το gigabit οριο

οποτε εμεινε μονο η λυση για usb3.

 

Αν εχω ssd συνδεδεμενους ως εξωτερικυος με usb3, πιστευετε θα ειναι καλες οι επιδοσεις για τις εγκαταστασεις παιχνιδιων?

 

Με λιγα λογια ρωταω το εξης. Εστω οτι ο ενας εσωτερικος γεμισει, και θελω να προσθεσω δισκους να συνεχισω να εγκαθιστω παιχνιδια. Θα εχω αραγε καλα αποτελεσματα αν τα εγκαθιστω σε εξωτερικους ssd με Usb3

 

Και κατι αλλο, μπορω να μεταφερω υπαρχους εγκαταστασεις χωρις επανεγκαταστησω, σε αλλο δισκο η partition? Δηλαδη εστω οτι εχω εγκαταστησει το Grand Theft Auto στο C://Program Files, μπροω να το κανω Migrate στο D://Program Files που θα ειναι πλεον ο εξωτερικςο δισκος χωρις προσθαφαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει εναν, και αυτος ειναι ο σκοπος μου να αντικαταστησω τον υπαρχον με m2 και να εχω τον sata σαν εξωτερικο. Επειδη ο πρωτος καποια στιγμη θα γεμισει. Τωρα φτασαμε να εχουν 50GB installation τα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος therock έγραψε:

Με ποιο τροπο? Αν κανω cut/paste απο c σε d, ειμαι κομπλε δηλαδη? Δεν εχουν dependency Και δηλωμενα Path, Να σπασει το Installation με το που το κανω αυτο

99% θα δούλευε αν δεν ηταν εγκατεστημένο στον C αλλά στον D πχ.

εβαζες τον νεο δίσκο(Ε) έκανες αντιγραφή τα αρχεία του παιχνιδιού και μετά έκανες αλλαγή γράμματος του Ε σε D.

παλιότερα που έψαχνα κάτι αντίστοιχο αλλα τελικά έκανα κάτι άλλο είχα βρει το παρακάτω

 

 

Δεν έχει σημασία. αυτό που περιγράφει και φυσικά φαντάζομαι δεν λειτουργεί μόνο για το Origin.

 

Για νόμιμα παιχνίδια που υπάρχουν πχ στο steam, με μια αλλαγή φακέλου και μετακίνηση των δεδομένων εκει πέρα πιθανότατα δεν θα έχεις πρόβλημα( λογικά θα κάνει verification το παιχνίδι και θα μπορείς να παίξεις κανονικά)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.