Jump to content



Modded Bios για Gigabyte P55A-UD6 (?)


Hael

Recommended Posts

Χαιρετώ το φόρουμ!

 

Μήπως υπάρχει κανένας τσάκαλος εδώ που να ξέρει να κάνει bios modding στην μητρική του τίτλου;

 

Για παράδειγμα βρήκα στο google (τον μοναδικό που βρήκα) αυτόν τον έλληνα στο παρακάτω φόρουμ που μοντάρισε το bios της εν λόγο μητρικής ώστε να δέχεται και να αναγνωρίζει σκληρούς 3TB.

 

Post : #4041 και #4047

 

https://forums.tweaktown.com/gigabyte/48085-gigabyte-modified-bios-405.html

 

Δυστυχώς τα αγγλικά μου δεν είναι και πολύ καλά για να ρωτήσω στο εν λόγο φόρουμ, αν θα απαντούσε και κανένας εδώ που τα λέμε...

 

Εγώ θα ήθελα, αν γίνετε, ο multiplayer από X22 να μην πέφτει στο X21 όταν κάνω το turbo mode disabled (έχω i7 860).

 

Είναι αυτό εφικτό;

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτάξτε.

 

Επειδή ξέρω ότι είναι μανούρα να ασχοληθεί κάποιος και να μου φτιάξει κάτι τέτοιο. Έχω ένα δωράκι σε όποιον ασχοληθεί και μου το καταφέρει.

 

Και εδώ... ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΙΔΙΩΣ ΣΤΟΥΣ OVERCLOCKERS.

 

Όποιος λοιπόν ασχοληθεί και μου το φτιάξει, θα του δώσω (εντελώς δωρεάν) το παρακάτω σετάκι:

 

4X2GB DDR3 Corsair Dominator 2000MHz 8-8-8-24 + 2X Fan

 

Οι οποίες είναι τρομερές στο overclocking.

 

CAM00241.jpg?t=1522162637

 

CAM00243.jpg?t=1522162681

 

CAM00250_1.jpg?t=1522162711

 

CAM00255.jpg?t=1522162741

 

Έγινε επεξεργασία από Hael
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Hael έγραψε:

Εγώ θα ήθελα, αν γίνετε, ο multiplayer από X22 να μην πέφτει στο X21 όταν κάνω το turbo mode disabled (έχω i7 860).

 

Είναι αυτό εφικτό;

 

Ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί.

 

Προσωπικά , δέν γνωρίζω να υπάρχει κάποιο modded bios που να κάνει αυτό που γράφεις.

 

Ο επεξεργαστής που έχεις , έτσι δουλεύει.

21x με όλα τα core ανοιχτά

και 22x με το turbo enabled.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2018 at 2:37 ΜΜ, το μέλος Hael έγραψε:

Χαιρετώ το φόρουμ!

 

Μήπως υπάρχει κανένας τσάκαλος εδώ που να ξέρει να κάνει bios modding στην μητρική του τίτλου;

 

Για παράδειγμα βρήκα στο google (τον μοναδικό που βρήκα) αυτόν τον έλληνα στο παρακάτω φόρουμ που μοντάρισε το bios της εν λόγο μητρικής ώστε να δέχεται και να αναγνωρίζει σκληρούς 3TB.

 

Post : #4041 και #4047

 

https://forums.tweaktown.com/gigabyte/48085-gigabyte-modified-bios-405.html

 

 

 

Ο περιορισμός των 2ΤΒ άλλαξε από το version 10.5.xxx

Από τη στιγμή που έχει περάσει στο beta bios , το version 11.2.0.1527 γιά το Intel RST RAID ROM , θεωρητικά δέν έχεις πρόβλημα να δουλέψεις δίσκο 4TB.

 

 

  • Like 2
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.