Jump to content


Amazon.de επιστροφή ελατωματικού προϊόντος απορίες


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Πρόσφατα χάλασε ένα προϊόν(εντός εγγύησης) που είχα αγοράσει από amazon, επικοινώνησα μαζί τους και μου το αντικαθιστούν (δωρεάν obviously).
Μου έκαναν έγκριση και την επιστροφή αυτού που χάλασε και μου έδωσαν το return label.

Οι ερώτηση μου είναι η εξής:

τί πρέπει να κάνω;

Στέλνω συστημένο (ώστε να πάρω tracking number) με ΕΛΤΑ στο γερμανικό amazon?

Εκτυπώνω το label το κολλάω πάνω-έξω στο κουτί που θα στείλω;
Το άλλο κομμάτι το δίνω στο ταχυδρομείο μας(ΕΛΤΑ);
Και το 3ο κομμάτι το κολλάω και αυτό απέξω
Και το 4ο κομμάτι με το Barcode το βάζω μέσα στο κουτί με το προϊόν που στέλνω πίσω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το tracking αλλαζει οταν φυγει απο Ελλαδα (σε αποστολη με ACS,επρεπε να παρω τηλ την ACS να μου πει το νεο tracking ωστε να το δωσω στο amazon)

Σε αποστολη στην Γαλλια,απλα εβαλα τα στοιχεια που μου εδωσαν σε μια κολλα A4 εξω απο το κουτι.

Επισης μεσα στο κουτι εβαλα το αντιγραφο απο την αποδειξη ωστε να πιστωσουν τα μεταφορικα πισω.

Κατι αλλο δεν θυμαμαι,ρωτα τους καλυτερα αναλυτικα στο chat.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, eXhale said:

Νομιζω το tracking αλλαζει οταν φυγει απο Ελλαδα (σε αποστολη με ACS,επρεπε να παρω τηλ την ACS να μου πει το νεο tracking ωστε να το δωσω στο amazon)

Σε αποστολη στην Γαλλια,απλα εβαλα τα στοιχεια που μου εδωσαν σε μια κολλα A4 εξω απο το κουτι.

Επισης μεσα στο κουτι εβαλα το αντιγραφο απο την αποδειξη ωστε να πιστωσουν τα μεταφορικα πισω.

Κατι αλλο δεν θυμαμαι,ρωτα τους καλυτερα αναλυτικα στο chat.

 

δεν θα το στείλω με κούριερ,θα βγει πανάκριβο.

Να τα βάλω απλώς βλέπω 2 τμήματα που θέλει να κολληθούν απέξω,και ένα το δίνω στα ΕΛΤΑ? Το αναγνωρίζουν το χαρτί αυτό;

Ναι μέσα αυτά που λες μπαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

ότι σου έχουν στείλει έχει οδηγίες τι να κολλήσεις και που. Τα στέλνεις με συστημένο από ελτα και περίπου σε 6-7 μέρες το έχουν παραλάβει. Μολις το παραλάβουν σε 2-3 το έχουν επεξεργαστεί. Σε router netgear που έστειλα Πέμπτη το παρέλαβαν Σάββατο είχα επιστροφή χρημάτων όπου στα χρήματα ήταν και το κόστος αποστολής. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, AlexanderK said:

ότι σου έχουν στείλει έχει οδηγίες τι να κολλήσεις και που. Τα στέλνεις με συστημένο από ελτα και περίπου σε 6-7 μέρες το έχουν παραλάβει. Μολις το παραλάβουν σε 2-3 το έχουν επεξεργαστεί. Σε router netgear που έστειλα Πέμπτη το παρέλαβαν Σάββατο είχα επιστροφή χρημάτων όπου στα χρήματα ήταν και το κόστος αποστολής. 

απλώς το ένα μέρος αναφέρει ότι πρέπει να το δώσω ΕΛΤΑ γιαυτό σας ρώτησα!
ναι ξέρω πάνε γρήγορα,στέλνω συχνά γράμματα στην αγγλία,και φτάνουν το πολύ σε 5 μέρες.
Αύριο θα το στείλω,δυστυχώς δεν βρήκα το κουτί των ακουστικών (logitech g633-πολύ αίσχος αγορά,αλλά δεν τους χάλασε..στάματησαν να λειτουργούν 3 μέρες πριν συμπληρώσουν 2 χρόνια :p )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.