Jump to content



Αγορα USB 3 hub


Recommended Posts

Καλημερα σας παιδες!

 

Ενδιαφερομαστε με τον αδερφο μου να αγορασουμε απο ενα USB 3 hub, με δυνατοτητα εξωτερικης τροφοδοσιας.

 

Το δικο μου θα μπει πανω σε ένα Dell Inspiron 5737 και το δικο του σε ενα MacBook Pro (2015).

 

Επιθυμητα χαρακτηριστικα:

1. Τουλαχιστον 4 θέσεων.

2. Αξιοπιστο, γρήγορο και σταθερης απόδοσης (ειχα παρει ενα no-name απο το ebay και με εχει ταραξει στα disconnect).

3. Δε μας ενδιαφερει ιδιαίτερα η φορητοτητα.

4. Ιδανικά να μην παει πανω απο 15-20€ το καθένα.

5. Υπάρχει η δυνατότητα παραγγελίας απο το αγγλικό Αmazon.

 

Εχετε καποιο να προτείνετε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ενάμιση χρόνο αυτό: https://www.amazon.de/gp/product/B01N9PVW2L/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&th=1

 

Από όσο βλέπω υπάρχει και σε έκδοση με τροφοδοσία : https://www.amazon.de/gp/product/B01M01R7C0/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&th=1

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ για δύο εκτυπωτές, ένα ποντίκι και ένα hasp για ένα πρόγραμμα που έχω για τη δουλειά μου. Από άποψη σταθερότητας μπορώ να στο εγγυηθώ 100%.

 

Τις λίγες φορές που το έχω χρησιμοποιήσει με στικάκια ταχυτήτων ~60 mb/sec δεν είδα κάποια πτώση στις επιδόσεις. Δυστυχώς στο γραφείο δεν έχω κάτι πιο γρήγορο σε usb3.0 για να το δοκιμάσω. Στα reviews του amazon πάντως είδα να λένε πως είναι πολύ γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση, θα το κοιταξω ενδελεχως.

 

Εχουμε ομως επιπλεον δεδομενα για τον αδερφο, γιατι μου τα λεει ενα ενα αυτα που θελει... <_<

 

Το δικο του θελει να βγαζει και θυρα ethernet, για να αξιοποιει πληρως την ταχυτητα της Inalan που εχει στη Θεσσαλονικη... Προτασεις?

Link to comment
Share on other sites

Του το προτεινα, αλλα:

1. Δε θελει να μπλεξει με εξτρα συσκευες.

2. Θα κατεληγε να δωσει τα διπλα λεφτα συνολικα (αφου το usb hub το θελει ετσι και αλλιως).

3. Οταν ειναι στο σπιτι τον υπολογιστη τον εχει σταθερα στο γραφειο του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει την συσκευή αυτή για συνδεση mi box που δεν εχει ethernet και παιζει μια χαρά. εχει εκδόσεις για usb 2.0 αλλα και 3.0. στην 3.0 εχει και επιλογη για 1000αρι δίκτυο. Εχω πάρει την πιοο φθηνη με 2.0 και 100mbps

 

https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-USB-Ethernet-10-100-1000-Mbps-Rj45-Gigabit-Network-Card-Lan-Adapter-3-Port-USB/32401431234.html
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.