Jump to content



ΑΤi Chipset σε MSI mobo;


astrolabos

Recommended Posts

Χτύπα άφοβα βρε! Θα έπαιρνα και γω μια από τις 2 mATX "τότε", αλλά δεν την έφερνε κανείς...

Αρχική απάντηση από nickstamat

Καλή φαίνεται... Δεν νομίζω όμως να συγκρίνεται με το nForce4! ;)

Με ποια λογική;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 18:01]

Με ποια λογική;

Με τη λογική ότι δεν υποστηρίζει SLI (ή τέλος πάντων την αντίστοιχη τεχνολογία της ATI). Επίσης, πιστεύω ότι η ATI δεν είναι τόσο "ώριμη" στα chipsets όσο άλλες εταιρείες (Intel, nVidia, VIA, SiS).

Link to comment
Share on other sites

και go έψαχνα συγκεκριμένη υλοποίηση με ATI πριν από 4 μήνες αλλα δεν βρήκα τίποτε. εδώ δεν βρίσκεις τώρα ποσο μάλλον τότε...πάντως όσο και αν έχω κοιτάξει οπουδήποτε δεν έχω di να φέρνουν μητρικές με ATI chipsets ΠΟΥΘΕΝA.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα διάβαση πως αναμενόταν μια υλοποίηση τις ΜΣΙ από τον δεκέμβριο 04 μάλιστα στο site έλεγε coming soon. μου φαίνεται και η gigabyte έχει βγάλει αλλα δεν τα έχω di πουθενά στην ελληνική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από firefox [Σήμερα, στις 00:02]

εγώ είχα διάβαση πως αναμενόταν μια υλοποίηση τις ΜΣΙ από τον δεκέμβριο 04 μάλιστα στο site έλεγε coming soon. μου φαίνεται και η gigabyte έχει βγάλει αλλα δεν τα έχω di πουθενά στην ελληνική αγορά.

Τα έφερε η OKTABIT την προηγούμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το chipset πρεπει να ειναι nforce4 killer. αλλα η συγκεκριμενη μητρικη ειναι μεγαλο ερωτηματικο.... Σιγουρα ειναι value line και δεν ειναι για πολλα-πολλα. Μακαρι να υπαρχει καλη υποστηριξη απο drivers, αν και η ΑΤΙ δεν ειναι nvidia στο συγκεκριμενο θεμα... Παντως υπαρχουν bugs σαν πλατφορμα (για την συγκεκριμενη υλοποιηση δεν ξερω), οπως κατι μλκιουλες με το USB 2.0 που ειχα ακουσει πριν κανα μηνα... αμα πετυχω το link θα το ποσταρω ρε astro

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.