Jump to content



Να μείνω ή να φύγω;


Recommended Posts

ΟΟοοο 3- 4Mbps είναι αρκετά! πως τραβάμε νέο καλώδιο; Πρέπει να ανοίξω κουτιά  στο διαμέρισμα έτσι δεν είναι; Έχω πολυκαιρισμένο καλώδιο το μόνο σίγουρο!

Εκτός και αν εννοείς από το box της πολυκατοικίας έως μέσα στο διαμέρισμα ( στις πρίζες τηλεφώνου);

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα, μπορείς να το περάσεις εξωτερικά σε κανάλι ή σωλήνα.

Αλλά πριν το κάνεις να συνδέσεις το μόντεμ πάνω στη ρεγκλέτα με ένα μικρό καλώδιο και να δεις τι νούμερα έχεις εκεί. Έτσι μπορείς να δεις αν φταίει ή όχι το καλώδιο που ανεβαίνει σου σπίτι σου. Για τα καλώδια μέσα στο σπίτι θεωρώ ότι θα είναι στην ίδια κατάσταση με της πολυκατοικίας. Αν δε συνδέσεις το μόντεμ στο πρώτο πριζάκι που έρχεται το καλώδιο από τη ρεγκλέτα να κάνεις πάλι μια δοκιμή για να δεις αν έχεις απώλειες ανάμεσα στις πρίζες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μίλησα με την εταιρεία και μου θύμισαν ότι τον Νοέμβρη του 2017 είχε έρθει τεχνικός και είχε κάνει μετρήσεις σχετικά.

Αυτό που ανάφερε στην εταιρεία (ο τεχνικός) είναι ότι το μέγιστο της γραμμής είναι στα 14000. Μου είπαν ότι αν είχε δει θόρυβο από το Box στο σπίτι μέσα τότε θα το είχε αναφέρει. Αυτό που θυμάμαι και μου είπε ο τεχνικός μιας και ήμουν παρών είναι ότι εντός του box είχαν αρκετές παρεμβολές από άλλες εταιρείες που επηρεάζει την γραμμή.

 

Τώρα να συνδέσω το ρουτερ στην ρεγκλέτα πρέπει να βγω στο box της πολυκατοικίας έτσι δεν είναι; Να βρω την γραμμή μου και να τα συνδέσω. Νομίζω ότι δεν το έχω!

Έγινε επεξεργασία από webgift
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος webgift έγραψε:

Τώρα να συνδέσω το ρουτερ στην ρεγκλέτα πρέπει να βγω στο box της πολυκατοικίας έτσι δεν είναι; Να βρω την γραμμή μου και να τα συνδέσω. Νομίζω ότι δεν το έχω!

Ναι, έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.