Jump to content



Αγορά από EVGA EU. Έχει ψωνίσει κανεις;


Recommended Posts

Καλημέρα παίδες!

 

Θελω να αγοράσω κάτι από το ευρωπαϊκό κατάστημα της EVGA αλλά έχω δυο απορίες. 

 

1) Στο site τους έχουν πληρωμή μόνο μέσω PayPal. Θα με χρεώσει τίποτα επιπλέον (απο το ποσο που έβλεπα στο site της EVGA) τo PayPal όταν θα πάω να κάνω την πληρωμή από εκεί;

2) Γνωρίζετε αν τα πακέτα μας τα παραδίδει courier και, εάν ναι, ποιο; Ένα άγχος μη χαθεί το πακέτο το έχω. ?

 

Ελπίζω να το δει κάποιος που έχει αγοράσει κάτι από εκεί στο παρελθόν. 

 

Ευχαριστώώώ

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για επισημο site μιας εταιριας που εχει το 50% της αγορας των Nvidia καρτων. Τι ακριβως να παει στραβα?

Με την καρτα σου πληρωνεις κανονικα μεσω paypal, δεν χρειαζεται να εχεις λογαριασμο.

Με DHL ειχε ερθει το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το σάιτ. Έχω πάρει την κάρτα της υπογραφής μου από εκεί :)

Ερχεται με ups και αν είσαι Αττική ή Θεσσαλονίκη μένει στη ups και στην παραδίδουν , στην επαρχία αλλάζει κούριερ 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος hot_sauce έγραψε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Δεν ανησυχώ μην πάει κάτι στραβά με την EVGA αλλά για το αν θα χρεώσει κάποιο επιπλέον fee το PayPal κατά την πληρωμή...

Αν υπάρχει κάποια τέτοια περίπτωση θα στο χρεώσει κατά το checkout. Πριν πληρώσεις δηλαδή. Άρα τι φοβάσαι; ? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν υπάρχει κάποια τέτοια περίπτωση θα στο χρεώσει κατά το checkout. Πριν πληρώσεις δηλαδή. Άρα τι φοβάσαι; ? 

Σωστός! Απλά για να μην ενθουσιάζομαι και τελικά φάω την πίκρα ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα αγοράσει εγώ, είχα paypal balance πάντως. Γιατί ήταν τα capital controls ακόμη, και δεν με άφηνε να συνδέσω κάρτα στο paypal (και συνδεδεμένη που είχα, δεν την δεχόταν τότε - τώρα λογικά την δέχεται χωρίς θέμα).

Δεν είχε υπάρξει κανένα έξτρα fee. Σε ένα grey market κλειδάδικο θυμάμαι να ζητάει 0.49 fee αν πληρώσεις με PayPal.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τι εννοείς δεν θυμάσαι; ?

Aυτή τη στιγμή έχει bundles μόνο με 650άρια και 750άρια, όλα G3! Δεν θυμάμαι τί ήταν το 850άρι! ?

 

To 650άρι που πήρα εγώ, ναι, ήταν G3!

Έγινε επεξεργασία από hot_sauce
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.