Jump to content



Πως μπορω να καψω το hardware?


Dj_Seps

Recommended Posts

Καλα ειδατε στο τιτλο!Θα ηθελα να μου πειτε εναν σιγουρο τροπο για να καψω το επιθυμιτο hardware με σκοπο το rma χωρις να το καταλαβουν στο μαγαζι!Γιατι θελω να παρω την nvidia 6200 με προηποθεση να της κανω το mod μετατροπης σε 6600gt για να εχω μια φθηνη και καλη καρτα γραφικων και στην περιπτωση που δεν γινεται το mod να την στειλω πισω!

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβα!Εχουμε φουρνο,μπαταριες και τα λοιπα!Λετε αν της κανω καμια βουτια στην μπανιερα,ετσι για να την μαθω να κολυμπαει θα εχει τα ιδια αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Η πλάκα είναι οτι το φόρουμ είναι αρκετά γνωστό και διαβάζεται από άτομα που έρχονται από Πλαίσιο, multirama και άλλα καταστήματα.

... Οι οποιοι ομως ειναι και αυτοι πελατες...

Παντως δεν ειναι απαρραιτητο να βγαλεις off κατι για να γινει αλλαγη. Οι περισσοτεροι καταναλωτες αγνοουν οτι ειναι νομιμο δικαιωμα τους να αλλαχθει το αγαθο το οποιο αγορασαν οχι μονο στην περιπτωση που ειναι ελλατωματικο, αλλα και στην περιπτωση που δεν τους ικανοποιει πληρως... Οπως επισης αγνοουν οτι, συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια, ολα τα προιοντα πρεπει συνοδευονται απο εγγυηση 2 ετων και πανω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747

... Οι οποιοι ομως ειναι και αυτοι πελατες...

Παντως δεν ειναι απαρραιτητο να βγαλεις off κατι για να γινει αλλαγη. Οι περισσοτεροι καταναλωτες αγνοουν οτι ειναι νομιμο δικαιωμα τους να αλλαχθει το αγαθο το οποιο αγορασαν οχι μονο στην περιπτωση που ειναι ελλατωματικο, αλλα και στην περιπτωση που δεν τους ικανοποιει πληρως... Οπως επισης αγνοουν οτι, συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια, ολα τα προιοντα πρεπει συνοδευονται απο εγγυηση 2 ετων και πανω...

Δηλαδή άμα πάρω μια τσίχλα, τη μασίσω και δεν μου αρέσει η γεύση της, μπορώ μετά να ζητήσω αλλαγή; Επίσης μπορώ να παραπονεθώ αν έχει εγγύηση μισής ώρας και όχι 2 χρόνων; :hehe: :hehe: :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Χθες, στις 23:56]

Δηλαδή άμα πάρω μια τσίχλα, τη μασίσω και δεν μου αρέσει η γεύση της, μπορώ μετά να ζητήσω αλλαγή; Επίσης μπορώ να παραπονεθώ αν έχει εγγύηση μισής ώρας και όχι 2 χρόνων; :hehe: :hehe: :p

:boxed: :boxed: :boxed: :giveup: :giveup: :giveup:

Νομιζα οτι μιλαμε για harware...

Αν και καταλαβαινω οτι φυσικα αστειευεσαι, η τσιχλα εχει λογικη διαρκεια ζωης περιπου μισης ωρας, οποτε και γιαυτο δεν εχει εγγυηση...

Υ.Γ.Σκεψου ομως αν τελικα μασισεις μια τσιχλα με ασυνηθιστη γευση που λογικα δεν θα σου αρεσει και παθεις πχ δηλητηριαση, παλι εχεις καποια δικαιωματα και θα πρεπει ο παραγωγος να σε αποζημιωσει... Το θεμα ειναι να γνωριζεις τα δικαιωματα σου και να απαιτεις αυτα που δικαιουσαι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747

Οπως επισης αγνοουν οτι, συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια, ολα τα προιοντα πρεπει συνοδευονται απο εγγυηση 2 ετων και πανω...

Δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από saxon_747

... Οι οποιοι ομως ειναι και αυτοι πελατες...

Παντως δεν ειναι απαρραιτητο να βγαλεις off κατι για να γινει αλλαγη. Οι περισσοτεροι καταναλωτες αγνοουν οτι ειναι νομιμο δικαιωμα τους να αλλαχθει το αγαθο το οποιο αγορασαν οχι μονο στην περιπτωση που ειναι ελλατωματικο, αλλα και στην περιπτωση που δεν τους ικανοποιει πληρως... Οπως επισης αγνοουν οτι, συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια, ολα τα προιοντα πρεπει συνοδευονται απο εγγυηση 2 ετων και πανω...

Υπό ποιές προυποθέσεις γίνεται δεκτή αλλαγή προϊόντος; Υπάρχει κόστος (restocking fee που λένε και έξω);

Το σχόλιο μου περι το ποιός διαβάζει το φόρουμ δεν είναι δεικτικό προς κανένα, καλά κάνει ο καθένας που διαβάζει και ενημερώνεται μέσω του forum. Μην έχουμε την απαίτηση όμως να μας κάνουν πάντα σωστό και γρήγορο και εξυπηρετικό rma, όταν κατ' εξακολούθηση καίγονται μέχρι να μας κάτσει το "καλό κομμάτι".

Link to comment
Share on other sites

Ενωείται οτι αστειεύομαι ρε παιδιά! Απλώς μου ήρθε αυτό στο μυαλό και δεν άντεξα να μην το γράψω! :D

Τέσπα, πιστεύω οτι το παρακάτω link καλήπτει όλες τις απορίες για τα δικαιώματά μας... :)

http://www.kepka.org/Grk/Lgs/Legislation/2251.htm#2

Link to comment
Share on other sites

μήν αρχίζετε να ηθικολογείτε! Το παιδί θέλει τρόπους για να καταστρέψει τη κάρτα του. Τελείωσε. Φαντάζομαι πώς αναλαμβάνει τις ευθύνες για τη πράξη του και γνωρίζει τις συνέπειες. Απλά πρόσεξε να μην φαίνεται η λαδιά που θα κάνεις στην κάρτα. Βασικά κανά βραχυκυκλωματάκι να κάνεις. Ή πιάσε την κάρτα με στατικό ηλεκτρισμό στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να τιναξω στον αερα ολο το hardware που δεν γουσταρω,φυσικα με τροπο που να μη φαινεται ωστε να κοροιδεψω τους ασχετους, και μολις μου το αλλαξουν, να παρω καινουριο, το οποιο αν δεν μου κανει τα χατιρια, να το ξανατιναξω? Μπορω να τους κοροιδεψω ολους και μετα να ζητησω οτι θελω??? .... ,δεν υπαρχουν ορια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.