Jump to content



Που να δω μια οθόνη 27" 1440p


Maverick22

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος. Ρε παιδιά που στο καλό μπορώ να δω μια  οθόνη 27" 1440p από κοντά? Ότι κατάστημα έχω πάρει μέχρι τώρα δεν έχει κάποια ανοιχτή. Νέα Σμύρνη μένω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ότι μένεις Ν.Σμύρνη τι σχέση έχει; ? 

Συνήθως σε μεγάλα καταστήματα, αν είσαι τυχερός και αν υπάρχουν διαθέσιμες οθόνες :) (Κωτσόβολους, Μίντια Μαρκτ, Πλαίσια και σία).

 Σε μικρότερα μαγαζιά ή γνωστά μαγαζιά που ασχολούνται με Hardware (cosmodata,mgmanager,msystems κλπ), πολλές φορές η διαθεσιμότητα που δείχνουν , σημαίνει αποθήκη, όχι στημένη οθόνη. Σπάνια να δεις κάτι από κοντά σε αυτά. Ωστόσο δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις (αν και φαντάζομαι θα το έχεις πράξει).

 

Τι οθόνη σε ενδιαφέρει; Μένω κοντά, σε περίπτωση που μπορώ να εξυπηρετήσω να δεις την hp E273q που έχω :) Είναι όμως μία απλή, 60Hz οθόνη.

Αν σε ενδιαφέρουν 120-144-240 Hz, πολύ δύσκολα. Θα πρέπει να βρεις κάποιον από δω μέσα ή αλλού να σε εξυπηρετήσει ή να σταθείς τυχερός και να βρεις στημένη κάπου μία οθόνη της αρεσκείας σου.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tommybertsen said:

Καλησπέρα. Το ότι μένεις Ν.Σμύρνη τι σχέση έχει; ? 

Συνήθως σε μεγάλα καταστήματα, αν είσαι τυχερός και αν υπάρχουν διαθέσιμες οθόνες :) (Κωτσόβολους, Μίντια Μαρκτ, Πλαίσια και σία).

 Σε μικρότερα μαγαζιά ή γνωστά μαγαζιά που ασχολούνται με Hardware (cosmodata,mgmanager,msystems κλπ), πολλές φορές η διαθεσιμότητα που δείχνουν , σημαίνει αποθήκη, όχι στημένη οθόνη. Σπάνια να δεις κάτι από κοντά σε αυτά. Ωστόσο δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις (αν και φαντάζομαι θα το έχεις πράξει).

 

Τι οθόνη σε ενδιαφέρει; Μένω κοντά, σε περίπτωση που μπορώ να εξυπηρετήσω να δεις την hp E273q που έχω :) Είναι όμως μία απλή, 60Hz οθόνη.

Αν σε ενδιαφέρουν 120-144-240 Hz, πολύ δύσκολα. Θα πρέπει να βρεις κάποιον από δω μέσα ή αλλού να σε εξυπηρετήσει ή να σταθείς τυχερός και να βρεις στημένη κάπου μία οθόνη της αρεσκείας σου.

 

 

Έχει σχέση μήπως ήξερε καποιος να μου προτείνει κάποιο κατάστημα εδώ κοντά. Σε όποια καταστήματα πήρα(και αυτά που ανέφερες) δυστυχώς δεν είχαν 1440p σε display. Σε ευχαριστώ για την προσφορά.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχεις ρωτήσει και στην msystems; Οι μεγάλες αλυσίδες που λες (το Πλαίσιο και το MediaMarkt ιδιαιτέρως) δεν είχαν ούτε στα πιο κεντρικά τους; Όταν ρωτάς σε πιο ειδικευμένα καταστήματα ζήτησε να δεις χωρίς να ζητάς δείγμα (μην λες τη λέξη display) παρά ρώτησε μήπως έχουν κάποια από αυτές που χρησιμοποιεί το προσωπικό τους.
Μου φαίνεται περίεργο να μην βρίσκεις πουθενά, εκτός αν δεν κατάλαβα την ερώτησή σου και ζητάς να δεις όχι γενικώς την ανάλυση αλλά συγκεκριμένα μοντέλα.
Αν βρεις, μην ξεχάσεις να διευκρινίσεις αν αυτό που βλέπεις είναι χωρίς scaling.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.