Jump to content



Αλλαγή θύρας Micro USB σε Tablet.


Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Έχω ένα tablet του ανιψιού το οποίο έχει πρόβλημα την θύρα USB, δεν φορτίζει δεν συνδέεται με τον Η/Υ κλπ με ότι και αν έχω δοκιμάσει..

Το άνοιξα για να του ρίξω μια ματιά μπας και μπορέσω να κάνω τίποτα, αλλά λίγο προσπάθησα και δεν ....

Για το φόβο μην του κάνω περισσότερη ζημιά γιατί δίπλα έχει όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες έχει κοντά άλλα εξαρτήματα, βρήκα και παρήγγειλα τον κατάλληλο micro Usb connector.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω τον εξοπλισμό για SMD κολλήσεις - αποκολλήσεις, υπάρχει κάποιος που να μπορεί να την κάνει (Σωστά) και αν είναι σε λογική τιμή ?

 

Γιατί μου έχουν πει για εταιρείες που μπορούν αλλά με κόστος κοντά στα 25-30Ε δεν συμφέρει είναι το μισό της αρχικής αξίας του tablet.

Φίλος μου πρότεινε να πάω σε Πακιστανούς πέριξ της Ομόνοιας για πιο οικονομικά αλλά δεν τους έχω εμπιστοσύνη ότι θα το κάνουν σωστά και δεν θα το τινάξουν στον αέρα!

(Μπορώ να το κάνω και μόνος μου αυτό ... ?)

 

Παρακάτω είναι φωτογραφίες από την πλακέτα & το micro Usb :

 

1417044562_2018-09-1212_59_23.thumb.jpg.ec9665c22a938e713ca208ac6f881925.jpg1726177356_2018-09-1212_59_48.thumb.jpg.08e0b95a114687a44e7a461721fe764b.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Atzamis said:

Σε πληροφορώ ότι οι Πακιστανοί θα κάνουν δέκα φορ΄ές καλύτερη δουλειά απ τους "τεχνικούς" των γνωστών καταστημάτων της μιας ώρας εκπαίδευσης

 

 

Έχεις να προτείνεις κανέναν καλό (Αθήνα) ?

Έγινε επεξεργασία από Magnum
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.