Jump to content



Αναλωσιμα για ηλεκτρικο πολυεργαλειο


Recommended Posts

Γειά σας,αγορασα απο τα lidli  το parkside  pfbs 160 b2 μηπως γνωριζετε αν τα ανταλακτικα εργαλεια αλλων παρομοιων π.χ. του dremel

ταιριαζουν στην υποδοχη του parkside ? Γενικα που μπορω να βρω στην ελλαδα συμβατα με το δικο μου ? (εκτος του lidl  διοτι δεν εχει παντοτε )

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο βλέπω ότι το βγάζει σε τουλάχιστον 2 κωδικούς (281406, 286851, ίσως κι άλλους), για γράψε λίγο το IAN του δικού σου, μήπως βοηθήσει. Συνήθως με αυτές τις συσκευές έχει και ένα δελτίο παραγγελίας μέσα στη συσκευασία, για ταχυδρομική παραγγελία ανταλλακτικών ή αναλωσίμων. Είδες μήπως είχε κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος handmade έγραψε:

Γειά σας,αγορασα απο τα lidli  το parkside  pfbs 160 b2 μηπως γνωριζετε αν τα ανταλακτικα εργαλεια αλλων παρομοιων π.χ. του dremel

ταιριαζουν στην υποδοχη του parkside ? Γενικα που μπορω να βρω στην ελλαδα συμβατα με το δικο μου ? (εκτος του lidl  διοτι δεν εχει παντοτε )

 Ταιριαζουν της dremel , κ απο αλλες ποιοτικες μαρκες.

Παρε επωνυμα , τα δικα του ειναι απο απαραδεκτα εως ακρως επικινδυνα, ΟΛΑ!!!!!!!! Αν επιμενεις να τα χρησιμοποιεις παρε ολες τις προφυλαξεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stelios13 said:

 Ταιριαζουν της dremel , κ απο αλλες ποιοτικες μαρκες.

Παρε επωνυμα , τα δικα του ειναι απο απαραδεκτα εως ακρως επικινδυνα, ΟΛΑ!!!!!!!! Αν επιμενεις να τα χρησιμοποιεις παρε ολες τις προφυλαξεις...

Και βλεποντας τωρα για τον κωδικο στο φυλλαδιο καποια εξαρτηματα λειπουν, την δευτερα εχει μερικα σετ το λιτλ, με 4 ευρω το σετ, λεω να παρω μερικα

Εχεις δικιο για τα εξαρτηματα ειναι απαραδεκτη η κατασκευη τους ηδη οι πετρες λειανσης εχουν φαγωθει με μια χρηση μονο και αλλα διάφορα προβληματα.

Εφ οσον ταιριαζουν της dremel θα παρω καποια σιγουρα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εχω την 1η εκδοση του parkside και μεσα στα υπολοιπα εξαρτηματα ειχε κι αυτο :

nail-bit-carbide-5mm-coarse.jpg

το εχω χρειαστει σε αρκετες δουλιτσες και ειναι αστερι - τρωει σιδερο μ ευκολια και το μονο μειον ειναι το ιδιο το πολυεργαλειο και το σχετικα αδυναμο τσοκ

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, makio said:

εχω την 1η εκδοση του parkside και μεσα στα υπολοιπα εξαρτηματα ειχε κι αυτο :

nail-bit-carbide-5mm-coarse.jpg

το εχω χρειαστει σε αρκετες δουλιτσες και ειναι αστερι - τρωει σιδερο μ ευκολια και το μονο μειον ειναι το ιδιο το πολυεργαλειο και το σχετικα αδυναμο τσοκ

 

Σε εμενα δεν το εχει ενω στις οδηγιες περιλαμβανεται, θα παρω στα κεντρικα να ρωτησω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.