Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Έπρεπε με το που πέρασες στη σχολή να είχες πάει το χαρτί στη στρατολογία. Τώρα μάλλον θα χρειαστεί να μπείς μέσα κανα δύο μέρες για να πάρεις αναβολή.

Άμα μπει μέσα για κάνα-δυο μήνες τι νόημα έχει να ξαναβγεί;

ΕΔΙΤ: LOL

Έγινε επεξεργασία από papajim
Strabomaraaaaa
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η δικια μου η ωρα!! μου ηρθε το χαρτι να παρουσιαστω 11/9... αλλα εγω θελω να παρω αναβολη λογω σπουδων... και εδω εχω προβλημα.. η σχολη μου θα ανοιξει στις 3/9 και πρεπει να παω τα χαρτια για αναβολη μια εβδομαδα πριν... θα μου τα δεχτουν αν τα παω ακριβως μια βδομαδα πριν? αν δεν τα καταφερω γινεται να τα παω την επομενη μερα? :/

Let me google that for you

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε με το που πέρασες στη σχολή να είχες πάει το χαρτί στη στρατολογία. Τώρα μάλλον θα χρειαστεί να μπείς μέσα κανα δύο μέρες για να πάρεις αναβολή.

η βλακεια ειναι οτι απο την σχολη οταν τους ζητησα για την βεβαιωση με ρωτανε σου εχει ερθει χαρτι να παρουσιαστεις? τους λεω οχι.. και μου απαντανε οτι δεν χρειαζετε τωρα και οταν μου ερθει χαρτι να παω να παρω την βεβαιωση....

να μπω δηλαδη για δυο μερες και θα παρω αναβολη για 3+ χρονια??

(φοβαμαι μην του αρεσω και δεν θελουν να φυγω...) κατι λεει οτι μπορω να δηλωσω και για λοχαγος/υπαξιωματικος.. δεν ειμαι σιγουρος..

Link to comment
Share on other sites

(φοβαμαι μην του αρεσω και δεν θελουν να φυγω...) κατι λεει οτι μπορω να δηλωσω και για λοχαγος/υπαξιωματικος.. δεν ειμαι σιγουρος..

LOL σιγά μη δηλώσεις και για στρατηγός :rofl:

Για ΔΕΑ λες λογικά.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

(φοβαμαι μην του αρεσω και δεν θελουν να φυγω...) κατι λεει οτι μπορω να δηλωσω και για λοχαγος/υπαξιωματικος.. δεν ειμαι σιγουρος..

Ναι, πρόσεξε μην σε κάνουν και στρατηγό από την πρώτη μέρα. Έφεδρος αξιωματικός είναι αυτό που λες και αν θυμάμαι καλά για να κανείς αίτηση πρέπει να έχεις πτυχίο πανεπιστημίου.

edit:

με προλαβες racer :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρόσεξε μην σε κάνουν και στρατηγό από την πρώτη μέρα. Έφεδρος αξιωματικός είναι αυτό που λες και αν θυμάμαι καλά για να κανείς αίτηση πρέπει να έχεις πτυχίο πανεπιστημίου.

Όταν ήσουν στο στρατό μπορεί να ήταν έτσι, τώρα τους παίρνουν με απολυτήριο λυκείου:p

Link to comment
Share on other sites

θελει απλο απολυτηριο λυκειου τεχνικου ή αδεια ασκησεως επαγγελματος.. τα εχω και τα δυο :p ε μετα ειναι διπλωματα οδηγησης ξενες γλωσσες και αλλα..

Aν έχεις πτυχίο ΑΕΙ παίρνεις παραπάνω πόντους στην εξέταση. Αυτο θυμόμουν και μπερδεύτηκα :p

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμος καλα ειναι αν εισαι στην πολη σου αλλα ειναι πολυς καιρος ρε παιδια...

Δεσμευεσαι για 14 μηνες και το ζορι θα ερθει οταν οι σειρες σου θα σε χαιρετανε και εσυ σαν δοκιμος θα μετρας αλλους 7 μηνες....

Προσωπικα ακομη και στην πολη μου να ημουν δοκιμος δεν πηγαινα για 14 μηνες με την καμια..Και στην τελικη σιγα τα λεφτα που παιρνουν..

Link to comment
Share on other sites

34.png

18μηνήτης εδώ

Ε και τι παει να πει αυτο?

Οι εποχες αλλαζουν και οι 14 σε σχεση με τους 9 ειναι παρα πολυ...

Και ο πατερας μου ας πουμε εκανε 28 μηνες, αλλα δεν εχει να λεει...

Το οτι εσυ εκανες 18μηνο δεν σημαινει οτι 14 μηνες ειναι λιγος καιρος...

Ειδικα ετσι δυσκολα που ειναι τωρα τα πραγματα με την ανεργια, μεσα σε 14 μηνες μπορει να χασεις "ευκαιρια ζωης" για επαγγελματικη αποκατασταση...

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Οι εποχές αλλάζουν και οι μήνες μεγαλώνουν; Δε νομίζω να έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα μέσα σε 10 χρόνια από τότε που ήμουν φαντάρος. Να πας για ένα χρόνο και 2 μήνες φαντάρος και να πληρώνεσαι κανονικά χωρίς να επιβαρύνεις την οικογένιά σου νομίζω είναι υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.