Jump to content



Αγορά Laptop με backlight


Recommended Posts

Γεια χαρά.
Ψάχνω laptop για τον πατέρα μου.
Απαιτήσεις:
Backlight keyboard γιατι το βράδυ δυσκολέυεται και είναι και ο μόνος λόγος που θέλει να αλλάξει laptop
cpu i5-i7
ssd
8GB+ ram
Οθόνη 15.6 και ίσως τον καταφέρω και για 13.Για 17 δεν το συζητάω γιατι αλλωστε και σε αυτά τα χρήματα δεν θα βρούμε
Brand:Dell κατα προτίμηση - HP-Lenovo τώρα εαν υπάρχει κάτι αλλο αξιόλογο απο μάρκα-μοντέλο  με αυτά που ζητάω κάντε την πρότασή σας.
Τιμή ΤΑΒΑΝΙ 900 αν και δεν θέλω να πάω πάνω απο 800euro.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, edward said:

Αυτό το κοίταξες?Νομίζω θα τον καλύψει να παίζει και Call Of Duty.?

axaxaxaxxa!
Οχι δεν το είδα αυτό γιατι δυσκολέυτηκα να βρώ "κατηγορία" με backlit..
Αυτό το ήξερες η το βρήκες?Νομίζεις σε αυτά τα λεφτά θα βρώ κάτι καλύτερο?
Ενα μικρό "μειον" που βλέπω είναι οτι είναι κόκκινα τα leds και όχι λευκά και μπορεί να κουράζουν αλλα νομίζω οτι δεν θα είναι τόσο χάλια..
Τώρα και με την black friday(week) δεν έχει τίποτα/.Τα βάλανε μέσα και βγάλανε την σαβούρα έξω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sidewinder x6 της Μicrosoft αρκετά χρόνια και είναι το πιο ξεκούραστο πληκτρολόγιο στα κόκκινα γράμματα,συνέχεια στο σκοτάδι δουλεύω.Σαν laptop δε σε παίρνω στο λαιμό μου δεν το έχω δει απο κοντά,το δικό μου είναι Toshiba Tecra αλλά δεν έχει αυτά που ψάχνεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Oric said:

Το latitude πολύ σωστό φαίνεται...αν και είναι 50euro πάνω απο το ταβάνι που έβαλα.
θα του τα δείξω να δώ και αυτός τι θα μου πεί...Γιατι το ένα συμπληρώνει το αλλο.:/
Αν τα βάλεις στη ζυγαριά δεν ξέρω..
15.6        /        14
128         /         256
7300      /          8250
1050      /          Intel 620
Lenovo  /           Dell
820E      /          950E

Γενικά όπως τα βλέπω απο έξω με τα δεδομένα που έγγραψα το Lenovo φαίνεται πιο VFM τώρα βέβαια και το Dell είναι Latitude και όχι vostro η Inspiron που είναι η "απλές" σειρές(δεν είναι και precision)

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος Staxtis έγραψε:

Το latitude πολύ σωστό φαίνεται...αν και είναι 50euro πάνω απο το ταβάνι που έβαλα.

 

Εντάξει, δε χάλασε κι ο κόσμος! Όποιος μπορεί να δώσει για λάπτοπ 900€, μπορεί να δώσει και 950. Πάντως. η υπόθεση του φωτιζομένου πληκτρολογίου στην Ελλάδα είναι μάλλον για γέλια και για κλάματα. Λίγο που ο έλληνας είναι κομπλεξικός, λίγο που οι εγχώριοι έμποροι εισάγουν λάπτοπ με απλά πληκτρολόγια και βάζουν τη διαφορά στην τσέπη, πρέπει να κουραστείς πολύ για να βρεις λάπτοπ με τέτοιο πληκτρολόγιο και "λογική" τιμή. Η λύση είναι να αγοράσεις από αλλού, έστω με πληκτρολόγιο qwertz ή azerty... 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Oric said:

 

Εντάξει, δε χάλασε κι ο κόσμος! Όποιος μπορεί να δώσει για λάπτοπ 900€, μπορεί να δώσει και 950. Πάντως. η υπόθεση του φωτιζομένου πληκτρολογίου στην Ελλάδα είναι μάλλον για γέλια και για κλάματα. Λίγο που ο έλληνας είναι κομπλεξικός, λίγο που οι εγχώριοι έμποροι εισάγουν λάπτοπ με απλά πληκτρολόγια και βάζουν τη διαφορά στην τσέπη, πρέπει να κουραστείς πολύ για να βρεις λάπτοπ με τέτοιο πληκτρολόγιο και "λογική" τιμή. Η λύση είναι να αγοράσεις από αλλού, έστω με πληκτρολόγιο qwertz ή azerty... 

Δεν χάλασε σίγουρα και ο κόσμος αλλα αν δείς έβαλα ενα ταβάνι 900 και θα ήθελε-α να δώσει 800.Ο λόγος είναι γιατι μου λεει..
Θα ήθελα ενα Laptop αν μου βρείς με φώτιζόμενο πληκτρολόγιο αλλα επειδή το δικό μου είναι μια χαρά σχετικά δεν θέλω να αλλάξω αν δεν βρείς με λίγα λεφτά δε θέλω.Μη δώσουμε 1-1500 για laptop ενω εχω.Δεν θέλω έτσι.

Για αυτό έβαλα το ταβάνι!Αλλα ναι εν πάση περιπτώση σίγουρα δεν θα χαλάσει ο κόσμος για τα 50euro το θέμα είναι να είναι προτιμότερο το Lenovo με τα 820 η το Asus που έστειλες που έχει καλή τιμή απλά πρέπει να το ανοίξω και να γίνει ο HDD --->>> SSD.
 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ελληνικό μαγαζί που ξέρω ότι έχει στα φίλτρα της βάσης του και το φωτισμό του πληκτρολογίου, το μόνο, είναι η msystems. Και ξέρουν να γράφουν και ελληνικά, αύξουσα τιμή. Όχι αγράμματες αηδίες του τύπου "χαμηλότερη πρώτα", "μικρότερο -> μεγαλύτερο". Τέσπα... Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.