Jump to content



Τι είναι για εσάς το case modding;


SotosLg

Recommended Posts

Καλημέρα πλέον φίλοι μου. Καθόμουν όλο το βράδυ και έβλεπα βίντεο για case modding και αναρωτιομουν.... γιατί έχει πεθάνει αυτό το άθλημα στην Ελλάδα; Ένα ελληνικό βίντεο δεν είδα πάντως! Τι είναι για εσάς το case modding; Ένα είδος τέχνης; Εμείς που ασχολούμαστε δημιουργούμε τέχνη; Μήπως σιγά σιγά πρέπει να ξαναγίνει γνωστό το άθλημα; Ξεκίνησα ένα πρότζεκτ στα ελληνικά με αυτό το σκοπό, να δείξω την δουλειά μου και στα μέρη μας, θέλω να πιστεύω ότι θα πάει καλά. Πείτε μου και εσείς την γνώμη σας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος SotosLg έγραψε:

γιατί

Γιατί κοστίζει (αν θέλεις να κάνεις κάτι σοβαρό) πολύ, και ο περισσότερος κόσμος απλά δεν θα ασχοληθεί και θα αναζητήσει έτοιμη λύση over modded υλικό.

 Για αυτό δεν βλέπεις πλέον, σχεδόν πουθενά, κάποιον να κάνει αυτή την δουλειά ;) 

 

Ελπίζω να πάει καλά το project σου πάντως. 

Για να απαντήσω και στο ερώτημα "τι είναι" , ναι , είναι ένα είδος τέχνης, είναι η χαρά της δημιουργίας, είναι κάτι ξεχωριστό. 

Θέλει χρόνο όμως και το κυριότερο, χρήμα :) Υπάρχουν και πολύ πιο "humble" mods, για περισσότερες τσέπες, αλλά ως επί το πλείστον το άθλημα είναι ακριβό :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, tommybertsen said:

Γιατί κοστίζει (αν θέλεις να κάνεις κάτι σοβαρό) πολύ, και ο περισσότερος κόσμος απλά δεν θα ασχοληθεί και θα αναζητήσει έτοιμη λύση over modded υλικό.

 Για αυτό δεν βλέπεις πλέον, σχεδόν πουθενά, κάποιον να κάνει αυτή την δουλειά ;) 

 

Ελπίζω να πάει καλά το project σου πάντως. 

Για να απαντήσω και στο ερώτημα "τι είναι" , ναι , είναι ένα είδος τέχνης, είναι η χαρά της δημιουργίας, είναι κάτι ξεχωριστό. 

Θέλει χρόνο όμως και το κυριότερο, χρήμα :) Υπάρχουν και πολύ πιο "humble" mods, για περισσότερες τσέπες, αλλά ως επί το πλείστον το άθλημα είναι ακριβό :) 

 

Και εγώ το ελπίζω να πάει καλά και δεν το έχω ξανακυνηγησει τόσο όσο τώρα γιατί μάλλον δεν ήμουν έτοιμος! Συμφωνώ ότι είναι ακριβό σπορ και ότι υπάρχουν και πιο minimalistic mods και πιο value for money αλλά εγώ προσωπικά είμαι των άκρων, όλα η τίποτα.

 

Μέσα από αυτό το πρότζεκτ θα προσπαθήσω, και προσπαθώ, να προωθήσω την μοναδικότητα, αυτό που λέμε το outside of the box. Το κύριο μου μέλημα είναι να βγαίνει η σκέψη μου πάνω στον καμβά το οποίο είναι ένα κουτί και προσπαθώ να βελτιωνομαι και να μην μένω στάσιμος! Να ψάχνω και να βρίσκω τεχνικές που μπορούν να κάνουν όλοι με απλά και φτηνά εργαλεία. Αλλά αρκετά για εμένα, ας πούμε για το φλέγον θέμα.

Ο κόσμος που το γουστάρει αυτό πρέπει να ασχοληθεί γιατί θα καταλάβουν ότι είναι ένας τρόπος έκφρασης και όπως εύστοχα είπες ένα είδος τέχνης, γιατί μπορείς να συνδυάσεις πολλά από τεχνοτροπίες βαψιματος μέχρι ότι μπορούν να φανταστούν. Αυτά τα ολίγα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.