Jump to content



Κουζινομηχανη - Φτηνη και αξιολογη


Recommended Posts

Πρεπει να παρω στην γυναικα κουζινομηχανη

Αναζητω λοιπον φτηνη και αξιολογη

Πριν 1 εβδομαδα ειχε βγαλει μια το lidl καπου στα 90 ευρω που απο οτι διαβασα ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της αλλα δεν την προλαβα. Εξαφανιστηκε την πρωτη ημερα κιολας.

Καποια προταση?

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος AGGANIS13 έγραψε:

Πρεπει να παρω στην γυναικα κουζινομηχανη

Αναζητω λοιπον φτηνη και αξιολογη

Πριν 1 εβδομαδα ειχε βγαλει μια το lidl καπου στα 90 ευρω που απο οτι διαβασα ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της αλλα δεν την προλαβα. Εξαφανιστηκε την πρωτη ημερα κιολας.

Καποια προταση?

https://www.skroutz.gr/s/3840447/Gruppe-OU-6119-Red.html

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος AGGANIS13 έγραψε:

Πρεπει να παρω στην γυναικα κουζινομηχανη

Αναζητω λοιπον φτηνη και αξιολογη

Πριν 1 εβδομαδα ειχε βγαλει μια το lidl καπου στα 90 ευρω που απο οτι διαβασα ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της αλλα δεν την προλαβα. Εξαφανιστηκε την πρωτη ημερα κιολας.

Καποια προταση?

Μαρκας crest??

Tην εχω και ειναι οντως αξιολογη!

Μεχρι τα 100 θα προτεινα κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/comparelists/2567?compare=14826422%2C17456817

Link to comment
Share on other sites

Στα 100 ευρω τι ακριβως ζητας απο την κουζινομηχανη; 

 

Μονο αναδευση;

Θες και ζυμωμα;

Θες να τριβει τυρια;

Θες να κοβει κιμά;

 

Γενικα για κουζινομηχανη με την ολοκληρωμένη εννοια της λεξης ειναι λιγα. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

 

 

Ανάδευση και ζυμωμα

Φυσικα για οικιακη χρηση αφου με 100 ευρω ξερω πρεπει να κανω υποχωρήσεις

 

Έγινε επεξεργασία από AGGANIS13
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφερομουν για επαγγελματική. Απλά έχουν τόσες πολλές δυνατότητες που αν θες περισσότερα από το θέμα μιας απλής ανάδευσης, οι τιμές ανεβαίνουν τρελά.

Πχ το ζύμωμα που θες δεν ειναι απλή υπόθεση, ειδικά αν κάνεις σκληρές ζύμες για ψωμιά. Θες δυνατό μοτέρ μιας και το μηχάνημα θα ζορίζεται. Τα φθηνά συνήθως καίγονται σε αυτή τη δοκιμασία.

 

Αν αυτή που έχει ο @tommybertsen και ο @kostas.karrasζυμώνει κιόλας και την έχει δοκιμάσει, δεν υπάρχει λόγος να προτείνουμε κάτι που απλά διαβάζουμε τα χαρακτηριστικά του.

Απλά καλό είναι πριν παραγγείλεις να ψάξεις να δεις την ποικιλία σε εξαρτήματα που έχει.. Αν πχ μελλοντικά θελήσεις να κάνεις και κάτι άλλο, να έχει το απαραίτητο εξάρτημα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Μα δεν αναφερομουν για επαγγελματική. Απλά έχουν τόσες πολλές δυνατότητες που αν θες περισσότερα από το θέμα μιας απλής ανάδευσης, οι τιμές ανεβαίνουν τρελά.

Πχ το ζύμωμα που θες δεν ειναι απλή υπόθεση, ειδικά αν κάνεις σκληρές ζύμες για ψωμιά. Θες δυνατό μοτέρ μιας και το μηχάνημα θα ζορίζεται. Τα φθηνά συνήθως καίγονται σε αυτή τη δοκιμασία.

 

Αν αυτή που έχει ο @tommybertsen και ο @kostas.karrasζυμώνει κιόλας και την έχει δοκιμάσει, δεν υπάρχει λόγος να προτείνουμε κάτι που απλά διαβάζουμε τα χαρακτηριστικά του.

Απλά καλό είναι πριν παραγγείλεις να ψάξεις να δεις την ποικιλία σε εξαρτήματα που έχει.. Αν πχ μελλοντικά θελήσεις να κάνεις και κάτι άλλο, να έχει το απαραίτητο εξάρτημα.

 

Καταλαβα τι εννοεις....

Ειδα κ μια σημερινη προσφορα σε καλη τιμη κ με δωρεαν μεταφορικα (ειμαι επαρχία)

https://www.plus4u.gr/showitem.php?Cat=102&ID=102094899&onlinepromo=OFFER0345&banner=0345102_bomann&utm_source=Newsletter0345&utm_medium=email&utm_content=102_bomann&utm_campaign=Newsletter0345

Link to comment
Share on other sites

@karmen1983

@AGGANIS13 

 

Με αυτή έχει φτιάξει ψωμί, τσουρέκι και τα τοιαύτα η κοπέλα μου. Υποθέτω λοιπόν πως κάνει και σχετικό ζύμωμα. Την είχαμε πάρει 139€, συνεπώς η τιμή της πήρε την κατιούσα. Το γιατί δεν το ξέρω. Είναι αρκετά καλό το VFM. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

@karmen1983

@AGGANIS13 

 

Με αυτή έχει φτιάξει ψωμί, τσουρέκι και τα τοιαύτα η κοπέλα μου. Υποθέτω λοιπόν πως κάνει και σχετικό ζύμωμα. Την είχαμε πάρει 139€, συνεπώς η τιμή της πήρε την κατιούσα. Το γιατί δεν το ξέρω. Είναι αρκετά καλό το VFM. 

 

Το εχασα λιγο...

Αναφέρεσαι σε αυτη που πρότεινες μάλλον ε?

Στην Gruppe OU 6119 Red ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι , απλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτό που έκανε ήταν ΚΑΙ ζύμωμα. Έχει 3 διαφορετικά εξαρτήματα και χώρο για να γίνει και μηχανή κιμά με έξτρα εξάρτημα (δεν ξέρω το κόστος του).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.