Jump to content



logitech - g413 switch problem


Recommended Posts

Έχω το logitech - g413 μηχανικό πληκτρολόγιο το οποίο το έχω από τον Φεβρουάριο.

Τελευταία έχω το εξής πρόβλημα: Όταν σε κάποιο παιχνίδι κρατάω το W μέτα από κάτι δευτερόλεπτα σταματάει να κινείται ο παίκτης μου. Γενικά δεν έχω θέμα να γράφω, αλλά στα παιχνίδια έχω το παραπάνω πρόβλημα.

Άρχιζει να τα παίζει το switch; Μπορώ να τον αλλάξω με κάποιο άλλο κουμπί που δεν χρησιμοποιώ; Αν ναι, πως μπορώ να το κάνω;

Έγινε επεξεργασία από RagSoul
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ... Ίδιο πρόβλημα αλλά με άλλο κουμπί αντιμετωπίζω κι εγώ στο g910... Δοκίμασες να κάνεις firmwire update , να επανεγκατατησεις το lgs και να αλλάξεις θύρα usb? 

 

Να σου πω την αλήθεια εμένα είχε αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα λόγω του ότι ήταν αρκετά έντονο αλλά έτυχε να μην παίξω καθόλου για δύο βδομάδες και τώρα που το ξαναχρησιμοποιησα δεν έκανε τίποτα. Η οι romer g είναι για τα μπάζα, η γίνεται κάποια κουλαμαρα με το softwarw

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Το gaming software δεν το έχω εγκατεστημένο και δεν είχα πρόβλημα από την μέρα που το αγόρασα.. Το έχω 3 μήνες δηλαδή.

 

Σκέφτηκα μήπως είναι από ακαθαρσίες.. χνούδια κτλ αλλά το καθάρισα και δεν έχει κάτι το τρομέρο.

Link to comment
Share on other sites

Τα public μου είπαν ότι μπορούν κάνουν επιστροφή και αντικατάσταση. Θα μιλήσω αυρίο με τον τεχνικό τους

 

Επίσης βρήκα αυτό https://community.logitech.com/s/question/0D55A000082Sy3zSAC/g413-w-key-defective

 

οπότε θα κάνω ότι και οι άλλοι αντικατάσταση με καινούργιο εφόσον είμαι στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η Logitech μου ζήτησε να το επιστρέψω από κει που το πήρα γιατί είναι ελαττωματικό. 

Τα public μου ζητάνε +20e γιατί λέει έχει αλλάξει η τιμή του. χαχα Είναι τρέλοι ή είναι η ιδέα μου;

Έγινε επεξεργασία από RagSoul
Link to comment
Share on other sites

αντικατάσταση ελαττωματικού ίδιου προϊόντος δεν σε νοιάζει η τιμή πώλησης. εκείνοι θέλουν να κόψουν επιστροφή το 1ο και νέα πώληση για αυτό και η διαφορά.

αν επιμένουν ενημερώνεις τον κατασκευαστή logitech και δινεις στοιχεια (αριθμό αποδειξης serial number Κλπ) και βέβαια ενημερώνεις πρώτα το public για την δυσαρέσκεια σου και την προθεση σου.
 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2019 at 6:55 PM, beastie said:

αντικατάσταση ελαττωματικού ίδιου προϊόντος δεν σε νοιάζει η τιμή πώλησης. εκείνοι θέλουν να κόψουν επιστροφή το 1ο και νέα πώληση για αυτό και η διαφορά.

αν επιμένουν ενημερώνεις τον κατασκευαστή logitech και δινεις στοιχεια (αριθμό αποδειξης serial number Κλπ) και βέβαια ενημερώνεις πρώτα το public για την δυσαρέσκεια σου και την προθεση σου.
 

Άφου μίλησα με την υπεύθυνη του καταστήματος και το πόσο κουλό είναι αυτό που μου ζητάνε, έγινε αντικατάσταση χωρίς να πληρώσω τίποτα. Λίγο κράξιμο θέλαν.

 

Η Logitech πάντως ήταν άψογη και μου ζήτησε αν χρειαστώ το οτιδήποτε π.χ. επίσημο έγγραφο να το ζητήσω, γιατί αυτό που μου ζητάνε τα public δεν έχει λογική. Τρομερή εξυπηρέτηση!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.