Jump to content



Εμπλουτισμός γνώσεων πάνω σε Excel και σε άλλα προγράμματα


Recommended Posts

γεια χαρά

 

χρειάζομαι να μάθω να χειρίζομαι το Excel και ψάχνοντας στο διαδίκτυο σχετικά,αφενός μου γεννήθηκε η επιθυμία να μάθω να χειρίζομαι και άλλα προγράμματα

αφ΄εταίρου τρόμαξα με το πόσο  λίγα πράγματα ξέρω σχετικά με την πληροφορική μιας και το αντικείμενό μου είναι άλλο

 

οι γνώσεις μου φτάνουν μέχρι το youtube to mp3

 

αποφάσισα λοιπόν να ασχοληθώ και να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου και έτσι βρήκα τη σελίδα σας

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο Forum.

 

1. Το θέμα ήταν σε sub forum που δεν προσφέρεται για τέτοιου είδους ερωτήσεις. Μεταφέρθηκε σε καταλληλότερο :) 

2. Δεν αποσαφηνίζεις τι εμπλουτισμό γνώσεων θέλεις να κάνεις. Είναι προτιμότερο να είσαι πιο περιεκτικός.

3. Τίτλοι όπως "καλησπέρα σε όλους" , δεν βοηθούν τον αναγνώστη να μπει και να διαβάσει αυτό που γράφεις, συνεπώς έγινε ένα re-title.

4. 

πριν 40 λεπτά, το μέλος noname2 έγραψε:

οι γνώσεις μου φτάνουν μέχρι το youtube to mp3

 

Αυτό είναι παράνομο οπότε δεν θα το συζητήσουμε περισσότερο εδώ 

 

Προτείνω να σκεφτείς τι είναι αυτό που θέλεις να κάνεις, ώστε να βρεθούν περισσότεροι χρήστες προς βοήθεια ! 

Καλή διαμονή :) 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

.....

 

 

καλησπέρα,έχεις δίκιο

 

αρχικά θέλω να κατεβάσω το Εξελ

δοκίμασα εδώ

https://microsoft_excel.el.downloadastro.com/thank_you/?utm_source=ira&utm_medium=no_offer&utm_campaign=microsoft_excel

αλλά όταν κατέβηκε το αρχείο και το έτρεξα μου άνοιξε πάλι την σελίδα της μικροσοφτ με την ένδειξη error

 

δεν είναι freeware?

προϋποθέτει να έχεις ήδη αγοράσει το εξελ παλαιότερα;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος noname2 έγραψε:

δεν είναι freeware?

 

Το excel είναι μέρος του Microsoft Office. Το Microsoft Office δεν ήταν και δεν θα γίνει ποτέ freeware. 

Αν θες free υποκατάστατο του Office, δες το open office ή το libre office. 

 

Πλέον αγοράζεις άδεια "office 365" με 40-50€ αλλά είναι limited (για ένα χρόνο). Δεν ξέρω τι συμφέρει να κάνεις πλέον.

 Παλαιότερες εκδόσεις, αν τις είχες αγοράσει, τις κρατάς κανονικά και απλά τις κάνεις όσα update δίνει η Microsoft. 

 

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, tommybertsen said:

Το excel είναι μέρος του Microsoft Office. Το Microsoft Office δεν ήταν και δεν θα γίνει ποτέ freeware. 

Αν θες free υποκατάστατο του Office, δες το open office ή το libre office. 

 

Πλέον αγοράζεις άδεια "office 365" με 40-50€ αλλά είναι limited (για ένα χρόνο). Δεν ξέρω τι συμφέρει να κάνεις πλέον.

 Παλαιότερες εκδόσεις, αν τις είχες αγοράσει, τις κρατάς κανονικά και απλά τις κάνεις όσα update δίνει η Microsoft. 

 

 

Υπάρχει και το excel online που είναι free

 

Aν χρειάζεται κάποιος τοπική έκδοση πρέπει να το πληρώσει. Υπάρχει και σχετικό άρθρο στην κεντρική σελίδα του thelab

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι βολεύει καλύτερα εσένα. Εγώ προσωπικά προτιμώ πρόσφατα video tutorials + google για πιο εξεζητημένα θέματα. Μπορείς με πολύ μικρό κόστος να βρεις και κάποια online courses που θα έχουν και εργασίες κτλ.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το λιμπρε,δε με ενθουσίασε

θ δοκιμάσω τώρα και το Οπεν να δω τι υπολογιστικά φύλλα έχει

 

πιστεύω όμως ότι θα αγοράσω το Οφις κυρίως για την τεράστια δεξαμενή πληροφοριών που υπάρχει γι αυτό

επίσης λέω να το πάρω στα αγγλικά γιατί αυτή η συνεχής μετάφραση που κάνω από τα βίντεο που βλέπω

για να εκτελέσω τις οδηγίες είναι πολύ΄κουραστική

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.