Jump to content



Αγορά πλυντηρίου!


etien4

Recommended Posts

Παλιοτερα που κοιταζα και εγω τα μοντελα του εξωτερικου , στα περισσοτερα οι κωδικοι τους ειναι διαφορετικοι απο τους δικους μας. ΠΧ της Αγγλιας.
Ναι το βλέπω αλλά δεν μπορώ να κάνω μια συσχέτιση ρε γαμωτο...για να δω εάν υπάρχει αυτό μοντέλο εδώ...και άμα είναι κ πολλά μοντέλα που κοιτάς άστα να πάνε...

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H Beko δίνει 3 έτη εγγύηση. Πριν 2 χρόνια αγόρασα ένα πλυντήριο/στεγνωτήριο 9/6 κιλά. Σαν στεγνωτήριο δεν μπορώ να κρίνω μιας και η χρήση του είναι εξαιρετικά περιστασιακή.

 

Σαν πλυντήριο έχει προγράμματα από 14 λεπτά για λίγα ελαφρώς λερωμένα ρούχα έως 3ωρο πρόγραμμα εξοικονόμισης ενέργειας που μετρημένα σου πλένει έναν γεμάτο κάδο στους 40 με κάτι λιγότερο από 1 kwh.

 

Γενικώς είμαι ευχαριστημένος από την επιλογή μου.

 

Προσωπικά δεδομένου ότι το νερό στην περιοχή μου είναι τίγκα στα άλατα (χρησιμοποιώ πάντα ταμπλέτα calgon) και επειδή τα πλυντήρια ρούχων τα θεωρώ ολίγον αναλώσιμα, θεωρώ την αγορά πλυντηρίου πάνω από 400-500 ευρώ ματαιοπονία.

 

@etien4 πόσα άτομα είστε στο σπίτι;

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
Link to comment
Share on other sites

τελικά με λίγο ψάξιμο και σε τοπικά καταστήματα βρήκα κάποια μοντέλα 2 της Bosch(wat28661b & wat28561) , 1 της LG (F4j7TN1W) και 2 AEG (FBI48S & FEK29IWG) με 5ετη εγγύηση On site!Από οτι κατάλαβα άμα είναι επίσημος αντιπρόσωπος των εταιριών ισχύει αμέσως με την αγορά η 5ετη αλλιώς πρέπει να το δηλώσεις στο site της εταιρειας κτλ! 

 

6 hours ago, GriGaS said:

H Beko δίνει 3 έτη εγγύηση. Πριν 2 χρόνια αγόρασα ένα πλυντήριο/στεγνωτήριο 9/6 κιλά. Σαν στεγνωτήριο δεν μπορώ να κρίνω μιας και η χρήση του είναι εξαιρετικά περιστασιακή.

 

Σαν πλυντήριο έχει προγράμματα από 14 λεπτά για λίγα ελαφρώς λερωμένα ρούχα έως 3ωρο πρόγραμμα εξοικονόμισης ενέργειας που μετρημένα σου πλένει έναν γεμάτο κάδο στους 40 με κάτι λιγότερο από 1 kwh.

 

Γενικώς είμαι ευχαριστημένος από την επιλογή μου.

 

Προσωπικά δεδομένου ότι το νερό στην περιοχή μου είναι τίγκα στα άλατα (χρησιμοποιώ πάντα ταμπλέτα calgon) και επειδή τα πλυντήρια ρούχων τα θεωρώ ολίγον αναλώσιμα, θεωρώ την αγορά πλυντηρίου πάνω από 400-500 ευρώ ματαιοπονία.

 

@etien4 πόσα άτομα είστε στο σπίτι;

είμαστε 3 με ένα μωρό!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το Bosch idos wat28661BY σε πολύ καλή τιμή!
Αν και εντυπωσιάστηκα από την τεχνολογία active oxygen της bosch ξέφευγε η τιμή δυστυχως σε κάποια μοντέλα που τα έχει αποκλειστικότητα στην Ελλάδα ο κωτσοβολος...
Θα παραλάβω σήμερα ελπίζω να βγει καλό και να αντέξει 5+ χρόνια

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, etien4 said:

Θα παραλάβω σήμερα ελπίζω να βγει καλό και να αντέξει 5+ χρόνια

 

Καλοδούλευτο. Μόνο το μοτέρ έχει 10 χρόνια εγγύηση. Αν θες να σου πω ένα αρνητικό, που δεν είναι αρνητικό αλλά προκατάληψη, είναι Τούρκικης προέλευσης. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.