Jump to content



Ελληνικά στο KDE 3.4


chriss

Recommended Posts

Κατάφερα ρε παιδιά και κατεβασα τα po αρχεία με CVS τελικά , ωραία , ανοίγω το kbabel και βλέπω μια ωραία φράση που είναι και μεταφρασμένη.

Τι στην ευχή πρέπει να κάνω;

Ο τύπος που είναι "συντοντιστής" δεν έκανε τον κόπο να μου απαντήσει στο email που του έστειλα.

Αν πρέπει όσοι θέλουν να βοηθήσουν να είναι linux freaks τότε λυπάμαι αλλά δεν πρόκειται να γίνει δουλειά.

Εν πάσει περιπτώσει , μπας και κανείς μπορεί να βοηθήσει να ξεκινήσω τουλάχιστον και να ενημερώσω κανένα αρχείο μπας και δούμε Ελληνικά στο 3.4.1?

Παρατηρώ επίσης τα po αρχεία έχουν ένα εικονίδιο που μοιάζει να έχει κάποιο νόημα για το ποσοστό του μεταφρασμένου περιεχομένου , έχει όντως νόήμα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chriss

Ο τύπος που είναι "συντοντιστής" δεν έκανε τον κόπο να μου απαντήσει στο email που του έστειλα.

προφανώς θα σου απαντήσει, μην βιάζεσαι!

Αρχική απάντηση από chriss

Αν πρέπει όσοι θέλουν να βοηθήσουν να είναι linux freaks τότε λυπάμαι αλλά δεν πρόκειται να γίνει δουλειά.

τόσα χρόνια έτσι γινόταν πάντως. και δεν μιλάμε για linux freaks, χρήστες είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είμαστε χρήστες , και ειδικά νέοι χρήστες του desktop , για κάθε τι που θέλω να κάνω μου παίρνει υπερπολλαπλάσιο χρόνο από ότι μου έπαιρνε στα windows. Από την μία μ'αρέσει το linux desktop από την άλλη μου την βαράει και σκέφτομαι ότι καλά ήμουν μέχρι χτές με τα apache/oracle/mysql/squid κλπ τι το ήθελα το KDE.

Μπας και έχεις ιδέα τι νόημα έχουν τα "γραφήματα" στα εικονίδια; Εχουν κανένα;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μην πτοείσαι chriss... μόλις τελειώσω και εγώ με τις παλιοπανελλαδικές :getlost: μπαίνω και εγώ στη ομάδα μετάφρασης του KDE... :D

με εκνευρίζει που δεν έχει το KDE 3.4 του SuSE 9.3 ελληνικά!!! :mad: :rant: :rant:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.