Jump to content



Διαχείριση θερμοσίφωνα μέσω Wi-Fi


Recommended Posts

sonoff basic και sonoff basic R3 .Στο site που εβαλες δεν εχει το basic μαλλον το εχει καταργησει.Ομως στην αγορα υπαρχει ακομα.Δεν ξερω εαν αξιζει να αγορασεις το απλο αντι του R3.Δεν βρισκω καπου τι διαφορα εχουν περαν του οτι ειναι ποιο καινουριο και οπτικα που εχει αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις κατά νου να το βάλεις μέσα στον πίνακα έχει και βάση για ράγα πινακα ή sonoff...έχω είχα πάρει το 

powr2-icon.jpg
SONOFF.TECH

SONOFF POWR2 is a WiFi smart light switch that can keep track of real-time power usage, current...

 

Μία χαρά δουλειά θα κάνεις και με το R3....

 

Εσύ θα κάνεις εγκαταστάση κ συνδέσεις?

Έγινε επεξεργασία από f117
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 4 χρόνια χρησιμοποιώ το βασικό της sonoff με 4 ευρώ περίπου το οποίο είναι συνδεδεμένο με ένα ρελέ φορτίου κάπου 15-16 ευρώ κόστος και έτσι ελέγχω τον θερμοσίφωνα

Με λίγοτερο από 20 ευρώ.

Χωρίς κανένα θέμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος budhas έγραψε:

οχι εγω απλα τωρα το ψαχνω απλα κοιταζω ποια ειναι καλυτερα να παρω.τωρα αυτο που μετραει και την καταναλωση ποσο χρησιμο μας ειναι?

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι καθόλου μιας και χρησιμοποιείς το sonoff μόνο ουσιαστικά για να οπλισεις ένα ρελέ... τουλάχιστον έτσι το έχω κάνει εγώ.

Δεν σύμφωνω να το κάνεις χωρίς και να υπαρχει μόνο το sonoff....δεν αντέχει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος budhas έγραψε:

τα sonoff για να λειτουργησουν συνδέονται σε δικο τους σερβερ της εταιρείας? 

ναι.

υποστηρίζουν και lan mode αλλά το αρχικό setup γίνεται μέσω της εταιρίας πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.