Jump to content



Τα φώτα σας


edward

Recommended Posts

Στη δουλειά μου δίνουν συντεταγμένες απο ένα οικόπεδο πχ και αφού γράψω όλο το κατεβατό σε txt,ανοίγω το autocad polyline βάζω το txt και έτοιμο.Το ίδιο περίπου κάνω και με το κτηματολόγιο όταν καταχωρώ κάτι.Μέχρι εδώ καλά.Η ερώτηση είναι,επειδή έχω μεγάλο φόρτο εργασίας και μου τρώει πολύ χρόνο,υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνεται πιο γρήγορα η διαδικασία?Σκέφτηκα για κάποια εφαρμογή που θα φωτογράφιζα το κείμενο και θα το έσωζε σαν txt λέμε τώρα.Σόρρυ παίδες αν είναι άκυρη η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, edward said:

Στη δουλειά μου δίνουν συντεταγμένες απο ένα οικόπεδο πχ και αφού γράψω όλο το κατεβατό σε txt....

 

Πες τους να σου δώσουν τις συντεταγμένες απευθείας σε txt :p

Βασικά πως στις δίνουν; Προφορικά; Σε κάποιο φορμάτ; Χύμα σε μαιλ?

 

πχ. αν είναι από κάποιο άλλο format (JSON/YAML/XML/XLS/etc) θα μπορείς να τις μετατρέψεις με κανένα converter.

Ομοίως και είναι χύμα σε εμαιλ (αν ακολουθούν τουλάχιστον το ίδιο πρότυπο). Γράφεις ένα απλό σκριπτ με output to txt

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος l2phile έγραψε:

 

Πες τους να σου δώσουν τις συντεταγμένες απευθείας σε txt :p

Βασικά πως στις δίνουν; Προφορικά; Σε κάποιο φορμάτ; Χύμα σε μαιλ?

 

πχ. αν είναι από κάποιο άλλο format (JSON/YAML/XML/XLS/etc) θα μπορείς να τις μετατρέψεις με κανένα converter.

Ομοίως και είναι χύμα σε εμαιλ (αν ακολουθούν τουλάχιστον το ίδιο πρότυπο). Γράφεις ένα απλό σκριπτ με output to txt

 

Σε απλή φωτοτυπία.? Απλά σκέφτηκα αν υπάρχει τρόπος να μη γράφω σε txt 95 συντεταγμένες όπως σήμερα γιατί η δουλειά μου δεν είναι αυτή(αντικαθιστώ συνάδελφο που λείπει) και έτσι χάνω χρόνο και παίρνω δουλειά στο σπίτι για να προλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος eleozz έγραψε:

η φωτοτυπία είναι από χειρόγραφο ή από κάποιο αρχείο που εκτυπώθηκε?

 

τα φώτα θέλεις να είναι led ή κάτι άλλο?

H φωτοτυπία είναι απο αρχαίο χειρόγραφο που βρήκα σε ανασκαφή στο χωριό σου.

και led να είναι με βολεύει αλλά αν είναι να μην ξοδεύεσαι απλή λάμπα κάνει.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.