Jump to content



Aorus Ad27QD


Recommended Posts

Κάτοχος πλέον τις Aorus Ad27QD μπορώ να πω οτι δεν ειμαι και πολύ ευχαριστημένος...Αντιμετωπίζω αρκετά προβλήματα που δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...Ψάχνω για ρυθμίσεις στο ιντερνετ αλλα δεν βρίσκω τπτ..Αρχίζω και ψιλό ξενερώνω γτι δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τα παιχνίδια..Παίζω σε 1440p HDR..Στο COD που είχα κάποια θέματα βρήκα την λύση και είμαι οκ...Στο Odyssey εχω κάποια θέματα ακομα..Στο PES 20 παίζω ενα ματς ονλινε και στο δευτερο φρειζαρει..μαυρίζει η οθονη και ακουω μονο ηχο....

Υπάρχει κανεις εδω π να εχει την οθόνη αυτη η κάποια αλλη τις Aorus???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε.
Εχω εγώ την οθόνη αλλα δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Το μοναδικό που κάνει είναι όταν μπαίνω στο CS-GO πολύ σπάνια μαυρίζει όλο το μόνιτορ(μόνο μολις κάνω lanch το παιχνίδι και ουσιαστικά είμαι μέσα στο παιχνίδι και δεν βλέπω τίποτα αν πατήσω(winbutton) και βγώ στο Desktop μου δείχνει κανονικά..Ξαναμπαίνω στο game και όλα καλά. ΠΟλύ πιθανό είναι bug/conflict απο steam/csgo και όχι απο monitor.
Δεν μου έχει κάνει κάτι αλλο εμένα και γενικά μου άρεσε αρκετά.Για να βάλεις λίγο OSD KICK μου έσπασε και οτι θέλω να το κάνω να αλλάζει Mode (FPS/Reading/Normal κλπ κλπ) και κολλάει το OSD KICK επομένως δεν μπορώ μερικά να τα κάνω να κάνει launch την εφαρμογή και να αλλάζει.
ΠΕΡΑ απο αυτα εδω τα του software.. SO far so good.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι  και  εγώ  κάτοχος  της  οθόνης  εδώ  και  2  μήνες  ...πράγματι  αυτό  με  το  ¨μαύρισμα¨και  το  ότι  δεν  έμπαινε  αμέσως στην  ανάλυση  του  παιχνιδιού  το  έχω  δει  και  εγώ...σε   FIFA20  και  σε  origin  games  , την  έχω  με  μια  RTX 2070 

Μάλλον  είναι  θέμα  άμεσης  απόκρισης  της  υψηλής  συχνότητας τα  2560 Χ 1440  στα  144HZ  ..πάντως  καλό  θα  ήταν  κάποιος  ποιο  έμπειρος  να  μας  έλεγε  μια  γνώμη

Και  αν  υπάρχει  και  κάποιος  μπούσουλας  για  τις  νορμαλ  ρυθμίσεις  της

Ευχαριστώ.. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2019 at 4:31 PM, velipsi said:

Είμαι  και  εγώ  κάτοχος  της  οθόνης  εδώ  και  2  μήνες  ...πράγματι  αυτό  με  το  ¨μαύρισμα¨και  το  ότι  δεν  έμπαινε  αμέσως στην  ανάλυση  του  παιχνιδιού  το  έχω  δει  και  εγώ...σε   FIFA20  και  σε  origin  games  , την  έχω  με  μια  RTX 2070 

Μάλλον  είναι  θέμα  άμεσης  απόκρισης  της  υψηλής  συχνότητας τα  2560 Χ 1440  στα  144HZ  ..πάντως  καλό  θα  ήταν  κάποιος  ποιο  έμπειρος  να  μας  έλεγε  μια  γνώμη

Και  αν  υπάρχει  και  κάποιος  μπούσουλας  για  τις  νορμαλ  ρυθμίσεις  της

Ευχαριστώ.. 

Και εγώ την τρέχω με 2070 και νέμα προμπλέμα...!
Φαντάζομαι οτι για να υπάρχουν και αλλοι που λένε κάτι μαλλον έβγαλαν αρκετά κομμάτια ελαττωματικά η εγω πήρα αυτό που δεν ήταν.
Με το OSD KICK πάντως καλό θα ήταν να κάνουμε μια μύνηση γιατι έχει άπειρα bugs κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η οθόνη έχει βγάλει αρκετά ελαττωματικά κομμάτια...κ εγω έχω πέσεις σε ενα απο αυτα..Θα μιλήσω με Κωτσόβολο και θα τους πω να μ κάνουν αλλαγή η να πάρω άλλη οθόνη..Είναι πολύ σπαστικό το μαύρισμα της οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2019 at 6:21 PM, Darap21 said:

Προφανώς η οθόνη έχει βγάλει αρκετά ελαττωματικά κομμάτια...κ εγω έχω πέσεις σε ενα απο αυτα..Θα μιλήσω με Κωτσόβολο και θα τους πω να μ κάνουν αλλαγή η να πάρω άλλη οθόνη..Είναι πολύ σπαστικό το μαύρισμα της οθόνης...

BLB εχει το Monitor η είσια οκ???Γενικά το μεγαλύτερο πρόβλημα για αρχή είναι να βρεις panel IPS χωρις BLB....Κωτσόβολό??Νομίζω δεν είναι και πολύ καλός με τις αλλαγές του "αυτός".

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2019 at 10:09 ΠΜ, το μέλος Staxtis έγραψε:

BLB εχει το Monitor η είσια οκ???Γενικά το μεγαλύτερο πρόβλημα για αρχή είναι να βρεις panel IPS χωρις BLB....Κωτσόβολό??Νομίζω δεν είναι και πολύ καλός με τις αλλαγές του "αυτός".

Το BLB τι ειναι?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Back Light Bleeding
Αν αυτό το blb που λες είναι αυτό π όταν μαυρίζει η οθόνη φαίνεται σε κάποια σημεία άσπρη ναι έχει... Θα την κρατήσω λίγο ακόμα μπας και φέρουν καμία άλλη καλή κ θα τους πάρω..

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα..Λοιπόν θα ήθελα την βοήθεια σας γτι και τα αγγλικά μου δεν ειναι και τόσο καλα..

Εδω και λιγο καιρό αντιμετωπίζω ενα θέμα και δεν βρίσκω λύση...Σημερα ψάχνωντας στο ίντερνετ βρηκα μερικά πράγματα..

Διαπίστωσα πως αν ανοίξω το AIM STABILIZER μεσα απο το OSD Sidekick(software) της οθόνης αλλάζει ο χρωματισμός της οθόνης..Επίσης το softoware όπως θα δείτε και στις εικόνες εχει και επιλογή Freesync on/off αν το ανοίξω αυτο εκει μαμιεται το συμπαν..Αν κάποιος που ξέρει μπορεί να μου δώσει τα φώτα του μπας και το πρόβλημα μου είναι απο το osdkick θα του ήμουν ευγνώμων !!!! ?

 

Desktop Screenshot 2020.04.17 - 20.28.32.14.png

Desktop Screenshot 2020.04.17 - 20.28.44.30.png

Desktop Screenshot 2020.04.17 - 20.28.54.87.png

Έγινε επεξεργασία από Darap21
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.