Jump to content



Πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο


Recommended Posts

Ψάχνω πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο για ανέβασμα στο YouTube..

Προς το παρόν έχω 2..Sony Vegas Pro 13 π ειναι και το βασικό που το έχω μάθει αλλα κατέβασα και το Adobe Premiere που δεν το έχω δουλέψει ακόμα..

Το Vegas καλο κ με εχει βολέψει αρκετά αλλα αργεί πάρα πολύ στο Render..

Η ανάλυση που κάνω τα βίντεο είναι 1440p..

Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα π να ειναι πιο γρήγορο στο Render???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε βλέπω να έχεις διάθεση να μάθεις κάποιο νέο πρόγραμμα, τότε davinci resolve δαγκωτό, τη δωρεάν έκδοση.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα να πληρώσεις κάποιο ποσό, τότε σου προτείνω Power Director που είναι prosumer video editor, και κατά τη γνώμη μου αποτελεί τον τέλειο συνδυασμό ευκολίας και ημιεπαγγελματικών δυνατοτήτων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Επειδή σε βλέπω να έχεις διάθεση να μάθεις κάποιο νέο πρόγραμμα, τότε davinci resolve δαγκωτό, τη δωρεάν έκδοση.

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα να πληρώσεις κάποιο ποσό, τότε σου προτείνω Power Director που είναι prosumer video editor, και κατά τη γνώμη μου αποτελεί τον τέλειο συνδυασμό ευκολίας και ημιεπαγγελματικών δυνατοτήτων.

Το Power Director είναι με συνδρομή???

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω Vegas, η 13 έκδοση που δουλεύεις είναι αρκετά παλιά με αρκετά κακή χρήση του υλικού σου.

 

Απο την 15 και μετά έχουν προσθέσει πολλά hardware acceleration tweaks.

 

Αν ξέρεις το Vegas , μείνε σε αυτό, απλά σε έκδοση >15.

 

Το humble bundle δίνει κάθε χρόνο μια έκδοση σε ξεφτίλα τιμή ~20€ 

Περιμενουμε όπου ναναι να δώσουν την 16.

 

Το davinci εξαιρετικό αλλά δεν θα το έλεγα user friendly. To power director εξαιρετικό για τον προσανατολισμό του.

 

Απο την άλλη, όσο πιο γνωστό είναι ένα πρόγραμμα , τόσο πιο εύκολα θα βρίσκεις και tutorials για αυτά που θέλεις.

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.