Jump to content



Gaming Monitor 32"


Recommended Posts

Επιτελους μετα απο 150 χρονια θα αλλαξω την οθονη μου..........................

Θελω 32" 2Κ και 144Hz(ας ειναι και 165 δεν εχω προβλημα)

Εχω βρει ορισμενα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλα...............

Θα ηθελα τις γνωμες σας.............................

https://www.skroutz.gr/s/20706654/Dell-S3220DGF.html

https://www.skroutz.gr/s/18558325/Asus-XG32VQR.html

https://www.skroutz.gr/s/19602248/MSI-Optix-MAG322CQRV.html

https://www.skroutz.gr/s/17316176/LG-32GK850F-B.html

αν εχετε στο μυαλο σας και τιποτα αλλο μου λετε.............

σκαλωματα που τρωω.............

σιγουρα 32" γιατι πιστευω οτι στις 27"-29" θα τα βλεπω μικρα.............

σιγουρα 144Hz γιατι δεν παει αλλο το 60Hz

καρτα εχω την 2080 οχι την super την απλη

+1 στο dell για τα 165Hz και +1 για( Εγγύηση: 5 Έτη, Οn-Site από κατασκευαστή, 1 Bright or 6 Dark Sub-Pixels Warranty Replacement, DOA 30 ημερών)αυτο το λεει μονο το μουσυστεμς

+1 στο asus για το zero pixel guaranty η ετσι νομιζω.........

σας ευχαριστω πολυ...............

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποιο όριο τιμής; Θέλεις να υποστηρίζει κάτι από Freesync/G-Sync ή σου είναι αδιάφορο; Το 32 με αυτή την ανάλυση είναι αποκλειστικά για το μέγεθος των pixels (θα κοιτούσες και κάτι σε 30 ή 34 έστω και με διαφορετική ανάλυση) ή και για άλλους λόγους (δεν χωράει μεγαλύτερων διαστάσεων, δεν αντέχεις να δεις μεγαλύτερο κλπ); Έχεις προτίμηση στο σχήμα, αν θα είναι κυρτή ή δεν σε ενδιαφέρει αυτό το σκέλος;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, salde said:

έχεις κάποιο όριο τιμής; Θέλεις να υποστηρίζει κάτι από Freesync/G-Sync ή σου είναι αδιάφορο; Το 32 με αυτή την ανάλυση είναι αποκλειστικά για το μέγεθος των pixels (θα κοιτούσες και κάτι σε 30 ή 34 έστω και με διαφορετική ανάλυση) ή και για άλλους λόγους (δεν χωράει μεγαλύτερων διαστάσεων, δεν αντέχεις να δεις μεγαλύτερο κλπ); Έχεις προτίμηση στο σχήμα, αν θα είναι κυρτή ή δεν σε ενδιαφέρει αυτό το σκέλος;

εισαι μεγιστος!!!!!!!!

1. οριο τιμης........500-600 περιπου σαν αυτες που εχω βαλει.......

2. τζι-σινκ σε αυτα τα λεφτα και τις ιντσες ειναι μονο αυτη ,αν και αρκετες φρι-σινκ παιζουν το τζι-σινκ........

3. 32" γιατι φοβαμαι πολυ οτι σε παρακατω ιντσες θα τα βλεπω μικρα...........(εχω δει σε 42" τιβι 4κ και εψαχνα το σταρτ :hehe::hehe::hehe:)(στην δικια μου 55" τιβι το 4κ σε γουιντοους ειναι καλο αλλα μπορει να θελει και 60" - 65" συμφωνα με τα ματια μου)

4. το κυρτη το "ζηταω" γιατι λογο 32" να ειναι καπως πιο μπροστα στην μουρη μου οι ακριες της οθονης(ελπιζω να καταλαβες τι εννοω),τωρα και να μην ειναι κυρτη αμα ειναι καλη η οθονη το βλεπουμε........

5. εγγυηση για καμενα πιξελ(σαν εμενα :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:)μην εχουμε τιποτα Επβ με το μαγαζι, με την εταιρια, με την μαρκα..........

Link to comment
Share on other sites

Μαριε...πολύ μεγαλη δεν είναι ...για μένα την βλέπω ιδανική στο μέγεθος...εχω την τελευταία LG32GK850F...απόλυτα ευχαριστημένος αν εξαιρέσεις την ταλαιπωρία  με 2 αντικαταστάσεις . Αλλά επειδή η αγορά εγινε απο amazon.de (χωρίς μα μου σου του) όλα μελι γάλα στο συντομότερο δυνατό χρονικό διάστημα...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ειναι η μονη που εχει 10bit panel αρα μεγαλη διαφορα στη χρωματικη παλετα. Ολες οι αλλες ειναι 8bit. Αρα σε διαβαθμιση χρωματος θα φαινονται αρκετα χειροτερες. Και γενικα LG , MSI δεν τις εμπιστευομαι, Asus δεν τη γουσταρω για το χαλια QC στις οθονες τις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω πριν μερικες μερες την Dell ερχομενος απο ASUS PG279Q που εβγαλε πολλα καμενα pixel στους 15 μηνες.Το curved τις πρωτες μερες μου φανηκε παραξενο αλλα το συνηθιζεις.Αν νομιζεις οτι στην 27αρα θα σου φαινονται ολα μικρα τοτε ναι πανε για την 32αρα,εγω προτιμουσα το pixel size της Asus αλλα δεν ειναι deal breaker και στην dell ολα sharp φαινονται.Σε χρωματα ειναι χειροτερη απο οσες IPS ειχα αλλα αν παιξεις με τις ρυθμισεις την φαιρνεις στα μετρα σου.Γωνιες θεασης δεν ειδα καμια διαφορα και αυτο επειδη την εχω ακριβως μπροστα μου.

 

Γενικα για all around monitor,ταινιες,single player games στυλ witcher ειναι απιστευτη.

 

 Υποψην εμενα μου ηρθε με ενα καμμενο pixel και θα γινει αντικατασταση αυτες τις μερες. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ετοιμος.................................

Ο Θεος βοηθος τωρα μαγκες.....................

παω για unboxing.................

1 hour ago, icy20 said:

Καταρχας ειναι η μονη που εχει 10bit panel αρα μεγαλη διαφορα στη χρωματικη παλετα. Ολες οι αλλες ειναι 8bit. Αρα σε διαβαθμιση χρωματος θα φαινονται αρκετα χειροτερες. Και γενικα LG , MSI δεν τις εμπιστευομαι, Asus δεν τη γουσταρω για το χαλια QC στις οθονες τις...

αρα παλι καλα που πηρα αυτη..........

38 minutes ago, alkibiadhs said:

εγω προτιμουσα το pixel size της Asus αλλα δεν ειναι deal breaker και στην dell ολα sharp φαινονται

δηλαδη εχει πιο πολλα πιξελ η Asus??????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος alexcrx έγραψε:

ετοιμος.................................

Ο Θεος βοηθος τωρα μαγκες.....................

παω για unboxing.................

αρα παλι καλα που πηρα αυτη..........

δηλαδη εχει πιο πολλα πιξελ η Asus??????

Εχει πιο "μικρα" pixel ,ειναι περισσοτερα ανα τετραγωνικη ιντσα επειδη ειναι μικροτερη η οθονη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παλια στο Texas ηταν ετσι......

 

 

IMG_20191228_153402.thumb.jpg.fca41e036e3ac45b71098c13627ff31b.jpg

 

μετα απο μια παρεξηγηση που ειχα με τους Texanous εγινε ετσι.......

 

 

IMG_20191228_161958.thumb.jpg.147086a6e1d5ef4e8116ca0c7875e18f.jpg

 

πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης..................

μου φαινονται ολα σα να εχουν βαθος,ακομα και στο νεσκτοπ,ισως με χαζευει η καμπυλη που εχει η οθονη.....

στα 165Hz με την μια με dp............

 

Έγινε επεξεργασία από alexcrx
  • Like 7
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.